Корисні поради
на всі випадки життя
» » Гейский прапор: кольори, фото

Гейский прапор: кольори, фото

Додано: 05.09.15
Рубрика: Цікаве

У даній статті постараємося розглянути максимально детально гейский прапор. Як його зазвичай називають? Багато його називають райдужним. Це різнобарвне полотнище, яке складається з палітри кольорів веселки. Взагалі, відомі різні варіації прапора, але всі вони базуються на універсальній зміні кольорів: червоний змінюється помаранчевим, потім ми спостерігаємо жовтий, далі, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Як правило, це поєднання не збігається із загальноприйнятими канонами геральдики.

Райдужний прапор

Гейский прапор відомий в різних течіях і культурах. Сьогодні одними з найбільш популярних і знайомих версій вважаються: «Прайд-прапор» (емблема організації лесбіянок і геїв), «Прапор миру» (символ руху за мир), прапор коаліції корінних народів Америки. Подібність їх дизайну досить часто призводить до плутанини.
Гейский прапор: кольори, фото

Взагалі, гейский прапор є інтернаціональною емблемою формування геїв, лесбіянок, і бісексуалів, трансгендерів (ЛГБТ-спільноти), а також активістів, які виступають за права людини в їх відношенні. Як правило, полотнище даного виробу складається з шести смуг, кольори яких розміщені згідно природному порядку веселки зверху вниз.

Прапор використовують у ходах гей-прайдов та інших громадських акціях. Дуже часто він поміщається на будівлях ЛГБТ-організацій, «Gay-friendly» закладів, в гей-кварталах і так далі.

Покликання

Гейский прапор покликаний відтворювати єдність у різноманітті, радість і красу ЛГБТ-спільнот. Він втілює концепцію гей-прайду і публічності. Автором райдужного полотнища є художник Гілберт Бейкер. Він пояснює його значення таким чином: "Первісною ідеєю веселкового прапора називають звільнення.
Гейский прапор: кольори, фото

Фактично це шанс скинути окови, вийшовши за рамки, створені острахом і прагненням відповідати стандартам, право заявити про свою сексуальність без сорому і страху відплати з боку засновників етичних законів".

Революція

Кожна революція починається зі слова «ні»: ні насильства, ні кривди, ні утиски, ні дискримінації, ні рабства, ні буття під гнітом щохвилинного страху. Так – любові. Прапор гейського руху підтримував цю ідею на протязі тридцяти років.

Взагалі, веселковий прапор живе, тому що зображує всіх нас у всьому нашому різноманітті і красі. Відомо, що кожен такий атрибут є символом ідеї. Гейский прапор (кольори) – це здоровий глузд і рішучі дії.

Створення

Отже, як виглядає гейский прапор нам зрозуміло. Ми вже знаємо, що райдужне полотнище розробив Гілберт Бейкер спеціально для гей-параду, який проводився в 1978 році в Сан-Франциско. В цей же час відкритий гей Харві Мілк вперше в Каліфорнії був обраний на політичний пост членом наглядової міської ради.

У той же період консерватори штату розгорнули компанію, спрямовану на внесення в законоположение дискримінують поправок («Пропозиція Бріггса»).

Гейский прапор: кольори, фото

Гілберт Бейкер відгукнувся на заклик активістів гей-руху створити яскравий символ, який би консолідував і уособлював ЛГБТ-формування. Художник зауважує: «Коли я створював прапор для гей-руху, не існувало ніякої іншої міжнародної емблеми для нас, крім трикутника рожевого кольору, яким нацисти зазначали геїв в концентраційних таборах. Хоча ця рожева постать є потужним символом, але вона все ж була нам нав'язана».


Відомо, що Гілберт Бейкер з активістами своїми руками прикрасили і пошили два значних полотна з мусліну. Вперше прапор був представлений 25 червня 1978 року в ході гей-параду, який зібрав рекордні 250 тисяч учасників. Саме ця дата тепер відзначається як День веселкового прапора.

Кольори

Спершу прапор слагался з восьми смуг. Бейкер кожному кольору присвоїв певне значення:

  • Соковитий рожевий символізує сексуальність.
  • Життя позначена червоним.
  • Здоров'я асоціюється з помаранчевим.
  • Жовтий завжди був сонячним кольором.
  • Зелений уособлює природу.
  • Магія, або мистецтво позначені бірюзовим.
  • Сила духу та духовні витоки - індиго.

Існує кілька припущень, чому в майбутньому з прапора зникли рожева, а після і біла смуга. Одночасно замість індиго з'явився синій. Розповідають, що після вбивства відкритого гея і політика Харві Мілка, яке відбулося 27 листопада 1978 року, були організовані виступи протесту, завдяки яким популярність прапора збільшилася в рази.

Гейский прапор: кольори, фото

Відомо, що модифікація з'явилася з-за технічних і економічних проблем валового виробництва. Інші джерела стверджують, що один з магазинів, щоб задовольнити підвищений попит, став зі складів реалізовувати надлишки прапорів структури «Rainbow Girls», у яких відсутня рожева смуга.

Разом з тим, ліквідація блакитної смуги імовірно сталася в момент підготовки до Сан-Францисскому гей-параду 1979 року. Саме тоді дизайнери вирішили прапор «розщепити», щоб спорудити обрамлення процесії з двох сторін проспекту. А для цього він повинен був мати парне кількість смуг.