Корисні поради
на всі випадки життя
» » Які книги потрібно прочитати

Які книги потрібно прочитати

Додано: 23.02.14
Рубрика: Цікаве
Які книги потрібно прочитатиКнига в усі віки і часи була джерелом знань і мудрості. І навіть зараз, у вік прогресивних технологій і надлишку інформації, саме книга залишається найважливішим нашим вчителем. Недарма кажуть, що люди, які читають книги, завжди буду керувати тими, хто не читає, а смиться телевізор. Якщо ви відносите себе до категорії любителів книг, то напевно вже склали свій список обов'язкової для прочитання літератури, але, можливо, і в запропонованому нами варіанті знайдете для себе щось нове і особливо цікаве. Якщо ж ви тільки мрієте долучитися до товариства любителів-книголюбів наші поради будуть як не можна до речі, адже вони полегшать вам ваш вибір на перших порах. Однак, надалі, напевно ви зможете поповнити цей список не однієї іншою книгою.

Книга мудрості


Недарма кажуть, що якщо ти не прочитав Біблію - ти даремно навчився читати. Тому на перше місце, звичайно, ми ставимо цю велику книгу життя, яка дає відповіді на всі питання буття, і світобудови, і сенсу життя. В Біблії зібрана мудрість багатьох століть, так що цю книгу вже точно варто прочитати обов'язково. Звичайно, читати і розуміти Біблію непросто, але якщо ви подужаєте це - багато усвідомлюєте і зрозумієте.

Щоб далі визначитися з тим, які твори читати, слідуємо за напрямами.

Класика, яку треба прочитати

Природно, книги класиків - основа світової літератури. Тому починати пізнавати великий світ книг варто саме з класичної літератури. І для початку необхідно освоїти класиків. Не дарма шкільна програма заснована саме на цих творах. Так що, якщо ви не звернули на них особливої уваги в школі - радимо уважно прочитати такі твори: Достоєвський «Брати Карамазови», Лермонтов «Герой нашого часу», Пушкін «Євгеній Онєгін», Гоголь «Мертві душі», Некрасова «Російські жінки», Тургенєв «Дворянське гніздо», Єсенін «Москва Кабацкая», Лєсков «Зачарований мандрівник», Салтиков-Щедрін Господа Головльови», Чехов «Чайка», Лев Толстой «Війна і мир», Маяковський «Добре!», Булгаков «Майстер і Маргарита», Шолохов «Тихий Дон», Горький «Життя Клима Самгіна», Олексій Толстой «Петро Перший Бунін «Темні алеї»,», Твардовський «Василь Тьоркін».

Зарубіжна класика, яку треба прочитати

З зарубіжної класичної літератури радимо прочитати такі книги: Есхіл «Прометей Закутий», Гомер «Іліада», Еврипід «Іполит Увінчаний», Софокл «Едіп-цар», Вергілій «Енеїда», Аристофан «Лісістрата», Овідій «Метаморфози», Гете «Фауст», Камоенс «Лузіади», Данте «Божественна комедія», «Калевала», Шекспір «Король Лір», Петрарка «Канцоньєре», Дефо «Робінзон Крузо», Сервантес «Дон Кіхот», Вольтера «Кандид», Мольєр «Тартюф», Стендаль «Червоне і чорне», Байрона «Паломництво Чайльд-Гарольда», Гюго «Знедолені», Шиллер «Підступність і любов», Жуль Верн «Таємничий острів», Свіфт «Мандри Гулівера», Бальзак «Людська комедія», Хемінгуей «Мати і не мати», Флобер «Пані Боварі», Метерлінк «Синій птах», Ібсена «Пер Гюнт».

Щоб наш список був більш повним, додамо до нього творіння, які реально змінили світ, і які здатні змінити ваше свідомість.

Книги, які змінили світ

Безсумнівно, це такі твори: Карл Маркс «Капітал», Ж.-Жак Руссо «Суспільний договір», Том Пейн «Права людини», Томас Гоббс «Левіафан», Чарльз Дарвін «Походження видів...», Зигмунд Фрейд «Тлумачення сновидінь», Нікколо Макіавеллі «Государ», А. Токвіль «Демократія в Америці», Д. Дідро «Енциклопедія».

Книги, які здатні змінити вас

І, нарешті, книги, які здатні змінити вас самих. Це творіння Річарда Баха «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон», Пітера Мейлі «Рік в Провансі», Малкольма Гладуелл «Переломний момент», Делія Сміта «Вегетаріанська колекція», Дейва Пельцера «Дитина, про яку говорили «воно», Бена Шотта «Оригінальна всячина Шотта», Роберта Пирсига «Дзен і мистецтво догляду за мотоциклом», Наомі Вульф «Міф про красу», Дугласа Адамса «Автостопом по Чумацькому Шляху», Лінна Траса «Стратити не можна помилувати. Безкомпромісний підхід до пунктуації».