Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чим інститут відрізняється від університету?

Чим інститут відрізняється від університету?

Додано: 16.02.15
Рубрика: Бізнес
Чим інститут відрізняється від університету?
Щорічно абітурієнти по всій країні роблять життєво важливий вибір - визначаються з майбутньою професією. Багато Вузів - інститути, університети і академії , пропонують навчання однаковим спеціальностями. Закономірно виникають питання: що краще інститут чи університет, куди поступити після 11 класу ? Чим інститут відрізняється від університету?
Кожен навчальний заклад має державний статус, який визначається акредитаційної колегією при Федеральній службі по нагляду у сфері освіти і науки. Цей статус кожні п'ять років потребує підтвердження шляхом представлення результатів діяльності за п'ятиріччя для комплексної оцінки компетентною комісією.
Щоб визначитися, у чому різниця між інститутом і університетом, спробуємо виявити, які основоположні критерії визначають статус вищого навчального закладу.
Критерії, що характеризують статус Вузу:

 • кваліфікаційний рівень викладацького складу;

 • кількість аспірантів;

 • профільна освіта;

 • наукова діяльність.


 • Університет і інститут - різниця • Інститут - навчальний заклад, що здійснює підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців у вузько певній галузі професійної діяльності. В принципі, в інституті може здійснюватися підготовка навіть по одній професії. Університет проводить підготовку фахівців за різними напрямами, як мінімум за сімома спеціальностями. Крім того, в університеті здійснюється підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців вищої кваліфікації, а також наукового та науково-викладацького складу.

 • В інституті повинні здійснюватися науково-дослідні роботи в одній або декількох сферах. У всіх університетах, відповідно до статуту, повинні проходити фундаментальні та прикладні дослідження в кількох наукових областях, але не менш ніж у п'яти галузях науки.

 • В інституті на кожну сотню студентів може припадати менше двох аспірантів. В університеті на сто студентів припадає не менше чотирьох аспірантів.

 • Кількість викладачів, що мають вчені звання і наукові ступені, в інституті може бути від 25 до 55% . В університеті як мінімум 60% викладацького складу має бути з вченими ступенями і званнями.

 • Після закінчення аспірантури в університеті має захиститися як мінімум 25% аспірантів. В інституті немає строгих вимог до захисту аспірантів, але якщо після аспірантури захистилося 25% аспірантів, інститут може клопотати про підвищення статусу до університету. У разі невідповідності вимогам у виняткових випадках можливий зворотний перехід.

 • Середньорічний обсяг фінансування досліджень, що ведуться в університеті, на сьогоднішній день складає більше 300 тисяч гривень, в інституті - не менше 15 мільйонів, але не більш 5 мільйонів рублів за п'ять останніх років.

 • І в інституті, і в університеті повинні бути задіяні інноваційні методи навчання, самоосвіти і досліджень, але в університеті в обов'язковому порядку студентам повинен бути забезпечений доступ до електронно-бібліотечних ресурсів.

 • Інститут може бути частиною іншого навчального закладу, університет завжди тільки автономне установа. До складу
  Чим інститут відрізняється від університету?
  університету може бути включений інститут.


 • Як видно, деякі відмінності між університетом та інститутом є, хоча вони не настільки значні. Наприклад, раніше в СРСР традиційно вважалося, що університет дає фундаментальну освіту, а інститут - освіта прикладного характеру. Зараз такої явної різниці не існує. Основою вибору вищого навчального закладу повинен бути рейтинг Внз, який періодично коригується. Крім того, більш міцне положення займають державні навчальні заклади, ніж недержавні навчальні заклади.