Корисні поради
на всі випадки життя
» » Болгарський прапор і герб

Болгарський прапор і герб

Додано: 05.09.15
Рубрика: Цікаве

Кожному, хто цікавиться історією різних країн, відомо, що найкращий спосіб дізнатися про державу більше – це заглибитись не тільки дати та імена, але ще і символіку. Вона допомагає зрозуміти характер народу, розповідає про минуле і навіть може підказати, з якими іншими землями є схожість країни. Отже, вивчимо болгарський прапор, фотографії якого, напевно, є у багатьох туристів, хоч раз бували в цій державі. Що ховається у його відтінках?

Болгарський прапор і герб

Сучасний вигляд

Зараз болгарський прапор має форму прямокутного полотна. Сторони його ставляться один одному в пропорції 3 до 5 (з великим розміром по довжині). На полотні розташовуються три смуги, що йдуть горизонтально. Кольори болгарського прапора: білий, зелений і червоний. У кожного з них є своє значення. Білим кольором на полотні втілюється бажання волі і світу. Боротьба за незалежність була непростою, тому ця тема дуже важлива для болгарського народу. Зелений колір, розташований під білим, служить символом багатства природи країни, її гір і лісів. Крім того, він є сільське господарство, що має величезне значення для державної економіки, а також служить нагадуванням про болгарських королів, для яких він був геральдичним. Нарешті, остання смуга червоного кольору. Це яскравий символ пролитої за незалежність країни крові. Він завершує болгарський прапор, розташовуючись знизу.

Болгарський прапор і герб
Історія виникнення

Державний символ сягає своїм корінням далеко в минуле країни. Сучасний болгарський прапор був створений на основі старовинного полотна, яким користувалися ополченці. На їх прапорі були: білий, червоний і зелений кольори - останній відрізнявся відтінком, який був трохи тепліше. Ще одна відмінність: раніше на полотнище було зображення державного герба. Вперше офіційно таке прапор використовувалося з 1861 по 1862 роки. Болгарська легія затвердила прапор, який був схожий на сучасний, тільки з іншим порядком квітів. Зелений розташовувався першим, по середині був розміщений білий, а завершував послідовність червоний, зберіг своє місце і в сучасній версії. Цікаво, що зворотний порядок відтінків використовували військові з загону Філіпа Тотю, які були учасниками боїв часів Сербсько-турецької війни. В сімдесятих роках дев'ятнадцятого століття такий же триколор застосовувався і для революційного комітету. Нарешті, шістнадцятого квітня 1879 року болгарський прапор був затверджений двадцять третьою статті Конституції. Саме тоді біло-зелено-червоне поєднання остаточно увійшло у вжиток. Так почалася історія використовуваного зараз полотнища.

Болгарський прапор і герб
Перетворення виду

Незважаючи на твердження триколора в сучасному вигляді, були і зміни, які почалися з середини двадцятого століття. У 1947 році центральна смуга теплого зеленого кольору змінила відтінок з трав'яного на смарагдовий, тобто більш холодний. У той же час болгарський прапор був доповнений зображенням герба народної республіки, який розміщувався біля древка. Лише нова Конституція, введена в листопаді 1990 скасувала його присутність на полотнище. У тому ж році болгарський прапор переніс і саме незвичайне зміна. Були використані нові пропорції. Перш ширина ставилася до довжини як два до трьох, а після 1990 – як три до п'яти.

Болгарський прапор і герб


Державний герб

Є й інший важливий елемент символіки країни. Болгарський прапор і герб нерозривно пов'язані, до того ж довгий час вони використовувалися одночасно. Отже, державна емблема являє собою щит, на якому зображений лев золотого кольору, розміщений в профіль. Це спрощений варіант. Саме в такому вигляді герб використовувався тоді, коли прикрашав собою болгарський прапор. У сучасному варіанті є деякі відмінності. Його затвердили не так давно – у 1997. Тепер він виглядає більш цікаво і урочисто. Використовуваний спочатку щит з золотим левом сьогодні прикрашений золотою короною. Тварина змінило розташування і навіть кількість: львів стало два, і обидва вони зображені в коронах і золотим кольором. Знизу під щитом розташовуються дубові гілки. Крім того, там намальована стрічка, на якій знаходиться фраза «Єдність дає силу» - це старовинний девіз болгарських воїнів. У такому варіанті герб з'являється на всіх офіційних документах, печатках і на адміністративних будівлях.