Корисні поради
на всі випадки життя
» » Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

Додано: 05.12.15
Рубрика: Авто поради

Трактор Т-40 технічні характеристики якого дуже навіть непогані, коли випускався в СРСР. Проте досі залишається однією з найпопулярніших моделей у фермерів та дрібних підприємців. Ця надійна колісна модель, добре знайома всім, навіть далеким від сільського господарства людям, цінується насамперед за надійність і багатофункціональність.

Трохи історії

Трактор Т-40 проводився в Радянському Союзі, в р. Липецьку, з 1961 по 1995 р. У різний час з конвеєра сходили різні його модифікації. З 1961 по 1972 р. випускалося два типи цього трактора: власне Т-40 з заднім приводом і повнопривідною Т-40 А. В 1972 р. світ побачила нова модифікація цієї сільськогосподарської техніки — Т-40 М. Технічні характеристики цей трактор мав трохи інші. Приміром, у нього був більший вагу. Крім цього, у Т-40 М конструктори передбачили функцію перемикання провідних мостів.
За весь час виробництва було випущено більше мільйона таких тракторів. Моделі марки Т-40 широко використовувалися на колгоспних і радгоспних полях, а також у міському комунальному господарстві.

Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

Модифікації

Крім описаних вище, в різний час Липецьким випускалися заводом трактори:

 • Т-40 АП. Такі трактори призначені для використання в містах, в комунальному господарстві.
 • Т-40 АН. Ця модель має великий дорожній просвіт і використовується в основному для роботи на схилах.
 • Т-40 АМ. Технічні характеристики ця модель має практично такі ж, як базова. Відмінність полягає в кращій прохідності. Цей трактор є модифікацією Т-40 М з автоматичним включенням/відключенням переднього приводу в процесі руху і пуском двигуна електростартер.

Випускалися і інші модифікації Т-40 незначно відрізняються по конструкції від базової і також мають відмінні експлуатаційні характеристики.
Основні переваги

Плюсом моделей Т-40 технічні характеристики яких будуть розглянуті у статті нижче, вважається насамперед їх універсальність. Купивши такий трактор, можна виробляти не тільки велика кількість самих різних сільськогосподарських робіт: оранку, косовицю, стогометание, обробку просапних культур, прибирання снігу і т. д. Допускається використовувати цю модель для транспортних перевезень. Все що для цього потрібно приєднати до трактора Т-40 візок. В цьому випадку можна буде перевозити сіно, гілки, сміття та ін.

Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

Популярність ці радянські моделі у фермерів заслужили в тому числі і за те, що їх можна без переобладнання агрегатувати з навісними механізмами, призначеними для більш легкої техніки - Т-25 і більш важкою - «Білорусь». Відносять до достоїнств тракторів Т-40 також:

 • гарну прохідність і маневреність;
 • легкість ремонту і можливість без проблем придбати будь-які деталі;
 • простоту управління.

Переваг цієї моделі вважається також не надто великий витрата палива і надійність. Ламаються трактори Т-40 дуже рідко. Вузли трансмісії і ходової частини цієї моделі мають великий запас міцності. Саме це і визначає довгий термін її служби. Трактор Т-40 М, технічні характеристики має просто відмінні, і інші модифікації базової моделі Т-40 відрізняються тим самим широким набором переваг.


Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

Недоліки Т-40

Основним мінусом цієї моделі фермери вважають її гучність. В цьому плані порівнювати її з сучасними тракторами, звичайно ж, не можна. Також до мінусів Т-40 відносять занадто маленьку, незручну кабіну. У деяких випадках вона навіть просто покрита зверху брезентом. Обігрів в кабіні Т-40 є, але, на думку більшості власників цієї техніки, недостатній. Звичайно ж, тракторист в ній під час роботи, а особливо в дуже холодну або жарку погоду, відчуває себе не дуже комфортно. Мінусами моделей Т-40 деякі фермери вважають не надто надійні гальма і не особливо ефективну систему охолодження.

Особливості конструкції

Трактор Т-40 технічні характеристики якого просто чудові, виявився настільки вдалою конструкцією, що навіть сьогодні, через 20 років після припинення випуску, з успіхом використовується для виконання сільськогосподарських робіт. Універсальність, надійність і функціональність його забезпечується наступними особливостями конструкції:

 • Задні колеса у нього мають жорстку підвіску і збільшений діаметр.
 • При необхідності дорожній просвіт, а також ширину колії у цієї моделі можна змінювати.
 • На трактор допускається встановлювати інші, більш вузькі колеса для роботи в міжряддях.
 • Задні колеса можуть встановлюватися «навиворіт». Це збільшує стійкість трактора при роботі на схилах.
 • Потужний двигун дозволяє виконувати сільськогосподарські роботи будь-якої складності.
 • Трактор має 2 вала відбору потужності: бічній і задній. Кожен з них може працювати як від окремого, так і від синхронного приводу.
 • Коробка передач має не поздовжнє, а поперечне положення валів. Редуктор при цьому знаходиться безпосередньо за муфтою.
 • Рульове управління оснащене гідропідсилювачем.
 • Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

  Двигун Т-40: технічні характеристики

  Т-40 — доволі-таки потужна і при цьому швидкохідна модель. Ці її характеристики пояснюються насамперед тим, що в її конструкції використовується надійний двигун. Раніше він позначався Д-37 і мав потужність 37 к. с. Зараз цей мотор випускається ВАТ ВМТЗ як Д-144. На Т-40 може бути встановлена одна з двох його різновидів: 37 або 50 л. с. Нижче представлені характеристики цього двигуна.
  Параметр

  Д-144368 (50 л. с.)

  Д-1442723 (37 л. с.)

  Частота обертання (об/хв)

  1800

  1500

  Число циліндрів

  4

  4

  Об'єм циліндрів (л)

  415

  415

  Маса (кг)

  375-390

  375-390

  Габарити

  919 х 741 х 848

  919 х х 741848  Працює чотиритактний двигун Т-40 на дизельному паливі. Охолодження у нього повітряне. Відрізнити трактор з двигуном Д-37 від моделі, оснащеної Д-144 не складно. У першого капот округлений, у другого - прямокутний.

  Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

  Технічні характеристики Т-40

  Таким чином, Т-40 — функціональна і практично універсальна модель. Якими конкретно характеристиками відрізняється ця техніка, можна дізнатися з таблиці.  Параметр

  Значення

  Кількість передач

  7

  Швидкість (км/год)

  182-30

  Реверс

  На всі передачі

  Діапазон тягового зусилля

  675-1100

  Агротехнічний просвіт

  Регульований

  Колія (мм)

  до 1800

  Коробка передач

  Механічна, восьмишвидкісна

  Сорт масла для трансмісії

  ТЕ-15-ЕФО, МРТУ 38-1-264-68

  Вага (т)

  23  Як бачите, трактор Т-40 технічні характеристики має відмінні. Від інших тракторів радянської епохи він відрізняється наявністю реверсивної трансмісії. Це дозволяє йому працювати заднім ходом в тому числі і при застосуванні різного роду навісного обладнання. При цьому може використовуватися весь діапазон швидкостей трактора.

  Розміри

  Трактор Т-40 має габарити 3660 х 1620 х 2530 мм Модифікація Т-40 А трохи довше базової (майже на 200 мм). При цьому повнопривідною Т-40 А важить більше Т-40 приблизно на 300 кг - близько 25 тонни.

  Витрата палива

  При виконанні робіт різного виду цей показник у трактора Т-40 як і у будь-якої іншої техніки, може змінюватися. Звичайно ж, залежить витрата палива двигунів Д-144 та від їх модифікації. Підрахувати кількість використовуваної солярки можна за наступною формулою:

  • P = 07 x R x N, де R - питома витрата палива, N - потужність двигуна, 07 — коефіцієнт її перекладу з кВт на л. с.

  У будь-якому випадку, і в цьому плані має непогані Т-40 технічні характеристики. Витрата палива базової моделі в радянський час становив лише 72 кг/год. Однак при виконанні робіт різної спеціалізації він також міг збільшуватися або зменшуватися.

  Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

  Відгуки та ціни

  Найчастіше трактори цієї марки набувають дрібні фермери або навіть просто сільські жителі, що мають у своєму розпорядженні дуже великі ділянки. Використовують Т-40 зазвичай для оранки землі і перевезення сільськогосподарських вантажів. Відгуки про цих моделях у фермерів в більшості своїй позитивні. Звичайно ж, за деякими параметрами (комфортності для механізатора, потужності тощо) ці трактори сучасним моделям поступаються. Однак і коштують вони при цьому дешевше. Ціна на них в залежності від ступеня зношеності вузлів і механізмів коливається в межах 100-318 тис. грнлів. При бажанні можна придбати трактор Т-40 АМ, технічні характеристики якого дозволяють використовувати його на схилах до 16 про , Т-40м, Т-40 АН або будь-яку іншу модифікацію. Всі вони на даний момент на ринку представлені досить широко. Продається для тракторів Т-40 і необхідне навісне обладнання.

  Популярними ці моделі залишаються в тому числі й тому, що в наш час випускаються і продаються абсолютно всі необхідні для них деталі і вузли.

  Трактор Т-40: технічні характеристики, розміри, витрата палива

  Як бачите, модель Т-40 технічні характеристики (як і експлуатаційні) має просто відмінні. У будь-якому разі, співвідношення ціна/якість у нього дуже навіть непогане. Тим, кому не по кишені новий сучасний трактор, вартість якого рідко буває менше 400-500 тис. рублів, про придбання цієї старої, але надійної радянської моделі варто подумати, безумовно.