Корисні поради
на всі випадки життя
» » Прапор Нігерії: вид, значення, історія

Прапор Нігерії: вид, значення, історія

Додано: 05.09.15
Рубрика: Цікаве

Республіка Нігерія здобула незалежність не так давно. Це відбулося в 1960 році. Прапор Нігерії став одним з головних символів її суверенітету, причиною гордості громадян. Як він виглядає і що означає? Зараз розберемося!

Прапор Нігерії: вид, значення, історія

Зовнішній вид

Прапор Нігерії, фотографії якого знайомі кожному мандрівникові по африканським країнам, відрізняється традиційної прямокутної формою. Він має два відтінки, які утворюють три вертикальні смуги однакових розмірів. По краях розташовується зелений колір, а в середині знаходиться білий. Прапор Нігерії відрізняється співвідношенням довжини до ширини, рівним пропорції трьох до двох. Стяг військово-морських сил являє собою білий прямокутник. Біля древка зверху розташовується зображення штандарта держави, а також емблема овальної форми. На синьому тлі, окресленому золотом, зображується якір білого кольору, на якому стоїть червоний орел. Цей птах є символом країни, і використовується, в тому числі, і на гербі.
Значення полотнища

Зелений колір, який обрамляє прапор Нігерії по краях, є символом лісових багатств держави. Білий покликаний служити символом важливості життя у світі, прагнення до розвитку країни, і нагадує про те, як непросто дісталася незалежність. В цілому таке значення нагадує сенс, який в ці відтінки вкладають та інші держави, за винятком мусульманських країн, які використовують як зелений символіку ісламського віросповідання.

Прапор Нігерії: вид, значення, історія

Історія появи полотнища

Коли країна була колонією Великобританії. Тоді прапор Нігерії виглядав як правильний прямокутник синього кольору. Зверху біля древка розташовувався штандарт Великобританії, а справа була зображена емблема Нігерії, що представляє собою зелену шестикутну зірку. По центру двох трикутників, які її утворили, зображувалася біла королівська корона. Символ у вигляді шестикутної зірки з'явився у зв'язку з першим губернатором держави – він побачив такий знак на одному з глечиків еміра Контагори і вирішив використовувати його в якості емблеми. У 1960 країна здобула бажану незалежність і перестала бути британською колонією. У тому ж році був прийнятий новий офіційний прапор Нігерії. Його творцем став студент по імені Майкл Тайво Акинкунми. Він спочатку пропонував зобразити на білій смузі сонце, але журі, розглядаючи всі варіанти, вирішило його виключити. З моменту прийняття полотнище зовсім не змінювалося.