Корисні поради
на всі випадки життя
» » Цікаві книги для підлітків

Цікаві книги для підлітків

Додано: 22.03.14
Рубрика: Цікаве
Цікаві книги для підлітківНа жаль, діти і підлітки сьогодні не відчувають особливої любові до книг. На перше місце виходять комп'ютерні ігри, також молодь проводить свій вільний час в різних соціальних мережах. В деякій мірі нелюбов дітей до книг - вина батьків, адже замість того, щоб прищеплювати теплі почуття до літератури у дітей, батьки пускають все на самоплив, дозволяючи дітям повністю самостійно організовувати своє дозвілля.

Якщо ви зіткнулися з тим, що ваша дитина ні під яким приводом не погоджується читати нічого крім коміксів і молодіжних журналів, зверніться до літератури з психології, в якій ви знайдете масу корисних порад про те, як прищепити дитині любов до читання, не примушуючи його. Адже примусом ви викличете, швидше за все, зворотну реакцію.

Проте багато батьків при всьому своєму позитивному прагненні просто не знають, яку літературу порадити підлітку. Книги, які вони читали в підлітковому віці, навряд чи будуть цікавими для сучасного підростаючого покоління. Такі твори, як «Гаррі Поттер» і «Володар кілець», які у всіх на слуху, навряд чи припадуть до смаку саме вашій дитині. До того ж, швидше за все, ваше чадо вже встигло посмитися екранізовану версію, так що в друкованому варіанті ці твори йому буде складно сприйняти.

Якщо ви вирішили, що пора ваше чадо привчати до прекрасного, нижче представлений список найбільш цікавих творів для підлітків. Вони допоможуть вам у вашому нелегкому починанні, їх сюжет захопливий і динамічний.

Анна Гавальда «35 кіло надії»

У 2002 році вийшов чудовий роман для юнацтва відомої французької письменниці Анни Гавальда «35 кіло надії». Роман розповідає про 13-річного хлопчика, в якому практично кожен школяр-підліток дізнається себе. Він настільки не любить школу, що йому здається, що вона зіпсувала всю його життя. Однак замість того, щоб пустити все на самоплив, і дозволити собі підкоритися власної ненависті і відчаю, хлопчик прагне вирішити свої проблеми, і що найголовніше - знаходить правильне рішення. Рішення, яким можуть повчитися навіть дорослі.

Книга «35 кіло надії» - розповідь про головне - про вибір життєвого шляху, про відданість і силу кохання, про найголовнішої цінності в житті будь-якої людини - сім'ї.


Валерій Воскобойніков «Все буде в порядку»

Книга «Все буде в порядку» може виявитися справжньою знахідкою для кожного підлітка і, звичайно ж, його батьків. Це розповідь про те, яким постає світ перед одинадцятирічним дитиною - світом повним як грізних небезпек, так і дуже приємних несподіванок.

Твір написано в легкій і невимушеній формі, але, незважаючи на це, в ньому проглядається дуже глибокий підтекст - автор піднімає найважливіші соціальні проблеми сучасності - людина і його оточення, непорушні моральні істини, питання толерантності. «Все буде добре» вчить доброті, справедливості, відданості, милосердя, сміливості і рішучості. Головна думка, яку намагався донести автор - завжди потрібно залишатися людиною, незалежно від сформованих життєвих обставин.

У 2007 році письменник за повість «Все буде в порядку» був нагороджений Національною премією з дитячої літератури та дипломом дитячого читацького журі.

Теренс Блекер «Сперечаємося, це хлопчик!»


Це твір по достоїнству оцінили читачі-підлітки зі всього світу. Сюжет твору дещо банальний, але ось подача і підтекст виділяють цей твір серед багатьох інших. Твір просто рясніє цікавими і душещипательними пригодами, кожне з яких виявляється досить повчальним.

Твір розповідає про простому хлопчика Сема, якому, незважаючи на свій вік, вже довелося пережити чимало неприємностей в житті. Волею долі йому доводиться повністю змінити своє життя, починаючи з сім'ї і закінчуючи школою і колом спілкування.

Автор порушує у творі безліч проблем, які стосуються, так чи інакше, кожного сучасного підлітка - відносини з родичами і з однолітками, протистояння жіночого і чоловічої статі, стосунки в колективі.

Цікавий мова оповіді, захоплюючий сюжет, легкість читання - ось що зробило книгу популярною серед підлітків.

Клаус Хагерюп «Маркус і Діана»

Ця робота відрізняється від іншої літератури, призначеної для підлітків. Основна маса творів для дитячого і підліткового віку написана у пригодницькому жанрі. Хагерюп відійшов від цієї традиції, він не складав пригодницькі історії, а спробував розповісти з гумором, смутком і любов'ю про психології дорослішання. І зробив він це не «з висоти прожитих років», а з повним розумінням того, що життя має дві сторони - прекрасну і дуже непросту як для дорослих, так і для взрослеющих.

«Маркус і Діана» - книга з трилогії Хагерюпа, трилогії, яка об'єднана героями. Герої творів знаходяться в підлітковому віці, коли перед людиною постає, мабуть, головне питання його життя - «Як стати самим собою?». Герої вчаться розуміти, ким вони є насправді, яка їх мета, з ким і куди їм йти. Зрозумівши це, вони зможуть вибрати свою дорогу на все життя.

Роман «Маркус і Діана» норвезького письменника Клауса Хагерюпа переведений на дванадцять мов і удостоєний безлічі нагород, одна з яких - найпрестижніша норвезька - Брагеровская премія.

Павло Санаєв «Поховайте мене за плінтусом»

Назва, звичайно, може здатися відрасливим, але насправді цей твір заслуговує пильної уваги. Книга Павла Санаєва була опублікована в 1996 році і в цьому ж році була номінована на Букерівську премію.

«Поховайте мене за плінтусом» - автобіографічна повість про хлопчика Саші Савельєва, якому 8 років. Сім'я хлопчика переживає не найкращі часи - він живе у бабусі та дідуся, оскільки бабуся не довіряє виховання дитини своєї дочки, називаючи її «безпутної» за те, що вона знайшла нового чоловіка. «Любов» до бабусі хлопчика більше схожа на прагнення зробити з дитини безвольну ляльку. Однак дитина погано піддається подібної обробки, і шукає шляхи стати самостійним і залишитися при власній думці.

За повістю знято художній фільм, також існують численні театральні постановки.

Що б там не говорили, що стоять творів завжди було достатньо, з кожним роком їх список поповнюється не менш гідними. Завдання кожного батька - прищепити своїй дитині любов до читання, любов до книг. Яким творам віддавати перевагу, підліток надалі вирішить сам. Ви ж повинні його направити по правильному шляху.

На жаль, шкільна програма часто не в змозі закохати дітей до книги, скоріше, навпаки, уроки літератури відбивають у підлітків всяке бажання читати, їх знайомлять з класикою, що часом не під силу навіть багатьом дорослим. Дітей і підлітків примушують до читання творів, зміст яких для них не зрозумілий, причому твори треба читати в дуже стислі строки, та ще й встигати виконувати по ним безліч завдань. Природно, такий ритм ніяк не сприяє любові до читання.

Саме тому вся відповідальність за прищеплення любові до читання лягає на батьків, які повинні всіляко заохочувати прагнення підлітка до читання і допомагати йому визначитися з вибором відповідних книг. Книги - це особливий світ, повний таїнств і є справжнім джерелом, з якого дитина зможе багато чого почерпнути для свого життя. Не позбавляйте своїх дітей цієї можливості.
лiз
лiз Гости 15 квітня 2014 12:11
Я не погоджуюсь, що дiти мало читають. Мене наприклад, мама вiд книги вiдтягнути не може....