Корисні поради
на всі випадки життя
» » День Святого Миколая: все про свято

День Святого Миколая: все про свято

Додано: 08.10.14
Рубрика: Цікаве
День Святого Миколая в нашій країні не користується такою сильною популярністю, як Новий рік. А даремно, адже це дуже хороше і добре свято, що повинні відзначати всі віруючі в смо люди. Ми вам із задоволенням розповімо, як з'явилася традиція відзначати День Миколи, що прийнято дарувати в цей день і чому важливо не забувати про це свято.
День Святого Миколая: все про свято

Ніж більше в нашому житті гарних свят, тим більш щасливими ми будемо. Тому ми хочемо, щоб у вашій родині з'явилася традиція відзначати свято Миколая.
Дев'ятнадцятого грудня щороку православних усього світу об'єднує велике свято - День Святого Миколая Чудотворця. У цього свята багатовікова історія, його почали відзначати наші предки давним-давно.

Історія виникнення


У кожного події в цьому світі є власна легенда про виникнення. Багато століть тому назад, в далекій Азії, в невеликому містечку Світу, проживав молодий чоловік. Звали його Микола. У цього хлопчика було чудове дитинство, його батьки були багаті і добрі, тому його завжди оточувала турбота, любов та достаток.
Але, одного разу трапилась біда. Його батьки померли і він залишився один на цьому світі. Микола не втратив віру в добро і ось в один прекрасний день він почув новину. У ній йшлося про те, що красива дівчина не могла вступити в шлюб зі своїм коханим, так як у неї не було грошей на своє придане.
День Святого Миколая: все про свято

В той момент Микола зрозумів, що у нього є достаток, який не приносить йому щастя, а навколо нього страждають люди, у яких немає грошей на елементарні речі. Тієї ж ночі Микола відправився в будинок бідної дівчини і залишив біля її ліжка мішок із золотими монетами. Прокинувшись, вона не повірила своїм очам і сказала всім, що це ангел прийшов до неї з небес.
Тоді Микола зрозумів, що немає більшого задоволення, ніж робити людей щасливими. То і справа в його місті з'являлися чудеса. Ночами він проникав у маленькі будинки бідняків, і залишав їм їжу, ліки та м'які іграшки.
Миколі довгий час вдавалося залишатися невпізнаним, але все-таки однієї ночі у нього не вийшло сховатися від людей. Коли населення міста побачило свого ангела, вони відразу ж вирішили обрати його єпископом.
Навіть після смерті Микола не перестав приносити людям добро. Люди, які приходили на його могилу, одужували. Маленькі дітки вірили, що якщо вони будуть добре себе вести, Святий Миколай обов'язково до них прийде. З тих пір наші діти не втратили віру в чудеса Святого Миколая.

День Святого Миколая: традиції й подарунки


За традицією вночі з 18 на 19 грудня Миколай відвідує наші будинки, особливо ті, в яких живуть діти, і залишає їм приємні подарунки.
Дорослі також повинні вірити в смо, тому і їх Микола не залишає без уваги. Якщо перед сном загадати найзаповітніше бажання, то Святий обов'язково здійснить його.
Пам'ятаючи про славні справи Святого Миколая, люди намагаються бути хоч трохи на нього схожими, тому прийнято напередодні свята віддавати всі борги і прощати один одного.
Свято Святого Миколая - це відмінна можливість змусити дитину повірити в те, що чудеса можуть відбуватися. І не важливо, що в ролі чарівника ви будете виступати. Головне-це віра в смо.
День Святого Миколая: все про свято

Для того щоб ваша дитина з нетерпінням чекав Миколи необхідно підготуватися до свята. За пару тижнів до 19 грудня розкажіть дитині легенду про Миколая і скажіть, про те, що він виконує всі бажання дітей.
Щоб у вашої дитини було більше позитивних емоцій, радимо вам підготувати лист від Миколи. Для цього підготуйте красиву спеціальну папір і дорогу ручку, бажано щоб вона писала чорнилом. А тепер пишіть приємні слова. Похваліть дитину за успіхи у навчанні, за те, що він завжди допомагає старшим і ділиться іграшками з іншими дітьми. В листі можна написати трохи критики, але робіть акцент на тому, що дитина заслуговує своїми вчинками гарного подарунка. Тепер можна лист красиво згорнути у вигляді сувою, перев'язати червоною стрічкою і непомітно покласти поряд з малюком. Нехай він прокинеться і побачить, що Миколай про нього не забув.
День Святого Миколая: все про свято

Жодне свято не повинен проходити без подарунка. Тільки вони повинні символізувати добро. Відмінним варіантом будуть солодощі: імбирне печиво, цукерки, пряники. З іграшок краще дарувати м'які: зайчики, ведмедики, поросята. Солдатиків і монстрів краще подарувати дитині в інший раз.
Чудовим подарунком стануть фарби, пластилін, якщо дитина захоплюється творчістю. Ну, а маленькому любителю спорту, безумовно, сподобається нове кімоно.
День Святого Миколая припадати на початок зими, тому можна подарувати дітям корисні подарунки: рукавиці, носочки, шапочки. Тільки не забудьте в них заховати цукерки.
День Святого Миколая: все про свято

Дуже важливо, щоб маленькі дітки як можна довше вірили в чудеса. Це зробить їх більш щасливими, тому обов'язково в День Святого Миколая залиште їм у подушки невеликий сюрприз.