Корисні поради
на всі випадки життя
» » Т-40 трактор: технічні характеристики

Т-40 трактор: технічні характеристики

Додано: 11.11.15
Рубрика: Авто поради

Сільське господарство все більше набирає популярність в Росії. Але от не всі можуть дозволити собі придбання нової техніки, для обробки полів і збору врожаю. Якщо площа невелика, то краще всього підійде для роботи невеликий і універсальний транспорт, при цьому відносно малу вартість.

Трактор Т-40

Т-40 трактор: технічні характеристики

Т-40 - трактор, став майже легендою. Знаменита марка, яка випускалася в період з 1961 року і аж до 1991 на тракторному заводі, розташованому в місті Липецьк.

Даний трактор Т-40 в основному застосовувався для оранки полів, а також обробки досить легких ґрунтів. Не виключена і заготовка сіна. Завдяки невеликому розміру і при цьому прийнятною потужності, трактор використовувався і для роботи в теплиці, а також для різноманітних перевезень вантажів.
Конструкція

Т-40 трактор: технічні характеристики

Т-40 - трактор, що володіє цілком стандартною полурамной конструкцією, яка складається з несучої коробки перемикання передач, а також залежного заднього моста. Двигун розташовується в передній частині, він встановлений на невеликій окремій рамі, яка, в свою чергу, жорстко кріпиться до картера трансмісії Т-40. Трактор славеится надійним заднім приводом, обертання передається на колеса з збільшеним діаметром. Колеса кріпляться до рами за допомогою жорсткої підвіски.

Передні, за сумісництвом напрямні колеса значно меншим діаметром, ніж задні. Трактор Т-40 АМ відрізняється від всіх інших модифікацій приводом на передню вісь. На транспортному засобі конструкторами передбачена можливість регулювати і при зміні виду робіт змінювати дорожній просвіт, а також колію коліс. Для можливості роботи на дуже крутих схилах, щоб забезпечити нормальну стійкість, є можливість збільшення ширини колії. На трактор Т-40 встановлюються колеса методом "навиворіт".
Двигун

Т-40 трактор: технічні характеристики

Т-40 - трактор, на який, незалежно від комплектації, встановлюють працює на дизелі мотор марки Д-37. Особливістю такої силової установки є наявність повітряної охолоджувальної системи. Трактор Т-40 (фото нижче) може обладнуватись і мотором марки Д-144 з силою в 50 коней. Більш ранні версії запускалися за допомогою додаткового двигуна марки ПД-8 працює на бензині. На більш пізні комплектації встановлювали електричний стартер з можливістю запуску з салону кабіни.

Трансмісія

Завдяки спеціально розробленій реверсивною системою, встановленою на Т-40 трактор може працювати з використанням усього набору доступних швидкостей при русі як вперед, так і назад. Цікава особливість конструкції - це розташування конічного редуктора. Він знаходиться відразу після зчеплення, і в внаслідок цього довелося встановити вали трансмісії поперечно. Для здійснення роботи на низьких швидкостях є можливість установки додаткового ходоуменшителя, що працює за допомогою гидрообъемного або ж механічного приводу. У Т-40 є два вала для відбору потужності - один задній, а другий - бічний. Ремонт трактора Т-40 здійснити значно простіше, як раз із-за такого зручного розташування всіх робочих вузлів.


Т-40 трактор: технічні характеристики

Робота

На цьому тракторі є можливість працювати практично з будь-яким навісним або причіпним обладнанням, яке розроблялося як для більш важких моделей, по типу МТЗ, а також більш легких, як Т-25. Це одне із самих головних переваг, так як немає необхідності створювати окрему обладнання під дану модель або ж допрацьовувати вже існуюче. Наявність двох багаторежимних ВМО дозволяє значно збільшити область використання даної техніки.

Ремонт двигуна

Іноді трапляються такі ситуації, коли під час роботи одна з деталей припиняє нормально працювати, цього ніяк не уникнути, можна тільки виправити. Найпоширеніша проблема, з якою "страждає" трактор Т-40 (фото його наведено в статті) і його двигун - іноді не запускається двигун. Головна причина цього - поява засмічень у внутрішній частині паливопроводу. Виправити це досить просто - необхідно промити всі шланги, після чого їх продути і просушити. Лише після цього спробувати запустити силову установку знову. В деяких випадках все набагато простіше - потрапив в трубопровід повітря. Рішення видалити бульбашка повітря за допомогою повного заповнення системи. Якщо вийшли з ладу фільтри, промити їх замінити не складе ніякої праці зручного розташування робочих елементів на рамі.

Т-40 трактор: технічні характеристики

Іноді мотор може працювати не в повну силу або ж з невеликими перервами. У цьому разі причин може бути кілька: повітря в системі живлення (вирішити це можна за допомогою продування і очищення); також причиною нестабільної роботи може бути зависання окремих елементів - клапанів в головці блоку, плунжера або голки, яка використовується в розпилювачі форсунки. Всі елементи необхідно зняти і очистити. Якщо очищення не дала потрібного результату, замінити на нові.

Перед початком ремонту трактора Т-40 необхідно перевірити паливопровід на предмет засмічень, а також провести діагностику насоса. На нормальний запуск мотора може впливати і стан повітряного фільтра. При недостатній кількості повітря виходить збагачена суміш. Результатом цього може бути нестабільна робота силового агрегату, а також підвищений витрата палива при відносно низькій потужності, нехарактерною для такого двигуна.


Передній міст

На Т-40 передній міст грає не останню роль, особливо при роботі або руху в умовах бездоріжжя. В Т-40АМ він ведучий, завдяки чому значно підвищується тяга, а також рівень прохідності техніки. Головні робочі елементи:

  • редуктор;
  • роздавальна коробка;
  • диференціал;
  • підвіска;
  • кінцева передача.

Т-40 трактор: технічні характеристики

В Т-40АМ головна передача складається з двох шестернею, одна з яких - ведуча, а друга при цьому - ведена.

Диференціал необхідний для того, щоб була можливість обертання коліс під кутом (під час подолання нерівностей або при поворотах), а також на різних швидкостях.

Роздавальна коробка виступає в ролі своєрідного сполучної між колесами, а також приводом. Кінцеві передачі встановлені для забезпечення зниження частоти обертання.

Дуже важливо пам'ятати, що у разі встановлення коліс з досить великим діаметром і при відключеному передньому мосту можлива поява пробуксовок коліс, розміщених ззаду.