Корисні поради
на всі випадки життя
» » Крижана готель, де її будують?

Крижана готель, де її будують?

Додано: 10.12.14
Рубрика: Цікаве
Крижана готель, де її будують?

Цікаві міфи і легенди. Де будують крижану готелю?


Добре спиться в готелі зі снігу та льоду? Є і така, у шведській Лапландії, на півночі Скандинавського півострова, - це приблизно в 200 км на північ від Північного полярного кола. Там щороку в грудні будівельники на чолі з архітектором і з допомогою знаменитих художників беруться за спорудження цього готелю на 60-80 номерів, з баром, загальними залами і навіть каплицею - маленькою церквою, в якій священик вінчає молодят. Все в цьому готелі - з льоду: столи, стільці, колони і навіть ліжка, правда з дерев'яним остовом.

Дивовижна крижана готель


Крижана готель, де її будують?


На ліжку лежить матрац, на який накидають оленячу шкуру, спальний мішок, набитий волоссям: забереться постоялець в цей мішок - а там тепло, і навіть морозу не відчувається. А адже в готелі з льоду - не жарко температура в номері від -5 до -8 “С. Важко повірити, але мешканці кажуть, що відчувають такий легкий морозець як приємне тепло - за вікнами температура опускається до -37 °С! Лід, особливо прозорий для вікон - беруть із замерзлої річки Торне. Навесні крижана готель тане, але приходить зима - і її споруджують заново. Можливо, нова крижана готель виявиться краще колишньої, адже кожен сезон дизайнери створюють нові інтер'єри казкових крижаних кімнат.
Цікаві факти
Лапландія - так називають землі, де живуть саамі, народ, який раніше інших оселився на півночі Скандинавії. Найбільше саамі на півночі Норвегії, але вони живуть у Швеції, і у Фінляндії, а також в Росії, в Мурманській області. Саамі зберегли спосіб життя і промисли своїх предків: вони переганяють оленів з пасовища на пасовище і проходять за недовгий літо сотні кілометрів.

На будівництво крижаний готелі кожен рік йде 10 тис. т льоду і 30 тис. т снігу.