Корисні поради
на всі випадки життя
» » Найдовша ріка в Європі

Найдовша ріка в Європі

Додано: 10.12.14
Рубрика: Цікаве
Найдовша ріка в Європі

Цікаві факти . Найдовша ріка в Європі


Опис річки "Волга"
Волга - найдовша річка в Європі та одна з найбільших на планеті. Її довжина - 3530 км Волга бере початок на Валдайській височині і впадає в Каспійське море. Велика російська ріка починається з невеликого ключа, а при впадінні в море утворює велику дельту. Її річкова система включає 151 тис. дрібних річок і струмків. У Волги 200 приток, найбільші з яких - Кама й Ока. Басейн цієї великої ріки займає близько однієї третини європейської території Росії, тягнучись від Валдайській і Середньоруської височин на заході до Уралу на сході.

Найдовша ріка в Європі


Найдовша ріка в Європі


Вже у VIII ст. Волга була важливим торговельним шляхом між Сходом і Заходом.З Середньої Азії по річці вивозили тканини, метали, з слов'янських земель - хутра, віск, мед. Підкорення Іваном IV Грозним в середині XVI ст. Казанського і Астраханського ханств призвело до об'єднання всієї волзької річкової системи у складі Російської держави.

Це сприяло розквіту волзької торгівлі в XVII ст. На річці виникли великі міста . У XX ст. завдяки проекту «Велика Волга» на Волзі з'явився Волзький каскад - найбільший в Європі комплекс гідротехнічних споруд, що включає в себе систему гребель, шлюзів, каналів, водосховищ і 8 ГЕС. Вол - го-Балтійський водний шлях з'єднав Волгу з Балтійським морем, Північно-Двинська водна система і Біломорсько-Балтійський канал - з Білим морем, Волго-Донський канал - з Азовським і Чорним морями, канал їм. Москви - з річкою Москвою. На Волзі стоять старовинні російські міста: Твер, Рибінськ, Ярославль, Кострома, Нижній Новгород, Чебоксари, Казань, Ульяновськ, Тольятті, Самара, Саратов, Волгоград, Астрахань.
Сайт корисних порад .