Корисні поради
на всі випадки життя
» » 10 книг, які допоможуть стати добрішим людині

10 книг, які допоможуть стати добрішим людині

Додано: 08.06.15
Рубрика: Цікаве
Читання повинно бути не тільки захоплюючим і приємним, але ще і по можливості корисним. Наприклад, деякі книги можуть допомогти стати трішки добрішим і поглянути на життя по-іншому.
10 книг, які допоможуть стати добрішим людині

Пропонуємо 10 книг, які допоможуть стати добрішими будь-якій людині:

 • «Просто разом», Анна Гавальда . Книга проста, але має сенс і змушує задуматися багато про що. За сюжетом троє абсолютно незнайомих і абсолютно різних людей виявляються в одній квартирі і стають сусідами. У кожного з них свої труднощі і глибокі душевні рани, кожен не може знайти себе в цьому світі і зрозуміти своє призначення. Але їм дуже допомогло те, що доля звела їх в одному місці. І неважливо, що вони ніколи не були друзями. Біди звели їх і дали зрозуміти, що підтримка і допомога значать багато. Неодмінно прочитайте цю книгу! Бути може, ви зрозумієте, що зовсім поруч є той, хто дуже потребує вас і вашої підтримки.

 • «Вбити пересмішника», Харпер Лі . Цей роман підійде для абсолютно всіх поколінь, а особливо для батьків та матерів і їх дітей. Бунтівника підліткам він дасть зрозуміти, як важко буває батькам. А тата й мами зможуть усвідомити, що їх чадо зовсім не ненавидить їх. Потрібно лише знайти правильний підхід, дещо зрозуміти і віддавати всю свою любов. Буквально відразу після публікації твір став бестселером і донині використовується як якесь керівництво правильних і добрих відносин між поколіннями. Тут описані зовсім різні шари суспільства і ставлення до них, також зачіпається тема расової нерівності. Прочитавши роман, ви зрозумієте, що абсолютно байдуже, до якого класу належить людина, скільки він заробляє. Набагато важливіше те, що у нього всередині. Книга навчить терпінню, людяності і справедливості.

 • «Полліанна», Елінор Портер . І хоча ця книга вважається дитячої, читати її можна абсолютно в будь-якому віці, вона навчить всіх радіти дрібницям, бути добрішими і щасливішими. Поліанна – сирота, недавно втратила єдиного батька – отця. Він не залишив нічого, крім книжок. Дівчинка переїхала до своєї самотньої тітці, яка такому сусідству була не дуже рада. Вона дуже строга й позбавляє Поллианну простих дитячих радощів. Але та бачить у всьому тільки хороше, чому вчить і всіх оточуючих. Ви неодмінно «заразитеся» безпосередністю, добротою і вмінням радіти в будь-яких ситуаціях.

 • «Вино з кульбаб», Рей Бредбері . Щоб стати добрішими і щасливішими, деколи треба просто поглянути на світ очима дитини: непорочного, не зіпсованого забобонами і не пізнав жорстокість світу. І саме таку можливість і надає читачам книга. Розповідь ведеться від обличчя дванадцятирічного хлопчика, який проживає сонячне літо і буквально кожен день робить нові дивовижні відкриття. Але самим важливим відкриттям для юного героя стало те, що життя – це диво і дар. І те, що ти дихаєш, живеш і відчуваєш, не може не дивувати і не радувати. Прочитавши цей твір, хоча б один раз, ви стряхнете з плечей вантаж неприємностей і негативних емоцій, який так заважає насолоджуватися тим, що дано. І ви неодмінно захочете перечитати «Вино з кульбаб» знову.

 • «Дари Волхвів», О. Генрі . Це не книга, а коротка новела, але вона неодмінно змусить читачів поглянути на світ інакше і впустити в своє серце доброту. Гроші – не головне, коли є любов. За сюжетом сімейна пара готуватися до різдва. Але грошей на подарунки зовсім немає, і кожен з подружжя вирішує продати саме цінне і значуще, щоб порадувати другу половину і зробити гарний подарунок. Але в підсумку виявляється, що куплені подарунки тепер не потрібні і абсолютно марні. Але і це не заважає закоханим насолоджуватися один одним, адже в їх серцях живуть любов і доброта. А це набагато важливіше будь-яких дарів.

 • «Кіт, який знає все», Марія і Валентин Ревнови . Це дивовижна і дуже добра історія про кота, який зміг допомогти своїм господарям стати трішки щасливішими, вільніше і добрішим. Часто ми настільки поринаємо в повсякденні клопоти і турботи, що просто забуваємо про простих, але таких важливих дрібницях, не помічаємо їх і проходимо повз них, опустивши голову. Читати цю книгу краще всією сім'єю, так як кожен зможе знайти свій особливий сенс і зробити найважливіший крок на шляху до доброти. Дорослі і діти зрозуміють, що достаток, матеріальні блага та інші мирські радості абсолютно не важливі, якщо в серці порожньо. Важливо цінувати довіру, щирість, дружбу, підтримку та любов. До речі, автори книги – не професійні письменники, а дитячі лікарі, які всі свої думки змогли успішно втілити в життя.

 • «Курячий бульйон для душі», Джек Кенфілд, Марк Віктор Хансен . Взагалі, це ціла серія книг, і деякі з них призначені для певних людей, наприклад, дітей, тат і мам, дідусів і бабусь, батьків і навіть ув'язнених. Найперша книга не має спрямованості і містить 101 розповідь. Всі історії гранично прості і можуть статися з кожним, від чого стають ще більш реалістичними і повчальними. Кожен розповідь змусить замислитися про щось дуже обличчясте і важливий. Дивно, але історії мають властивість лікувати душевні рани, як курячий бульйон допомагає швидше одужати при застуді. Читайте розповіді, передавайте їх іншим. Зробіть світ добрішим!

 • «Смажені зелені помідори в кафе «Полустанок», Фенні Флегг . Ця книга проста, але має особливий сенс. За сюжетом головна героїня Евелін відвідує в будинку пристарілих свою свекруху і випадково знайомиться з іншою мешканкою будинку Нінні. Сама Евелін переживає не кращі часи: діти подорослішали і роз'їхалися, відносини з чоловіком стали натягнутими і складними. Вона буквально втрачає сенс життя, але починає спілкуватися з Нінні і розуміє, що все не так погано. Старенька стає для героїні подругою, а персонажі її цікавих і повчальних оповідань починають наповнювати сенсом життя Евелін. Зрештою, вона розуміє, що попереду ще ціла половина життя, і якщо трохи змінити ставлення до світу, оточуючим і собі і стати добрішими і оптимістичніше, то попереду буде чекати тільки найкраще.

 • «З5 кіло надії», Анна Гавальда . 35 кіло – це вага головного героя. Хлопчику всього 13 років, але він опинився в досить складній ситуації. Навчання дається важко, а батьки постійно сваряться і не звертають на сина ніякої уваги. Але герой не сумує, адже у нього є відмінний дідусь і віра в себе і світле майбутнє. І хоча ця історія проста і наївна, вона наочно доводить усім, що щастя досяжне, а доброта і віра допоможуть його наблизити. Бути нещасним набагато простіше, і деякі такими і залишаються. Але мрії повинні збуватися! Книга допоможе повірити в силу відданості, доброти і любові і обрати вірний життєвий шлях.

 • «Ожинове вино», Джоанн Харріс . Казки потрібні не тільки дітям, але й дорослим, адже іноді вони допомагають повірити в диво і в себе, стати добрішими і трохи щасливішими. «Ожинове вино» — це справжня зворушлива казка для дорослих. Головний герой письменник Джей Макінтош застряг в минулому і більше не може писати. Але випадково він знаходить шість пляшок ожинового вина, створеного колись давно трохи дивакуватим садівником, який працював у будинку батьків. Але цей напій непростий, він може перевернути життя і допомогти багато чого переосмислити. Джей, намагаючись знайти своє місце, їде з туманній Англії в повітряну Францію, де знаходить те, що могло бути втрачено назавжди. Це дивовижна історія про чари, дружбу, доброту і справжніх щирих почуттях.


 • Обов'язково прочитайте ці книги, щоб стати щасливішими і добрішим. Ваш світ може змінитися!