Корисні поради
на всі випадки життя
» » Цікаві книги про кохання

Цікаві книги про кохання

Додано: 24.03.14
Рубрика: Цікаве
Цікаві книги про коханняКниги про кохання були популярними завжди. Ними зачитувалися молоді і зрілі обличчя, адже в цих книжках описано те, що кожна жінка хоче випробувати хоча б раз у житті - справжня любов. Щоправда, з розвитком книгодрукування з'явилося безліч «письменників», чиї роботи не представляють особливого інтересу. Але є і книги, популярність яких не згасне ніколи, вони назавжди залишаться цікавими для читачок.

Класика жанру

Звичайно, в першу чергу потрібно згадати твори, які стали справжньою класикою жанру. Незважаючи на те, що написані вони багато десятків, а то й сотень років тому, вони залишаються популярними для багатьох і багатьох поколінь і вважаються найкращими книгами про кохання.

Вільям Шекспір «Ромео і Джульєтта»

Напевно, найвідоміший твір про кохання. Не тільки тому, що нас знайомлять з ним ще в школі, а ще й тому, що воно дійсно є неповторним, зворушливим і залишає незабутнє враження. «Ромео і Джульєтта» - це трагедія в п'яти діях, яка розповідає про спалахнули почуття дівчата і юнаки з двох ворогуючих родів. Існують припущення, згідно з яким історія, описана Шекспіром, правсма, це не підтверджено ,але певну правдоподібність, на думку дослідників, все ж є.

Книга популярна в багатьох країнах світу, перекладена на безліч мов, кількість екранізацій складно назвати, воно обчислюється десятками. Імена Ромео і Джульєтти стали прозивними. Велика кількість цитат з трагедії стали загальновідомими.

Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром»

Роман американської письменниці Маргарет Мітчелл відомий не тільки шанувальникам романтичної літератури, але і тим, хто її в принципі не сприймає. У наш час книга широко відома в першу чергу завдяки екранізованій версії, але це ні в якому разі не зменшує достоїнств самого твору.

Роман «Віднесені вітром» був опублікований влітку 1936 року, він став одним з кращих бестеселлеров американської літератури, і залишається однією з найбільш популярних історій про любов у всьому світі. Сама ж письменниця за цей роман був нагороджений Пулітцерівською премією.

Описані в книзі події відбуваються під час громадянської війни в шістдесятих роках дев'ятнадцятого століття і після неї. «Віднесені вітром» - це книга про кохання, силу духу, невідворотність долі і про багато іншого. Книга написана так, що закрити її вдається, тільки повністю дочитавши.

Колін Маккалоу «Співаючі в тернику»

Роман австралійської письменниці Колін Маккалоу, що вийшов у 1977 році. Історії кохання, описані в книзі, починаються в 1915 році і охоплюють майже півстоліття з часу. Сам твір складається з семи частин. У кожній частині розкривається характер одного з семи головних героїв. Центр сюжету - доля сім'ї Клирли, яка пройшла шлях від бідняків до управителів одного з центральних маєтків Дрохеди (Австралія).

Книга була екранізована в 1983 році, по ній знятий телевізійний серіал.

Досі книга залишається популярною. Якщо вірити дослідженням, проведеним одним з університетів Лондона, кожну хвилину в світі продається два примірники книги «Співаючі в тернику».

Шарлотта Бронте «Джейн Ейр»

«Джейн Ейр» - один з найвідоміших любовних романів не тільки на території Великобританії, але і у всьому світі. Твір було опубліковано в 1847 році, швидко завоював любов читачів, і була високо оцінена критиками.

У книзі розповідається про сироту з незалежним і сильним характером, про дитинство і дорослішання, про пошуки власного шляху і місця в житті, про подолання перешкод і, звичайно ж, про кохання.

Твір було екранізовано неодноразово. Також існують різні версії продовжень до книги. Твір займає 10 місце в списку 200 кращих книг, складеному BBC.

Джейн Остін «Гордість і упередження»

Письменниця почала роботу над твором, коли їй виповнився 21 рік. Проте видавцям воно припало не до душі, вони відкинули рукопис, і вона пролежала неопублікованої більше 15 років. Тільки після того, як успішним став її роман «Розум і почуття», дійшла справа і до «Гордості і упередження». Перед публікацією роман був підданий ретельної переробки, завдяки чому роман став одночасно веселим, безпосереднім, зрілим і майстерно написаним.

Книга була неодноразово екранізована, з неї зняті як серіали, так і повнометражні фільми. «Гордість і упередження» займає другий рядок у списку найкращих книжок від BBC.

Лев Толстой «Війна і мир»


«Війна і мир» - це роман-епопея, в якому описуються події антинаполеоновских воєн. Роман мав великий успіх і був визнаний критиками всього світу як велике епічне твір нової літератури Європи. Толстой не просто описує романтичні стосунки, він описує відносини між людьми під час війни.

Роман був неодноразово екранізований, також він часто використовувався в якості літературної основи, на нього ставилися опери та інсценізації.

Напевно знайдеться чимало людей, які не погодяться з пишністю цього роману. І цьому є цілком логічне пояснення. Його включають в перелік обов'язкового прочитання у шкільній програмі, а діти і підлітки просто не в змозі повністю усвідомити те, що написано в романі. Тому читати його потрібно у дорослому віці, а якщо читали в школі, і вам не сподобалося - перечитайте роман, напевно, ви зміните свою думку.

Сучасні історії про кохання

Як вже було сказано вище, книги про кохання ніколи не втратять своєї популярності. Саме тому сьогодні дуже багато авторів пишуть саме в цьому жанрі. На жаль, далеко не всі книги про кохання, які ви знайдете на полицях книжкових магазинів, здадуться вам цікавими, а тим більше будуть гідними повторного прочитання. Але серед усього різноманіття так званого «бульварного» чтива все ж можна виділити гідні твори. Нижче перераховані деякі з них.

Стефані Майєр «Сутінки»

Сьогодні серія романів «Сутінки», напевно, є найбільш популярною літературою серед молоді. Книги настільки популярні, що по кожній з них зняті фільми (за останній частині навіть два), бренд «Сутінки» на чолі з головними героями творів Белою Свон і Едвардом Калленом використовується повсюдно, приносячи просто космічні суми своїм творцям.

«Вампірська сага» - саме так називає свою серію Стефані Майєр, переведена на 37 мов світу.

Молоді люди в більшості своїй вважають за краще смитися екранізовану версію серії, однак для тих, хто все-таки вирішив ознайомитися з друкованою версією, вона залишається найкращою.

Після виходу книг і фільмів «Вампірської саги», з'явилося безліч книг, фільмів і серіалів про вампірів і перевертнів, ця тема стала популярною як ніколи раніше.

По всьому світу створені фан-сайти, фан-клуби і різні спільноти, членами яких є тисячі любителів творів Стефані Майєр.

Сесілія Ахерн «p. S. I Love You»

«P.S. I Love You» - перший роман молодої ірландської письменниці Сесілії Ахерн, яка написала його, коли їй було всього 21 рік. Роман приніс автору популярність по всьому світу, він продавався в більш ніж 40 країнах. Через кілька років після виходу у світ роман був екранізований. Фільм також був досить успішним.

Роман «P.S. I Love You» - історія про те, що любов сильніше смерті на прикладі молодої дівчини Холлі Кеннеді, чоловік якої помирає від жахливої хвороби. Однак, пішовши з життя, її чоловік залишив їй те, що дозволило їй пережити втрату і повернутися до нормального життя. Сюрприз чекає її кожен місяць протягом року, заради цих нагадувань про чоловіка і їх любові Холлі продовжує жити.

Книга не залишить байдужим нікого.

Пауло Коельо «11 хвилин»

Роман бразильського письменника Пауло Коельо «11 хвилин» був опублікований в 2003 році. «11 хвилин» - це не історія про хороших дівчаток, які чекають своїх принців, млосно зітхаючи біля вікна. «11 хвилин» - це історія про інший бік життя, в якій мало хто знайде позитивні сторони. Головна героїня твору - повія, але не просто дівчина, яку життя штовхнула на панель, Марія - свідома повія, вона вважає, що тільки такий шлях дозволить їй по-справжньому розібратися в собі.

Марія зустрічає свою долю, але перш їй доведеться пройти немало випробувань, і не раз пережити ті одинадцять хвилин, які використані для назви твору.