Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як писати заяву?

Як писати заяву?

Додано: 16.02.15
Рубрика: Бізнес
Як писати заяву?
Сам собою напрошується висновок, що в нашій країні люблять возитися з паперами. На роботі, у податкової, і навіть в магазині (при поверненні товару, наприклад) - без «священного» документа - заяви, нікуди. І вимоги до нього скрізь висувають різні, спробуй запам'ятати. Добре ще, що хоч зразок можуть надати, адже караул, не візьмуть, якщо складено невірно. І доведеться все по новій писати Щоб заощадити час і папір, давайте розберемося, як писати заяву, в якій формі і в яких випадках.
Загальні і приватні правила
Заява - це не любовна записка, лист не одному і не список покупок, а офіційний документ, який вимагає дотримання офіційно - ділового стилю. До загальних вимог при складанні заяви є обов'язкова наявність таких пунктів, як:

 • найменування адресата;

 • найменування адресанта (заявника);

 • найменування документа;

 • формулювання прохання (скарги, пропозиції);

 • дата;

 • підпис.


 • Життя буває часом несправедливою і залишати кривдників безкарними не можна. Судові розгляди, в будь-якому випадку, завжди починаються зі складання заяви. Розглянемо приклад того, як писати позовну заяву.
  Звичайно, можна звернутися за допомогою до юриста. Він складе заяву і вам не доведеться самим з цим зв'язуватися. Але якщо з якихось причин вам довелося складати заяву самостійно, то необхідно слідувати наступним правилам:

 • обов'язково вкажіть найменування суду, в який подається заява;

 • вкажіть інформацію про позивача (найменування, місце проживання або місце знаходження, найменування представника і його адресу, якщо заява подається представником);

 • вкажіть інформацію про відповідача;

 • необхідно вказати, в чому полягає порушення або загроза порушення прав, свобод чи законних інтересів позивача та його вимоги;

 • опишіть обставини, на яких позивач обґрунтовує свої вимоги. Вони повинні бути підтверджені доказами (також необхідно вказати);

 • якщо ризик підлягає оцінці, вкажіть ціну ризику і надайте розрахунок стягуються або оспорюваних грошових коштів;

 • не забудьте надати перелік доданих до заяви документів.


 • Начебто це все. Однак пам'ятайте, що самостійно правильно скласти позовну заяву дуже складно. Краще звернутися за допомогою чи консультацією до фахівця.
  Де ще нам часто доводиться писати заяви? Звичайно ж, на роботі.
  Всі ми люди ділові і зайняті, часом можуть виникнути невідкладні справи, причому з роботою ніяк не пов'язані. У такому разі треба знати, як писати заяву на відгул. У правому верхньому кутку, як правило, пишеться «шапка» заяви. Те, як правильно писати шапку заяви запам'ятати легко, оскільки вона відрізняється своєю простотою. В шапці будь-якої заяви, як правило, вказується посада та ПІБ людини, кому адресовано заяву; посада та ПІБ укладача заяви. Нижче по центру в документі вказуєте «заява», з маленької літери, крапка не ставиться. Далі текст заяви. У випадку заяви на відгул, текст повинен виглядати приблизно так: «Прошу надати мені додаткові вихідні дні (вказуєте дату бажаного вихідного дня) за раніше відпрацьовані дні (вказуєте дні, які ви збираєтеся відпрацювати за свої відгули)».
  Як писати заяву?

  Писати заяву про прийом на роботу так само просто, як і скласти заяву на відгул. У верхньому куті документа пишеться шапка, потім по центру слово «заява» і текст: «Прошу прийняти мене на роботу на посаду (вказуєте посада)». Кому і куди писати заяву вам підкажуть у відділі кадрів, не соромтеся задавати питання.
  В цілому, структура більшості заяв досить проста. Головне, щоб заява була складена грамотно. Буде заява написана від руки або ж складено на комп'ютері - це визначається вимогами адресата. Головне слідкуйте за орфографією, чіткістю викладу суті заяви, за стислістю і обґрунтованістю свого звернення.