Корисні поради
на всі випадки життя
» » Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Додано: 07.07.15
Рубрика: Цікаве

Трактор К-701 призначений для використання при веденні різних видів сільськогосподарських робіт. З метою розширення сфери застосування машину можна оснастити різноманітними знаряддями і механізмами.

Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Трактор К-701: технічні характеристики

 • Тяговий клас - 5.
 • Швидкість руху при номінальній тязі - 943 км/год.
 • Максимальна потужність на валу відбору потужності - 187 кВт.
 • Питоме споживання дизельного палива - 0272 кг/квтг.
 • Потужність дизельного двигуна ЯМЗ-240БМ:
  - експлуатаційна - 198 кВт;
  - номінальна - 2206 кВт.
 • Швидкість ходу в передньому напрямку:
  - мінімальна уповільнена - 29 км/год;
  - максимальна транспортна - 338 км/год;
  - максимальна робоча швидкість - 138 км/ч.
 • Швидкість реверсного ходу:
  - максимальна - 243 км/год;
  - мінімальна - 51 км/ч.
 • Вага машини:
  - з основним обладнанням - 124 т;
  - без обладнання - 1125 т;
  - експлуатаційний - 134 т.
 • Кліренс:
  - під кронштейнами - 043 м;
  - під вертикальним шарніром рами - 0545 м.
 • Колія машини - 2115 м.
 • База трактора - 32 м.
 • Тривалість безперервної роботи До-701 без дозаправки - 12 годин.
 • Термін служби - 10 років.

Трактор К-701 технічні характеристики та експлуатаційні параметри має відмінні.


Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Загальні відомості

Трактор К-701 являє собою сільськогосподарську машину загального призначення.
К-701 оснащений чотиритактним 12-циліндровим дизельним двигуном з V-образним розташуванням циліндрів ЯМЗ-240БМ.

Характеристика трактора К-701: конструкція рами

Дві з'єднані за допомогою шарнірного пристрою напіврами представляють собою раму трактора. Завдяки наявності вертикального і горизонтального шарнірів існує можливість відносного повороту напіврам. Поворот рам навколо горизонтального шарніра обмежений величиною 16 градусів, а навколо вертикального – 35. Цим досягаються високі показники маневреності та хороше зчеплення всіх коліс з грунтом, якою б нерівною вона не була. Обидві рами мають зварну конструкцію.


Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Двигун

Трактор К-701 оснащений надійним, витривалим і дуже продуктивним 12-циліндровим двигуном типу ЯМЗ-240. Системи моторної установки і сам дизельний двигун розташовані на передній полураме трактора за допомогою трьох опор (однієї передньої і двох задніх). Пуск двигуна стартерний. Автоматична система управління вентилятора дизеля ЯМЗ-240БМ спроектована для створення найкращого за критерієм оптимальності теплового режиму роботи двигуна, керування яким здійснюється завдяки наявності термостата і шторки. Вони розташовуються перед радіатором.

Роботу двигуна забезпечують наступні системи: система очищення повітря, паливна система і система охолодження.

Також на тракторі встановлена система передпускового підігріву. Вона забезпечує підготовку до запуску дизеля при температурах нижче -10 про З і підтримує досить високу температуру рідини системи охолодження в тих випадках, коли двигун не працює. Роботу системи забезпечує наявність котла, пальника, нагнітача і трубопроводів, по яким тече охолоджуюча рідина. Система підігріву та охолодження підключені паралельно.

Трансмісія трактора

На трактор К-700 К-701 встановлена механічна трансмісія, яка являє собою сукупність механізмів, до складу якої входять наступні елементи:

 • Напівжорстка муфта. Даний елемент здійснює перенесення обертального моменту від двигуна до коробки передач, зменшує навантаження на двигун при різких перевантаженнях, зменшує значення величин крутильних коливань і здійснює привід до гидронасосів гідравлічної системи керування поворотом і навісного пристрою. Також у разі необхідності вона дозволяє виконати відключення двигуна від трансмісії.
 • Коробка передач. Трактор К-701 (фото представлено) оснащений механічної, багатоступеневою коробкою передач, яка має шестерні постійного зачеплення. Управління за допомогою гідравліки. Наявність фрикціонів дозволяє виконувати перемикання передач при безперервному потоці потужності в межах режиму. Встановлена коробка на амортизаторах.
 • Мости. Обидва мости є провідними, але при цьому задній міст можливо відключити. Кріплення їх здійснено на полурамах. Мости є взаємозамінними. Стоянкове гальмо розташований на передньому мосту.
 • Карданна передача. Служить для створення повного приводу трактора.

Колеса бездискового типу, із шинами низького тиску і протекторами, які забезпечують хороші характеристики прохідності трактора. Діаметри всіх коліс рівні між собою.
Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Системи управління

Управління поворотом здійснюється за допомогою гідравліки, до складу якої входять два гідроциліндра і гідророзподільник. При подачі рідини в гідроциліндри вони зміщують напіврами відносно один одного.

Система управління поворотом має у своєму складі наступні вузли: гідравлічний розподільник з черв'ячним редуктором, насос, рульова колонка, регулятор витрати, гідравлічні циліндри, слідкуючий пристрій, гідравлічний бак, радіатор і гідравлічні приводи.

Робочі гальма трактора є гальмами колодкового типу. До складу гальма входить барабан, супорт і гальмівні колодки. Барабан закріплений на маточині кінцевої передачі, супорт розташований на кожусі півосі.
Гальма трактора мають пневматичний привід від педалі, розташованої в кабіні.
Стоянкове гальмо розташований на передньому мосту, колодково-дискового типу. Його основне призначення полягає в утриманні трактора при його стоянці під нахилом до 20 градусів.

Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Опис кабіни

Трактор колісний К-701 має двомісну кабіну з хорошою системою опалення та вентиляції, яка забезпечує комфортні та зручні умови роботи водія. На рамі розташований зварної постамент, до якого прикріплена двомісна кабіна з двома дверима. Кабіна є герметизованою суцільнометалевою. Сприятливому клімату всередині сприяють системи вентиляції, опалення і термоізоляції. Комфорт водія забезпечується завдяки наявності подрессоренного крісла, яке має у своєму складі гідравлічний амортизатор подвійної дії. Жорсткість пружини сидіння можна регулювати. Регулювання здійснюється з урахуванням ваги водія. Також всередині кабіни присутнє додаткове крісло.

Завдяки роздільно-агрегатною системою і триточкові пристрою існує можливість агрегатування трактора різними сільськогосподарськими знаряддями.
Система має в своєму складі гідросистему управління навісним пристроєм і виконавчі механізми сільськогосподарських машин.
Шестерневий насос, гідробак, гідророзподільник, запірні пристрої, гідроциліндри та гидропроводи складають гідравлічну систему управління навісним пристроєм.

Освітлення зовнішнього простору здійснюється за допомогою фар і ліхтарів, розташованих попереду і сдази кабіни, а також на крилах.

Трактор К-701: технічні характеристики, фото

Додаткове обладнання

Дане обладнання дозволяє розширити сферу застосування сільськогосподарської машини. Завдяки йому стає можливим ведення певного виду робіт. Установка обладнання на трактор К-701 також сприяє зростанню показників використання трактора та економічної ефективності.
Додаткове обладнання включає в себе:

 • Набір агрегатів реверсивного управління. Набір робить можливим використання трактора з механізмами, що потребують для своєї роботи наявності режиму реверсу.
 • Набір вузлів валу відбору потужності (ВОМ). Він забезпечує можливість роботи з механізмами, у складі яких присутні активні робочі органи.

Комплект агрегатів купується окремо шляхом складання особливого замовлення.