Корисні поради
на всі випадки життя
» » Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

Додано: 28.11.15
Рубрика: Авто поради

Сучасний ринок автомобільних товарів пропонує широкий спектр комплектуючих для різних транспортних засобів. Окремої уваги заслуговують шини, оскільки, як відомо, від якості їх виготовлення багато в чому залежить безпека водія і його пасажирів. При цьому ті чи інші зразки мають абсолютно різне призначення: деякі можна монтувати тільки в зимовий час, деякі підходять для їзди тільки з рівним міським дорогам, а є й такі, які варто експлуатувати виключно на пересіченій місцевості і для їзди по бездоріжжю.
Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

Далі мова піде саме про останній варіанті, оскільки все більше число автолюбителів, бажаючи вдосконалити свій транспорт і захистити його від можливих поломок, задаються питанням про те, як повинна виготовлятися шина низького тиску своїми руками. Саме цим терміном називають такий структурний компонент машини.

Особливості та призначення шин низького тиску

Ніяких складнощів та інноваційних технологій в їх виробництві немає. Як стає зрозуміло з назви, головна риса, яка характеризує ці шини, – низький рівень тиску. Такий спосіб виробництва дозволяє забезпечити більш якісну прохідність транспорту завдяки збільшенню площі зіткнення коліс із поверхнею землі.

Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

Найчастіше виготовлення шин низького тиску здійснюється на спеціальних підприємствах, обладнані всією необхідною технікою. Готова продукція повністю відповідає всім конструкторських стандартам і нормам, і ще до виходу на ринок проходить ретельну перевірку якості. Однак у зв'язку з тим, що вартість цих виробів досить висока, далеко не кожен автолюбитель може дозволити собі придбати такий товар. Саме тому і виникає необхідність розглянути те, як зробити шину низького тиску не в фабричних умовах, а вдома. Така робота дозволить не тільки скоротити потенційні витрати, але і дасть можливість виготовити продукт, який буде відповідати уподобанням власника автомобіля.
Конструкція шин високої прохідності

Транспортний засіб, оснащене такими атрибутами, здатне пересуватися практично по будь-якій місцевості за рахунок того, що колеса являють собою подобу подушок, пружних від нерівності доріг. Серед автолюбителів навіть закріпилося особлива назва для цих шин – болотоходи, так як оснащеної ними машині не страшні ні бруд, ні драговина. Численні тести та дослідження лише підтверджують цей факт і відзначають високі показники продуктивності.

Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

Перш ніж розглядати, як виготовити такий виріб, як шина низького тиску, своїми руками, необхідно розібратися з деякими її технічними характеристиками. Для того щоб колесо функціонувала справно, слід пам'ятати, що максимальна різниця між низьким і наднизьким тиском – приблизно 03 МПа. Не можна не відзначити, що площа контакту шини з поверхнею землі становить приблизно 1/4 частину від загальної поверхні колеса, за рахунок чого і досягаються такі чудові властивості. Спеціальні додаткові елементи у вигляді зачепів або шипів допомагають ще більше посилити контакт з грунтом.


Особливу популярність саморобні шини низького тиску заслужили у рибалок і мисливців, однак широко використовуються вони і у військових цілях, і в спорті. Крім того, велика кількість промислової і сільськогосподарської техніки оснащено такими покришками.

Головні переваги шин низького тиску

Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

У цих автомобільних комплектуючих є цілий ряд переваг, завдяки яким вони заслужили велику популярність серед споживачів. Так, основними перевагами є такі:

 • Їх конструкція продумана так, що площа зіткнення з дорожнім полотном є дуже великий, за рахунок чого транспортний засіб набуває властивості всюдихода.
 • Питомий тиск всередині цих шин гранично низьке, тому навантаження на землю під час поїздки є мінімальною. Це властивість дозволяє монтувати такі покришки на сільськогосподарську та іншу техніку.
 • Установка цих шин на автомобіль підвищує його рівень над дорогою, тому долати різні перешкоди стає набагато простіше. Стосується це і водних перешкод.
 • Виготовити такий структурний елемент транспортного засобу, як шина низького тиску, своїми руками абсолютно реально, важливо лише дотримуватися всіх інструкцій та чітко дотримуватися вимог, які будуть описані далі.
 • Головні недоліки

  Незважаючи на велику кількість переваг, у цих виробів є і деякі негативні сторони, про які не можна не згадати:

 • З-за високо розташованого центру ваги показники стійкості істотно знижуються, що особливо помітно на поворотах.
 • Щоб встановити на автомобіль саморобні диски, шини низького тиску потрібно ретельно підготувати, що забирає багато часу і чимало фінансових коштів.
 • Великі покришки абсолютно не пристосовані до швидкої їзди.
 • Перш ніж приступати до керування таким транспортним засобом, слід попередньо витратити деякий час на навчання, щоб виключити можливі аварійні ситуації.
 • Знос цих коліс відбувається швидше в порівнянні зі звичайними покришками, тому потрібно бути готовим до того, що через кілька років експлуатації їх потрібно міняти.
 • Основні види шин низького тиску

  Як для стандартних автомобілів, так і для транспортних засобів сільськогосподарського і промислового характеру підходить два варіанти подібних виробів: з камерою і без неї. Порівнюючи ці зразки, варто зазначити, що другий варіант відрізняється більшою безпекою і зручністю при пересуванні. Однак шини з камерою набагато краще переносять будь-які механічні дії, вони стійкі до великих навантажень і, як наслідок, мають більш тривалим експлуатаційним терміном.


  Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

  Крім того, існують також відмінності за способом виробництва та особливостей пристрою, що вкрай важливо враховувати при виборі того чи іншого варіанта коліс. Про ці види шин, а також про їх специфічних характеристиках далі і піде мова.

  Типи шин по конструкції

  В залежності від функціональних параметрів і особливості виготовлення прийнято виділяти наступні варіанти коліс з низьким тиском:

 • Широкопрофільні зразки. Монтаж таких шин зазвичай виконується на тих автомобілях, вантажопідйомність яких є високою, оскільки ці вироби добре переносять великі навантаження. Форма їх профілю є овальною.
 • В арочних шинах товщина гуми в 3-5 разів вище в порівнянні із звичайними зразками (близько 50-70 см). Краще всього встановлювати такий варіант на провідні колеса, так як завдяки об'ємності покришок транспортний засіб здатне подолати практично будь-яку перешкоду.
 • Тороідні шини можуть мати камеру, але іноді її може і не бути. Найкраще такі вироби підійдуть для тих автолюбителів, які бажають вдосконалити свою машину і забезпечити їй максимальну прохідність на пересіченій місцевості.
 • Диски для шин низького тиску

  Окремої уваги при обговоренні великих саморобних коліс заслуговує не тільки їх зовнішня оболонка. Не менш важливо також правильно виготовити диски для шин низького тиску, так як від їх якості багато в чому буде залежати надійність їзди. Цей елемент колеса можна створити власноруч, так і замовити в спеціальному сервісному центрі. При цьому одна з характеристик, якою повинен володіти диск для цієї шини – стійкість до корозійного нальоту і стирання. Щоб домогтися цього, вироби потрібно оснастити спеціальним порошковим покриттям, що захищає всю конструкцію.

  Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

  Будь-які саморобки на шинах низького тиску повинні виконуватися в суворій відповідності з встановленими нормами монтажу, інакше може виникнути ризик непередбаченої поломки і загрози безпеки водія. Для цього слід вивчити те, як виготовляється подібне колесо.

  Процес самостійного виготовлення шин низького тиску

  Монтаж цих виробів повинен проводиться за наступним алгоритмом:

 • Для початку слід обзавестися непотрібної камерою від великого транспортного засобу (вантажного автомобіля, всюдихода тощо). При цьому важливо, щоб покришка мала дещо більший розмір.
 • Після цього можна приступати до створення дисків. Вихідним матеріалом цілком можуть виступити стандартні зразки.
 • Виготовляючи такий компонент автомобіля, як шина низького тиску, своїми руками, необхідно повністю очистити основу виробу, знявши з нього непотрібну гуму і видаливши всі другорядні деталі.
 • Далі потрібно ретельно відшліфувати колесо. Така робота займає досить багато часу, однак виконувати її обов'язково.
 • Наступні етапи - збірка і монтаж на транспортний засіб.
 • Після цього верхній шар покришки зачищається, до неї приварюються всі необхідні елементи, а потім натягується камера. На цьому створення колеса можна вважати виконаним.
 • Додаткові рекомендації

  У тому випадку, якщо поверх підстави шини будуть накладатися масивні покришки, рушійні елементи автомобіля виявляться надійно захищені від серйозних ушкоджень, причиною яких зазвичай виступають гострі камені, надмірно тверда поверхня і інші несприятливі для комфортної їзди фактори.

  Шина низького тиску своїми руками: як зробити правильно

  Кращим варіантом стане монтаж камери від вертольота або літака, оскільки ці прилади відрізняються максимальною міцністю і тривалим експлуатаційним терміном.

  До виконання будь-яких робіт слід приступати, лише ретельно вивчивши теоретичну частину всього вищеописаного процесу виготовлення шини. Тільки в цьому випадку кінцевий результат буде повністю відповідати всім заявленим характеристикам виробу, а власник автомобіля отримає гарантований захист від будь-якого роду неприємностей.