Корисні поради
на всі випадки життя
» » Народні прикмети про грудень

Народні прикмети про грудень

Додано: 26.03.14
Рубрика: Цікаве
Народні прикмети про груденьГрудень непередбачуваний! Якщо раніше на Русі в грудні місяці вже лягав на землю сніговий покрив, то в наш час він може бути не менш слякотним і морозним, ніж листопад. Але з груднем пов'язана велика кількість народних прикмет, які є правсмими і зараз.

Прикмети грудня про врожай і погоду


Якщо грудень видався сухим, тоді весна буде довгою, а літо-сухим. Коли перший місяць зими дуже холодний і часто вітряно і йде сніг, то врожай у новому році буде хороший.

Вас цікавить майбутній урожай суниці? Просто зверніть увагу на те, чи багато у грудні снігу на пагорбах. Якщо так, то влітку цієї запашної ягоди буде дуже багато. В грудні місяці зовсім немає дощів, це означає, що літо і осінь наступного року будуть сухими, а ось часті морози у перший місяць зими - це ознака жаркого і задушливого липня.

Про те, що скоро прийдуть морози в грудні можна зрозуміти, коли:

- небо ясне і зоряне;

- з'явилася біла веселка;

- на заході від сонця стовп утворився.


Якщо в грудні запітніли в будинку вікна, то, навпаки, слід чекати потепління. Дізнатися погоду допоможуть хмари на грудневому небі: якщо з півночі, то незабаром потеплішає. Мало снігу в грудні - літо видасться посушливим, а от коли в перших числах грудня сніг пішов, то червень буде дощовим.

Ще наші пращури помітили, що в грудні часто дзвенить у вухах. Це явище - ознака швидкої відлиги. Коли грудневий снігопад після обіду припиняється, але небо залишається темним, на наступний день знову буде снігопад, а іній вночі обіцяє нам, що снігу вдень не буде.

Якщо наприкінці грудня вітер дме з півночі, то на початку січня погода буде холодна, але без заморозків, а якщо зі сходу - сильний мороз вдарить. У двадцятих числах грудня на вулиці туман? Очікуйте відлига. А іній на деревах - скоро будуть сильні морози.

Якщо в грудні вікна у вашому будинку «плачуть», то тиск знизиться, а коли ще й хмари швидко пливуть проти вітру - на сніг розпочнеться.

Прикмети за твариною


Щоб дізнатись про майбутню погоду у грудні за народними прикметами, можна простежити за поведінкою деяких тварин. Наприклад, гуси підганяють під себе лапи і ляскають крилами, а ворони ховають свій дзьоб під крило в грудні тоді, коли наближається мороз. Якщо кінь став в упряжці лягати, значить, і сніг піде. Ви в лісі побачили заячі сліди? За народними прикметами, в найближчі дні грудня буде суха і ясна погода.

Вся зима буде з морозом, якщо снігурі прилетіли в грудні, а коли ви почули з ранку, що синичка пищить, значить, вже цієї ночі сильний мороз вдарить. Якщо кури на сідало рано сіли, то варто чекати морозів у грудні, а коли вони сіли ще і на високі місця, то мороз «прийде» сильним.

Буває, що кінь у грудні стала перевертатися через спину. Це ознака того, що скоро потеплішає, а якщо вона просто на землю лягає, тоді очікується снігопад. Ворони сидять на верхівках дерев і каркають - прийдуть сильні морози і заметілі, а от якщо вони сидять на середніх і нижніх гілках, то будуть рвучкі вітри. Ворони можуть провіщати і потепління в грудні. У цьому випадку вони повинні стрибати по землі. Якщо в грудні галки, збираючись у великі зграї, починають сильно кричати, настане морозна, але ясна погода.

Прикмети по днях

Який день видасться 1 грудня, на Платона і Романа, така і зима очікується.

4 грудня - Введення. Вважається, що якщо до Введення погода була тепла, але в цей день різко похолодало, то вся зима буде суворою.

6 грудня - Митрофан. Коли в цей день іде мокрий сніг і перетворюється в дощ прямо на очах, а вітер дме з півночі, то 6 червня буде дощ.

Якщо на Катерину-Санницу (07 грудня) стоїть ясна погода, зима очікується холодна, а от коли на день Парамона, який припадає на 12 грудня, буде стояти цілий день хороша погода, значить, і весь перший місяць зими буде теплим і ясним. Якщо в цей день випав сніг, то до 19 грудня будуть заметілі.

13 грудня - день Андрія Первозванного. Коли вода у водоймах на Андрія галаслива, варто очікувати бурі, заметілі і морози, а якщо вода тиха і спокійна - зима буде ясна і спокійна. Затріщав мороз на Варвару, 17 грудня? Тиждень холодно буде.

Раніше в народі говорили, що якщо «19 грудня Святий Нікола сніг дасть, то 22 травня Нікола Весняний багато трави дасть». Згідно з прикметами, якщо в цей день холодно, то річний урожай буде хорошим. Щоб дізнатися, який урожай вівса буде в новому році, потрібно посмитися, чи буде іній за день до Миколи. Якщо так, то вродить овес добре. Іній на день Миколи також вважався знаком багатого врожаю.

Коли 22 грудня, на Ганну Зимову, випаде багато снігу, то все літо буде спекотним, а врожай не порадує.

25 грудня - Спиридон Сонцеворот. Якщо на Спиридона сонце променисте, то ясною, але буде морозною і Новорічна ніч, а от якщо на деревах іній у цей день лежить і небо затягнуте хмарами, це ознака того, що зустрічати Новий рік ми будемо з похмурою, але теплою погодою.