Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як встановити карти на Навігатор

Як встановити карти на Навігатор

Додано: 24.11.14
Рубрика: Авто поради
Навігатор заощасм час і нерви не одній сотні тисяч водіїв. Гранично просте у використанні пристрій продається з передвстановленим комплектом карт. Але не рідкісні випадки, коли виникає необхідність встановити нові карти. Як це зробити - розглянуто на прикладі навігаторів Навітел, Garmin і Автоспутник.
1 Якщо вас цікавлять ліцензійні картки, докладні інструкції по їх установці є на офіційних сайтах кожного виробника. Далі мова піде про встановлення неліцензійних карт, які можна скачати в інтернеті, скориставшись, наприклад, ресурсом OpenStreetMap. Зверніть увагу: кожне навігаційний пристрій працює з певним типом карт. Тому якщо у вас Навітел навігатор, вам потрібні карти Навітел, і ніяк інакше. Перш ніж приступити до установки карт на навігатор, рекомендується зробити резервні копії даних і зберегти їх на зовнішньому носії або в комп'ютері.
Як встановити карти на Навігатор

2 Для всіх типів навігаторів - скачайте відповідні карти в комп'ютер.
Як встановити карти на Навігатор

3 Для навігаторів Навітел: підключіть до комп'ютера навігатор або флеш-карту, якщо навігаційна програма встановлена на ній. У кореневому каталозі пристрої/карти створіть папку з будь-яким зрозумілим вам назвою, наприклад, UserMaps (користувальницькі карти). В ній потрібно створити ще одну папку з назвою регіону, карту якого ви бажаєте додати в програму навігації - нехай це буде Region1. Скопіюйте раніше знайдені вами карти в папку Region1 і відключіть навігатор/вийміть флеш-карту з комп'ютера і вставити у пристрій. В навігаторі активуйте розділ меню «Відкрити атлас» і створіть новий атлас (кнопка з піктограмою папки знаходиться внизу). Далі відкриється вікно зі списком папок. Потрібно знайти та натиснути на папку Region1 а потім на кнопку «Створити атлас». Після того як програма завершить формування нового атласу, він з'явиться в списку доступних атласів.
Як встановити карти на Навігатор

4 Для Garmin крім карт знадобиться ще і спеціальну програму MapSource для перенесення карток в пристрій. Її можна завантажити з офіційного сайту виробника в розділі Support - Software. Розпакувавши файли, спочатку запустіть файл MSMAIN.msi, а потім Setup.exe. Архіви з картами розпакуйте в різні папки і запустіть файли установки для кожної карти. Підключіть навігатор і запустіть програму MapSource. Зверніть увагу: якщо у вашому навігаторі є файл gmapsupp.img, перейменуйте його, наприклад, gmapprom.img чи будь-яке інше дозволене ім'я. У меню «Службові», «Управління картографічними продуктами» з'являться завантажені вами карти. Виберіть потрібну вам карту в меню «Вид», «Переключитися на продукт» або списку карт, доступного зліва у верхньому куті програми (вказівник 1 на фото). Карта повинна з'явитися у вікні 3. Натисніть на кнопку 4 - та карта з'явиться у вікні 2. Ці операції потрібно повторити для всіх карт. Для перенесення карток в навігатор натисніть кнопку 5.
Як встановити карти на Навігатор

5 Набагато простішим є процес установки карт на навігатор Автоспутник. Все, що потрібно - підключити навігатор до комп'ютера і скопіювати файли з картами в папку Maps.
Як встановити карти на Навігатор

Якщо все виконано правильно, ви зможете безперешкодно користуватися новими картами, а в разі невдалої спроби повернути збережені файли і налаштування.