Корисні поради
на всі випадки життя
» » Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки

Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки

Додано: 13.12.15
Рубрика: Авто поради
Перший трактор МТЗ зійшов з конвеєра Мінського тракторного заводу в 1953 р. Основною відмінною характеристикою нової моделі стала гідронавісна система, що дозволяє виконувати сільськогосподарські роботи без використання додаткового обладнання. У наступні роки було випущено безліч модифікацій цього трактора різної спеціалізації. Однією з найпопулярніших досі залишається МТЗ-1221. Цей трактор відрізняється просто чудовими експлуатаційними характеристиками.

Загальний опис

Трактор «Беларус-1221» сконструйований для виконання сільськогосподарських робіт різних видів. Модифікація відноситься до тягового класу 2 що означає можливість використання техніки для обробітку ґрунту під культурні рослини, так і в будівництві або комунальному господарстві. Завдяки наявності величезної кількості додаткового навісного обладнання, МТЗ-1221 схема якого представлена нижче, можна агрегатувати в тому числі і з сучасними сільськогосподарськими машинами.


Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки
Основними достоїнствами цієї модифікації вважаються простота конструкції, економічність в плані витрати палива і висока продуктивність. Різного роду сільськогосподарські роботи на цьому тракторі можна виконувати на всіх без винятку видах грунтів і в будь-яких кліматичних зонах країни.

Технічні характеристики

Таким чином, МТЗ-1221 — трактор універсальний, продуктивний і економічний. Нижче представляємо вашій увазі таблицю, з якої можна дізнатися, якими конкретно характеристиками відрізняється ця модифікація «Білоруса».
ПараметрЗначенняДвигунЧотиритактний, 130-136 л/сВитрата палива166-180 г/л. с. чКППМеханічна, 24 передачі (8 задніх)Габарити4950 х 2250 х 2850 ммВага4640 кгКолісна база2760 ммРадіус поворотуМінімальний — 5.3 мЄмність паливного бака160 лШвидкість руху вперед2.1-33.8 км/годШвидкість руху назад4.0-15.8 км/год

Двигун

В якості силового агрегату на тракторах МТЗ-1221 використовується Д. 260.2 оснащений турбонаддувом. В цей шестициліндровий двигун, обсяг якого становить 712 л, можна заливати як вітчизняні, так і імпортні ПММ. Крім економічної витрати палива, він відрізняється ще й тим перевагою, що відповідає всім нормам екологічної безпеки. При бажанні на трактор «Беларус-1221» можна встановити двигун Deutz потужністю 141 л. с. і об'ємом 6 л.
Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки

Коробка передач

КПП на 24 передачі МТЗ-1221 має 6 діапазонів (4/2). Конструкція її досить-таки складна. Однак, судячи з відгуків механізаторів, вона відрізняється високим ступенем надійності і довгим терміном служби. Зрозуміло, як і будь-який інший механізм, коробка передач трактора «Білорус-1221» потребує своєчасному технічному обслуговуванні та ремонті. Досить-таки швидко КПП трактора МТЗ-1221 зношуються підшипники. У цьому випадку коробка починає сильно шуміти і грітися. Вирішити проблему можна, злив масло, знявши коробку передач і замінивши вийшли з ладу деталі. Під час експлуатації трактора потрібно також стежити за рівнем масла в КПП. Якщо він недостатній, техніку насамперед слід поставити на рівну площадку. Саме масло додається через розташовану на верхній кришці заливну пробку.
Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки
При необхідності на трактор МТЗ-1221 може бути встановлена вдосконалена модель трансмісії, розрахована на 24 передні і 12 задніх передач.

Кабіна «Беларус-1221»

Більшість трактористів вважає цю модель досить зручною в роботі. Кабіна трактора «Білорус-1221» виконана в каркасно-панельному варіанті і засклена з усіх чотирьох сторін. На даху встановлені сучасні системи вентиляції і обігріву. При необхідності в кабіні може бути змонтований кондиціонер. Також допускається встановлювати на трактор МТЗ-1221 характеристика якого в плані комфортності насправді дуже непогана, тент-каркас.
Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки
Травмобезпечні скла тоновані для захисту очей механізатора від сліпучих сонячних променів. Оббивка всередині кабіни непомітна, але виглядає акуратно. Крім усього іншого, вона ще й виконує функцію звукопоглотітеля. Зовні на кабіні змонтовані дзеркала заднього виду, прилади світлової сигналізації і сонцезахисний козирок. У разі виникнення пожежі дах трактора може бути використана в якості запасного виходу.

Рульова колонка

Хороші відгуки трактор МТЗ-1221 заслужив і за відносну легкість управління. Його рульова колонка оснащена двома гідроциліндрами. Окремі модифікації можуть функціонувати на реверсі. У цьому випадку встановлюється додаткова рульова колонка і керівний пост. Для зручності роботи тракториста в режимі реверсу крісло кабіни оснащено функцією повороту.
Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки

Гідросистема

На тракторі МТЗ може застосовуватися будь-навісне обладнання. Для управління їм у конструкції модифікації 1221 є спеціальна гідросистема. До її достоїнств відносять простоту і легкість в обслуговуванні. Масляний бак має дуже великі розміри, а сама система може працювати як на вітчизняному, так і на імпортній олії. При бажання на цей трактор допускається встановлювати два різновиди гідросистем:
 • з розташованим горизонтально автономним циліндром;
 • з вбудованими вертикальними циліндрами.
 • Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки

  Основні сфери використання

  Крім сільського господарства, трактори МТЗ цієї модифікації можуть з успіхом застосовуватися для виконання робіт з облаштування та очищення міст від сміття та перевезення різного роду вантажів. Також МТЗ-1221 ціна на який не надто висока (близько 2 млн рублів за новий), часто використовується в будівельній галузі та лісової промисловості. В сільському господарстві цей трактор може застосовуватися для:
 • основний і поверхневої обробки ґрунту у весняний період;
 • удобрення культур;
 • хімізації рослин з метою їх захисту від шкідників;
 • обробітку та збирання зернових, кукурудзи, овочів, картоплі;
 • збирання технічних культур;
 • заготівлі кормів для сільськогосподарських тварин;
 • вивезення гною і закладення його в ґрунт;
 • осушення заболочених земель;
 • подачі води в польові зрошувальні системи і т. д.
 • Основні особливості конструкції

  Отже, який пристрій має трактор МТЗ-1221 ми з вами з'ясували. Модель ця насправді зручна, надійна і продуктивна. Далі давайте подивимося, якими конкретно особливостями конструкції вона відрізняється. До таких можна віднести:
 • Наявність трьох пар технічних отворів, призначених для обслуговування елементів гідросистеми.
 • Наявність системи фільтрації, що дозволяє подовжити життєвий цикл робочих двигунів.
 • Відповідає останнім вимогам стандартизації електрообладнання.
 • До переваг цієї моделі, крім усього іншого, можна віднести повну ремонтопридатність. Знайти всі необхідні деталі і вузли в разі поломки буде зовсім нескладно. До того ж висококласних професіоналів, які спеціалізуються на ремонті цих тракторів, у нас в країні дуже багато.

  Трактор МТЗ-1221: опис, технічні характеристики, пристрій, схема та відгуки

  Відгуки механізаторів

  Трактор МТЗ «Беларус-1221» користується у фермерів величезною популярністю. Хороші відгуки він заслужив в основному завдяки своїй економічності. Це стосується не тільки пального, але і різного роду масел і технічних рідин. Запасні частини на нього також коштують недорого. Дуже хвалять цю модифікацію і за зручну кабіну. При бажанні тракторист може налаштувати оптимальний режим температури повітря. Роботи на тракторі МТЗ-1221 виробляються при будь-яких погодних умовах. Звичайно ж, це також відносять до плюсів. Техніка ця настільки популярна у фермерів і знайома всім жителям нашої країни (в тому числі і далеким від сільського господарства), що використовується як елемент сучасних комп'ютерних ігор (наприклад, мод МТЗ-1221 у Farming Simulator 2015). Недолік у цього трактора, на думку фермерів, тільки один — не надто хороша маневреність. Таким чином, трактор МТЗ-1221 — техніка дійсно дуже практична, надійна і продуктивна. Завдяки своїй універсальності, економічності, невисокої вартості і повної ремонтопридатності вона може вважатися на даній момент однією з кращих в країні. Фермеру, який вирішив придбати трактор, звернути увагу на МТЗ-1221 варто обов'язково.