Корисні поради
на всі випадки життя
» » Навчальна відпустка

Навчальна відпустка

Додано: 16.02.15
Рубрика: Бізнес
Навчальна відпустка
Відпустка - це додаткова оплачувана відпустка для працюючого студента на період сесії. Іншими словами, це можливість нормально підготуватися і здати сесію, а також трохи відпочити. Надання навчальної відпустки відбувається за певними правилами, передбаченими трудовим законодавством. Студент зобов'язаний написати заяву на навчальну відпустку, до якого додається довідка-виклик з вищого навчального закладу, де зазначаються точні терміни сесії, і підтверджується факт виклику даного студента на сесію. Розглянемо докладніше всі підстави, за яких надається додаткова відпустка.

Хто має право на навчальну відпустку?


Будь-який працівник, який навчається у вищому навчальному закладі, має право на навчальну відпустку. Якщо працівник вирішив отримати другу вищу освіту, відпустка надається на тих же умовах, що й при першому. Це ж стосується і навчальної відпустки аспірантам. Крім того, надається відпустка та студентам магістратури.
Право на оформлення навчальної відпустки на сесію мають працівники тільки за основним місцем роботи. Навчальний відпустку суміснику дещо відрізняється від звичайного. Відпустка працюючим за сумісництвом надається на загальних підставах, але не оплачується. Крім того, право не працювати під час сесії мають лише ті студенти, які успішно навчаються і не мають незадовільних оцінок у заліковій книжці.

Тривалість навчальної відпустки


Тривалість відпустки, пов'язаної з навчанням, передбачена законодавством. Додаткова оплачувана відпустка може бути надана студентам першого та другого курсів на період установчої сесії (пари), виконання лабораторних і контрольних робіт, здачі заліків та іспитів. Тривалість такої відпустки варіюється залежно від рівня акредитації навчального закладу, в якому навчається працівник. Для 1 і 2 рівня акредитації внз з вечірньою формою навчання навчальний відпустки становить 10 календарних днів, а для 2 і 3 рівня - 20 днів. Для заочної форми навчання, незалежно від рівня акредитації, відпустка надається на 30 календарних днів.
Для студентів третього та четвертого курсів відпустку на період настановної і екзаменаційної сесії надається, відповідно до рівня акредитації і форми навчання, на 2030 і 40 календарних днів. Для здачі державних іспитів відпустка надається на 30 днів, незалежно від рівня акредитації і форми навчання студента. Для підготовки і здачі дипломної роботи на випускному курсі студентам вузів з 1 і 2 рівня акредитації, вечірньої або заочної форми навчання, надається відпустка на 2 місяці; студентам вузів з 3 і 4 рівнем акредитації - 4 місяці. Для студентів закладів післядипломної освіти відпустка надається на тих же підставах, що і для студентів 3-4 курсів внз відповідного рівня акредитації.

Правила надання навчальної відпустки


Якщо роботодавець не відпускає вас в навчальний відпустку на сесію, значить, ви зібрали не всі необхідні документи. Ні в якому іншому випадку він не зможе вам відмовити. Відпустка надається
Навчальна відпустка
тільки у випадку, коли є в наявності три основних документи: заява студента, довідка-виклик на сесію і наказ установи, заснованих на цьому. Довідка-виклик повинна містити всі дані про навчальний заклад, а також про формою навчання та успішності конкретного студента, вказувати початок і кінець сесії. Наказ на підставі заяви та довідки повинен бути обов'язково підписаний керівником.
Оплата навчальної відпустки провадиться шляхом обчислення середньої заробітної плати за день і множення цієї суми на кількість днів відпустки. Відпускні видаються працівникові не менше ніж за три дні до надання відпустки.