Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися фотографувати професійно?

Як навчитися фотографувати професійно?

Додано: 20.10.14
Рубрика: Цікаве
Займаючись художньою фотографією, захоплена людина намагається донести оточуючим всю красу і зворушливу неповторність нашого світу. Для цього, без сумніву, потрібні певні знання і навички, але найбільше тут затребуваний талант, так як навчитися фотографувати професійно без особливого погляду на навколишній світ дуже важко - знімки будуть прісними і малоцікавими. Ознайомтеся з деякими порадами фахівців, які постараються тут допомогти вам більш яскраво висловити свої художні здібності.
Як навчитися фотографувати професійно?


 • Першим ділом, вчіться і любите спостерігати. Для цього потрібно у всьому знаходити сенс: ходіть по вулиці, висмляйтеся, не пропускайте цікаві сюжети, нескінченно їх фотографуйте і пам'ятайте, що ваші головні помічники - колір, форми і контрасти.

 • Не вважайте себе генієм фотографії з першого вдалого знімка. Не шкодуйте критичних зауважень до самого себе, звикнете до того, що поки ви ще не можете фотографувати. Ви повинні відчувати ту дуже маленьку імовірність своїй геніальності і працюйте, працюйте, працюйте. Візьміть за правило критикувати кожен свій знімок, справедливо виділяючи слабкі і сильні сторони кожного кадру. З психологічної точки зору це зовсім не буде сприяти розвитку вашої низької самооцінки, а, навпаки, задасть стимул впевнено піднімати вгору свою планку.

 • Вміло компонуйте кадр. Підходьте до відображення композиції правильно, намагаючись не викликати дисбаланс між різними сторонами фото. Для цього не рекомендується, наприклад, фотографувати крупним планом двох людей, змістивши їх усіх на одну сторону. Навпаки, розташуйте центральну частину кадру прямо між ними.

 • Слідуйте правилу «золотого перетину», при якому кожен кадр потрібно ділити на три однакові частини вертикально та горизонтально, при цьому перетин умовних крайніх ліній повинні бути прикрашені ключовими елементами кадру. Не забувайте про обов'язкову статичності центрального об'єкта кадру. Адже динаміка передбачає відсутність розміщення горизонту по лінії, яка буде ділити кадр на дві половини. Наприклад, працюючи над заходом і водною гладдю, можете дати 2/3 неба і 1/3 води. Цим ви зможете більш яскраво акцентувати небо. Якщо вам більше подобається водне відображення, зробіть навпаки.

 • Конструируйте кадр, використовуючи прості геометричні фігури, які найбільш помітні для людського погляду: трикутник, квадрат, кола та інші елементи, які служать основою об'єкта зйомки. Працюйте з фоном, не захоплюючись тільки об'єктом. Край кадру очищайте від зайвих деталей, які зазвичай в результаті відволікають погляд.

 • Не втомлюйтеся шукати цікаві і відповідні ракурси, ховайте недоліки, робіть фото бездоганним і максимально естетичним.

 • Пора відмовитися від плівки. Якими б антуражними не виглядали такі фото, використовуйте все-таки цифровий апарат - ви витратите менше грошей і зможете відразу побачити результати своєї роботи.

 • Не варто звертати увагу на досить застарілі заборони і поради, ніби натурної зйомки проти сонця та ін. Такі фото також прекрасно виходять, інакше не було б чудових портретів на тлі заходу.

 • Також не вірте всьому, що пишеться і говориться на всіляких форумах. Зазвичай їх учасники - звичайні офісні службовці, пізнання яких у фотографії обмежуються клацанням своїх друзів на «мильницю». Спілкуйтеся з більш гідними співрозмовниками, які реально зможуть вас чомусь навчити.


 • Як навчитися фотографувати професійно?

  Отримавши в руки пристойний апарат, не думайте, що відразу станете богом фотографії. Хороший знімок повинен бути вистражданий вами, і обов'язково вийде, якщо ви виберете правильний і відповідне положення. Працюючи над собою тривалий час, ви з часом знайдете для себе відповідь на питання, як навчитися фотографувати професійно, навіть якщо для цього вам доведеться змінити кілька апаратів, об'єктивів та інших атрибутів вашого чудового захоплення. І ні в якому разі ніколи не зупиняйтеся на півдорозі: дерзайте, мрійте, шукайте. Бо, як кажуть у світі фотографів, той, хто шукає - обов'язково знайде!
  Як навчитися фотографувати професійно?