Корисні поради
на всі випадки життя
» » Академія або університет що вище?

Академія або університет що вище?

Додано: 16.02.15
Рубрика: Бізнес
Академія або університет що вище?
Сучасна система вищої освіти в Росії і країнах СНД являє собою три основних типи навчальних закладів - інститут, університет і академія. Для бажаючих отримати вищу освіту і вибирають, куди поступити після 11 класу , дуже актуальними є питання: що вище, академія чи університет? І чим академія відрізняється від університету?

Статус академії і університету


Статус Внз залежить в першу чергу від напряму навчання.
Академія - вищий навчальний заклад, реалізує освітні програми вузівської та післявузівської навчання і проводить дослідження в певних галузях науки (наприклад, академія лісового господарства або художня академія). У відповідність з вимогами ліцензування в академії на 100 студентів має припадати щонайменше 2 аспіранта, і 55% педагогічного складу повинні мати вчені звання і ступені.
Університет - заклад вищої освіти, що здійснює багатопрофільну підготовку та перепідготовку за різними спеціальностями. Університет займається фундаментальними та прикладними дослідженнями в широкому спектрі наук. На кожну сотню студентів у відповідності з вимогами має бути не менше 4-х аспірантів, 60% педагогів має бути з вченими званнями та ступенями.
Наймолодшим освітнім установою вважається інститут - в дореволюційній Росії інститути були навчальними установами дуже вузької спеціалізації. На відміну від університету і академії, інститут не є методичним центром.
Щоб допомогти абітурієнтам визначитися у виборі, що краще університет або академія, підкреслимо основну різницю між академією та університетом.

Відмінність академії від університету  • Академії здійснюють підготовку фахівців певної спрямованості, університети здійснюють багатопрофільну підготовку.
  • Академія або університет що вище?

  • Дослідження, що проводяться в академії, що проходять в одному з наукових напрямків. Наукові роботи в університеті проводяться за кількома напрямками.

  • В університеті дещо вищі вимоги до кваліфікації викладацького складу та суворіші вимоги до послевузовскому навчання.


  • Узагальнюючи наведену вище інформацію, можна зробити висновок про те, що різниця між академією та університетом незначна. Тому, здійснюючи вибір навчального закладу, рекомендуємо орієнтуватися на положення Вузу в спеціальних рейтингових таблицях.