Корисні поради
на всі випадки життя
» » Мотоблоки Білорусі: відгуки

Мотоблоки Білорусі: відгуки

Додано: 27.11.15
Рубрика: Авто поради

Кліматичні умови і склад грунту в Білорусі для вирощування картоплі більш ніж сприятливі. Місцеві дачники на своїх заміських ділянках традиційно збирають дуже непогані врожаї цієї культури. Однак робота по її вирощування, особливо в плані передпосівної обробки грунту, — процедура насправді важка. Значно полегшити її можна, купивши сучасний мотоблок.

Найпопулярніші марки

Найчастіше оранку наділів під картоплю білоруські дачники виробляють з допомогою таких моделей:

 • «Фермер».
 • «Магнум».
 • «Білорус» МТЗ.

Це найбільш надійні мотоблоки Білорусі, продуктивні і зручні у використанні. До всього іншого, ціна на них зазвичай набагато менше вартості європейських імпортних аналогів.
Мотоблоки Білорусі: відгуки

Що таке мотоблок

Техніка цього різновиду використовується в основному для оранки землі. Однак, на відміну від культиватора, мотоблок може виконувати і безліч інших функцій. Для цього передбачені різного роду причіпні пристрої: підгортальники, граблі, сінокосарки. Часто мотоблоки використовують навіть для прибирання території ділянки. Крім того, ця техніка є більш потужною і продуктивною, ніж мотокультиватори. Переганяти її можна в тому числі і по дорогах своїм ходом. У мотокультиваторів передбачені лише додаткові колеса, призначені для переміщення тільки в межах ділянки.

Як вибрати кращу модель

При покупці мотоблоку в першу чергу звертають увагу на такі його характеристики:

 • Потужність. Чим більша ділянка, тим більше кінських сил має бути у мотоблока. Для невеликого наділу (6 соток) можна придбати невелику модель на 3-5 л. с. Для ділянки середнього розміру (12-15 соток) підійде модель на 7 л. с. Для великих полів краще купувати мотокультиватори на 16 л. с.
 • Ширина захвату землі при оранці. Чим більше цей показник, тим продуктивніше модель. Цей параметр вибирають, виходячи насамперед з площі ділянки. Для наділу 6-20 соток зазвичай вибирають моделі з шириною захвату до 60 см. Для полів від 20 соток — 100 см.

Таким чином, хорошою моделлю мотокультиватора може вважатися та, технічні характеристики якої ідеально підходять для того або іншої ділянки. При правильному підборі пристрою господареві наділу не доведеться переплачувати. Сама ж техніка буде зручною в роботі і продуктивною.
Мотоблоки Білорусі: відгуки

Крім експлуатаційних характеристик при купівлі мотокультиватора слід звернути увагу і на його марку. Мотоблоки Білорусі, відгуки про яких в основному хороші, напевно не підведуть свого господаря і прослужать довго. Дешеві ж моделі від невідомих виробників при використанні обов'язково доставлять власнику багато клопоту.

Моделі «Фермер»: опис

Отже, однією з найбільш популярних з усіх реалізованих в Білорусі моделей є Fermer. Випускаються мотоблоки цієї марки відомою китайською фірмою і вважаються дуже надійними. До основних їх переваг відносять:

 • Дуже акуратну обробку грунту.
 • Універсальність. За допомогою цього обладнання, крім усього іншого, можна полоти грядки, робити борозни для насіння, взимку прибирати сніг з ділянки, перевозити сіно і т. д. Іноді мотоблоки «Фермер» використовують навіть як помпи для перекачування води.
 • Зручність у використанні. Заміна різних насадок на цій техніці — процедура дуже проста.
 • Відмінна якість зборки. Всі гвинти, троси та деталі зроблені з дуже якісного металу.
 • Наявність двох швидкостей.
 • Невеликі розміри.
 • Розташування вихлопної труби збоку. Дихати газами при оранці господареві ділянки не доведеться.
 • Деяким недоліком цих моделей є їх не занадто велику вагу. При перевезенні дуже важких вантажів по грунтових дорогах мотоблоки «Фермер» можуть пробуксовувати. Коштують такі моделі в Білорусі близько 700-750 доларів, що, звичайно ж, не надто дорого.


  Мотоблоки Білорусі: відгуки

  Відгуки дачників про моделях Fermer

  Незважаючи на те що випускаються мотоблоки цієї марки в Китаї, відгуки про них у дачників зазвичай хороші. Багато жителів Білорусі вважають їх прямо-таки незамінними помічниками на городі. У першу чергу відзначається потужність цих моделей і можливість використання їх не тільки на легких ґрунтах, але і на суглинках. Проблему невеликої ваги і пробуксовки багато дачники вирішують просто - шляхом навішування грунтозацепов.

  Переорює землю, судячи з відгуків, техніка цієї марки глибоко і якісно. Винесений вперед двигун — це також те, за що цінують ці мотоблоки в Білорусі. «Фермер» часто використовують в якості маленького вантажівки, так як візок до нього чіплялися дуже легко.

  Мотоблоки МТЗ

  Техніка цієї марки проводиться в самій Білорусі Мінським тракторним заводом. Причому її випуск підтримується на державному рівні. Вже по одному цьому факту можна судити про якість роботи мотоблоків МТЗ. У дачників вони вважаються досить надійними і в будь-якому випадку виправдовують свою вартість. Це чи не найкращі мотоблоки Білорусі. До їх основних переваг, крім потужності та універсальності, відносять:

 • Високий дорожній просвіт (30 см). Перевозити фермерські вантажі на техніці цієї марки можна по самим поганим дорогам.
 • Надійність і простоту конструкції. При необхідності дістати деталі та вузли до цієї машини і відремонтувати її самостійно можна без всяких проблем. До того ж постачальники МТЗ на території Білорусі зазвичай надають таку послугу, як виїзне обслуговування мотоблоків.
 • Економічність. Палива мотоблоки МТЗ споживають менше багатьох інших пристроїв аналогічної потужності.
 • Мотоблоки Білорусі: відгуки

  Мотоблоки в Білорусі: відгуки про продукцію МТЗ

  Більшість дачників Білорусі воліють купувати для своїх господарств моделі саме цієї марки. Досить-таки популярними вони є і в інших країнах колишнього СРСР. До їх основних переваг власники заміських ділянок відносять не тільки великий просвіт і ремонтопридатність, але і відмінну якість оранки. Важать моделі цієї марки чимало. Мотоблок МТЗ «Беларус 09Н», приміром, - аж 170 кг. Глибину оранки в мотоблоки цієї марки можна регулювати. До того ж, на відміну від техніки «Фермер», моделі МТЗ ніколи не пробуксовують.


  Таким чином, це дуже популярні мотоблоки в Білорусі. МТЗ, однак, на думку дачників, випускає агрегати з деякими недоліками. До таких відносять насамперед складність кріплення навісного обладнання і не дуже чітке включення передач. Стоять моделі цієї марки трохи дорожче «Фермера» - в районі 60-72 тис. грнлів.

  Мотоблоки Білорусі: відгуки

  Мотоблоки «Магнум»

  Основною відмінною особливістю цієї техніки марки вважається велику вагу. Як і для агрегатів марки МТЗ, щільність ґрунту для таких моделей значення практично не має. З їх використанням можна орати як дуже легку, так і важку грунт. З усіх моделей цього виробника найбільш популярні мотоблоки в Білорусі - «Магнум 300». До переваг конструкції в першу чергу відносять безременное зчеплення. Крутний момент в таких мотоблоки передається на двигун безпосередньо і безперешкодно. Також плюсами техніки цього виробника вважаються велика глибина оранки, маневреність і широкий захоплення грунту (100 см). На відміну від агрегатів МТЗ, при оранці мотоблоками «Магнум» не доводиться докладати жодних зусиль. Але і коштують моделі цієї марки дорожче - близько 100-120 тис. рублів.

  Відгуки про «Магнуме»

  Це також дуже популярні мотоблоки в Білорусі. Відгуки про них насправді непогані. На думку дачників цієї країни, вони досить продуктивні і надійні. «Магнум М-300» хвалять за великі колеса. До позитивних характеристик цих мотоблоків відносять дачники наявність диференціала, поворотної стійки і валу відбору потужності. Мінусом «Магнумів» вважається лише не надто хороше кріплення переднього колеса.

  Мотоблоки Білорусі: відгуки

  Дизельну або бензинову модель вибрати?

  Цінують, звичайно ж, не тільки бензинові мотоблоки в Білорусі. Дизельні моделі жителі цієї країни використовують також досить часто. При цьому вибирають власники заміських ділянок зазвичай техніку тих же виробників - «Фермер», МТЗ або «Магнум». Основними відмінностями дизельних моделей мотоблоків від бензинових є:

  • Більша тягова сила. Такі моделі краще працюють на низьких передачах, а отже, добре пропахивают навіть найскладніші грунту.
  • Економічність. В плані споживання палива бензинові моделі значно перевершують дизельні.
  • Довговічність. Дизельний мотор має більший ресурс, ніж бензиновий.

  До недоліків мотоблоків, які працюють на цьому виді палива, відносять в першу чергу гучність, не дуже хорошу маневреність і високу ціну. Крім цього, дизельну техніку складніше використовувати взимку. Двигун у таких моделей на морозі заводиться гірше, ніж у бензинових.

  Мотоблоки Білорусі: відгуки

  Всі описані вище мотоблоки Білорусі, як бачите, відрізняються надійністю і якістю. Вибір конкретної марки залежить в основному від особливостей ділянки і фінансових можливостей його власника. Для легких ґрунтів, швидше за все, краще підійде недорогий маневрений «Фермер». Для середніх і важких - «Магнум». Тим самим білорусам, які хочуть підтримати вітчизняного виробника і при цьому не мучитися з пошуком деталей в разі поломок, варто придивитися до агрегатів заводу МТЗ. Тим більше, що техніка цієї марки дуже навіть непогано підходить для будь-яких видів ґрунтів.