Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?

Додано: 28.11.15
Рубрика: Авто поради

При вчиненні тривалих поїздок на великі відстані водіїв хвилює справний стан всіх вузлів автомобіля. Найголовніше – доїхати до фінішу без будь-яких проблем. Однак, навіть якщо врахувати все, деколи щось, але все-таки трапляється. І навіть якщо вдається уникнути прикрих технічних поломок, то ось прокол передбачити неможливо. А адже на дорогах часто зустрічаються гострі предмети. Дуже добре, що сучасним автолюбителям доступний герметик для шин. Тепер для ремонту пробитою покришки не потрібно шукати найближчий шиномонтаж або ж СТО. Також не потрібно навіть ставити запаску.
Серед величезного розмаїття всяких хімічних продуктів для обслуговування автомобілів герметик – це засіб досить нове. Автолюбителі використовують його лише близько десяти років. Але, незважаючи на вік завдяки високій ефективності, а також простоті експлуатації, герметик для шин зміг завоювати свою популярність.

Види автомобільних герметиків

Розрізняють кілька типів даної продукції. Так, існують профілактичні та ремонтні суміші.

Якщо у вас трапився прокол і навіть якщо ви здатні встановити запаску на дуже високій швидкості, а запаска завжди у вашому багажнику, можна взагалі уникнути будь-якої потреби цим займатися. Неважливо, старий автомобіль або ж новий, цілі покришки або ж відновлені – якщо ви зробите профілактику проколів, машина вам за це віддячить. Для цього і купують герметик для шин профілактичний. З цими сумішами більше не потрібно думати про те, як же швидко змінити колесо.

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?
Якісні засоби можуть захищати полімерні або сталеві нитки корду від корозії, процесів гниття, уповільнювати окиснювальні процеси. Також склад може перешкодити розшарування покришки.

Як користуватися профілактичним герметиком

Заливають складу через ніпель. Потрапивши в порожнину шини, він рівномірно розподілиться з-за впливу відцентрової сили. Існують колеса з камерами і без них – в цих двох випадках це засіб веде себе дуже по-різному. При камерному використанні суміш поширюється між шиною і камерою. При цьому виявляється серйозна захист на корд. Камерні колеса мають властивість нагріватися – герметик для шин буде охолоджувати гуму.

У разі, коли покришка встановлена бескамерно, засіб буде рівномірно розподілятися всередині шини.

Ремонтні герметики

Наприклад, ви не стали набувати профілактичну суміш, але завжди возите з собою комплект для ремонту, який дістався вам разом з автомобілем і повинен допомогти в разі проколу. Ви нервуєте з-за того, що в багажнику немає запаски і тут же отримуєте довгоочікуване спущене колесо.

З'ясовується, що для ремонту шин за допомогою цього тюбика потрібно отримати повністю здуте колесо. Через пару хвилин воно повністю здувається. Якщо ваш аварійний герметик для шин якісний, то досить під'єднати тюбик до ніпеля. Колесо стане круглеть, а з отвору проколу може виходити пінка. Такий ремонт значно простіше і швидше.

Види ремонтних сумішей

У магазинах пропонують два види таких ремонтних рідин. Відрізняються один від одного вони за своїм складом.

У першому разі латексна основа герметика. Другий випадок – це переважно рідини на основі синтетичних і натуральних волокон або гранул. Що таке латекс? Це такий вид гуми, яка з'явилася природним шляхом. Вона може тверднути, коли контактує з повітрям.


Коли латекс потрапляє на внутрішню поверхню покришки, він повністю обволікає її разом з отворами від проколів, а потім застигає. При цьому отвори повністю і назавжди запечатуються.

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?

У другому варіанті працює схожий принцип. Латекс забивається під тиском місце проколу і так само запечатує отвори. Волокна можуть мати поліетиленову, паперову або азбестову основу. Коли такий герметик для ремонту шин потрапляє в покришку, в ній формується робоча пінка. Саме вона і заповнює пори і дірки в гумі. З часом пінка осідає і набуває вигляд плівки або ж форма змінюється на рідку. Рідину потрібно з часом видалити.

Правила вибору

Сучасний ринок пропонує безліч самих різних якісних і не дуже якісних варіантів. Найчастіше орієнтуватися в цьому різноманітті продукції не так-то й просто. Якщо ви точно знаєте, що герметик для шин – це те, що вам потрібно, тоді варто знати деякі правила вибору таких сумішей.

Важлива рекомендація перед придбанням таких складів – це відповідність рідини температурним режимам того регіону, де ви будете її використовувати. Тут проблема в тому, що різна імпортна продукція узимку може замерзати. В результаті захисні властивості і корисні характеристики губляться. Ви можете подивитися ці дані в інструкції. Вибирайте по самому мінімальному значенню.

Крім цього, слід врахувати тип герметизуючого продукту. Розрізняють герметик для шин "антипрокол", який просто захищає від проколу або усуває його або кошти, що здатні підняти тиск в покришці. Другі продаються в аерозольних флаконах. Також при виборі не варто випускати з уваги можливості таких препаратів.


Приміром, балончик на 300 мл годиться в якості герметика для малолітражки, але ось для ремонту серйозного позашляховика його не вистачить. Тому, роблячи вибір, потрібно відштовхуватися від цього.

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?

Часто ці препарати застосовуються як герметик для безкамерних шин, проте є й універсальні варіанти. Цей момент теж дуже важливий.

Розмір проколу теж має значення. Стандартні засоби можуть ефективно закладати отвір діаметром до 6 мм, Інші ж більш потужні і впораються навіть з дірою в 10 мм. Однак жоден продукт не може працювати з діаметром більше 10 мм Пам'ятайте це. Препарати здатні відмінно працювати в разі отвори на протекторі. В інших випадках зможе допомогти тільки герметик борту шини. Хоч він і призначений для застосування в безкамерних колесах, щоб виключити вихід повітря між бортом і диском, він відмінно впорається з простою захистом від проколів.

Тести

Для тесту були використані абсолютно нові покришки і цілих сім різних аерозольних сумішей від самих різних виробників. Шини проколювалися гострим предметом в 3 мм. Після цього кожен склад використовувався по інструкції.

Основні правила роботи з цими засобами

Насамперед рекомендується видалити предмет, який проколов гуму. Якщо ви бачите отвори, то колесо потрібно повернути таким чином, щоб воно було в самій нижній точці. Далі, перш ніж використовувати будь-аерозольний герметик для шин, рекомендується почекати, поки колесо буде повністю спущеним. Їхати можна лише після того, як обід піднявся над землею.

Liqui Moly Refren-Reparatur Spray

Це перший герой в тесті. Препарат створений німецькою компанією. Склад засобу підходить для усунення проколів на безкамерних і камерних колесах або ж як герметик бортів для безкамерних шин. Інструкція рекомендує перед застосуванням добре збовтати балон, потім можна вводити. Рідина надходить всередину, видаючи при цьому легкі шиплячі звуки. Від початку до кінця час введення зайняло близько хвилини. Обід піднімається над поверхнею землі, можна їхати. Після двох кілометрів потрібно перевірити тиск у покришці – 14 атм. Після підняття рівня тиску до 2 атм можна знову їхати далі. Через 10 км також була перевірка тиску – і знову 2 атм. Хороший результат!

Бельгійський Fix

Ці герметики виготовлені компанією CRC. Вони застосовні для вантажівок, легкових авто та мотоциклів. Отже, та ж ситуація. Для того, щоб відірвати від землі обід багатостраждального колеса, цьому продукту знадобилося приблизно три секунди. Через півхвилини тиск в шині сильно зросла. З дірки полізла біла піна. Перший 5-кілометровий коло. Піна все ще виходить.

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?
Тиск у покришці висока, 28 атмосфери. Його загнали до 2 атмосфер. Ще через п'ять кілометрів знову контрольний замір тиску – 23 атмосфери.

Результат – відмінний герметик для шин, відгуки про нього теж позитивні, незважаючи на країну-виробник і вартість.

Вам цього не пропишуть доктора

На черзі засіб Hi-Gear Tire Doctor. Воно вироблено в США. Як і на всіх інших продуктах цієї компанії, на звороті балончика можна знайти хорошу інструкцію. Препарат заліковує проколи в камерних і безкамерних колесах.

Хоч обід від землі і вдалося відірвати, однак навіть оком було помітно, що тиск дуже низький. Після двох тестованих кілометрів замір показав, що тиск знаходиться на позначці в 06 атм. Колесо підкачується до 2 а рух триває. Машина змогла проїхати всього 3 км. Через хвилину він уже лежав на землі. Вердикт – не годиться.

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?

Pingo Reifenpannen Spray

Цей препарат дозволяє проїхати не більше 10 км на швидкості до 50 км/год. Він призначений для усунення проколів і закладення отворів в гумі, встановленої бескамерно. Цей герметик дає відмінне тиск. Але і падає воно теж непогано. Через два кілометри рівень тиску склав 14 атм. Тест показав, що склад цілком придатний.

«Не бійся, я з тобою»

Так, саме так пишуть французькі виробники про Elf SOS Tyre Repair. Інструкція обіцяє, що якщо колесо спустить, то цей продукт за мить вирішить цю проблему. Призначена продукція для камерних і безкамерних шин.

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?
Отже, результати цього герметика виявилися досить впевненими. Весь процес зайняв близько хвилини. Покришка стала пружною і міцною, як і до використання засоби. Після руху тиск склало цілих 24 атмосфери. Хоч місце проколу і травило, тиск спустили. До кінця тесту воно не падало. Вердикт – не підведе.

Останній герой

Це німецький препарат від компанії Motip Dupli AG. Склад підходить для ремонту пробитих камерних або безкамерних шин. Також він годиться як герметик бортів для безкамерних шин.

Як вибрати герметик для шин? Якої фірми герметик купити?

Ємність балончика виявилася достатньою для початку безпечного руху. Тиск у покришці склало 04 атм. І тут для підкачки також потрібно попередньо випустити гази. Через 10 км тиск склало 09 атм. Цей варіант підходить в якості ремонтного варіанти. На більше він не здатний.

В цілому можна сказати про корисність і необхідність в господарстві кожного автолюбителя такого продукту, як герметик для шин. Відгуки про це ремонтному інструменті позитивні. Автомобілісти кажуть, що цими засобами можна закладати навіть великі діри за кілька хвилин.