Корисні поради
на всі випадки життя
» » Стенфордський університет: факультети та адреса

Стенфордський університет: факультети та адреса

Додано: 10.09.15
Рубрика: Цікаве

Стенфордський університет США є одним з найбільш престижних в світі інститутів. Це приватний дослідницький університет, який займає верхні позиції у багатьох академічних рейтингах світових вузів.

Навчальний заклад засновано залізничним підприємцем і каліфорнійським губернатором Леланд Стенфордом в 1891 році і названо на честь його сина Леланда Стенфорда (молодшого), який помер в підлітковому віці.

Кожен американський абітурієнт знає, де знаходиться Стенфордський університет. Він розташований в Каліфорнії, біля р. Пало-Альто, в шістдесяти кілометрах від Сан-Франциско. Поштова адреса: 450 Serra Mall, Stanford, CA 94305.

Стенфордський університет: факультети та адреса
Кампус університету

Стенфорд – це студентське місто величиною в три гектара, розташований в живописному місці, в оточенні піску і пальм. Він забудований маленькими будиночками з червоними дахами. Скрізь доріжки і фонтанчики. Це місце злегка нагадує якийсь мексиканський курорт. Найвищою будівлею Стенфорда є вежа Гувера, що височіє на 87 метрів. По студентському містечку зручніше пересуватися на велосипедах, внаслідок цього майже біля кожного будинку є велопарковки.

Також на території Стенфорда знаходиться супутниковий телескоп діаметром 46 метрів, що має форму тарілки. Є й інші пам'ятки. Наприклад, сад скульптур Родена, який знаходиться неподалік від центру імені Кантора. Крім того, буде цікаво подивитися на гараж Hewlett-Packard і невелику університетську церкву.

На території студентського кампусу є стадіон, розрахований на п'ятдесят тисяч місць, басейни, поле для гольфу і інші спортивні комплекси.

Стенфордський університет: факультети та адреса

Навчання

Стенфордський університет налічує приблизно 1900 викладачів, деякі з них є лауреатами Нобелівської премії. На бакалаврів навчаються більше семи тисяч студентів і близько восьми тисяч молодих людей здобувають ступінь магістра. Найбільшою популярністю користується бізнес-освіта MBA. Більше половини учнів складають іноземці, в основному це вихідці з азіатських країн.
Від інших американських елітних навчальних закладів Стенфордський університет відрізняється нестандартним підходом до навчання. Студентам надається безпрецедентна свобода: вони можуть проводити самостійні дослідження з різних предметів, перетинати кордони науки. Будь-які межі між факультетами відсутні. Молоді люди можуть паралельно навчатися декількома спеціальностями. Бібліотеки внз налічують 85 мільйонів книг, включаючи електронні.

Як вчинити в Стенфордський університет

Багато мріють вступити в Стенфорд, однак потрапляють туди лише одиниці, оскільки в Штатах це найбільш селективний університет. Згідно з даними статистики він приймає лише сім відсотків охочих. Крім здачі традиційних тестів та виконання інших вимог, приймальна комісія вимагає написати есе, у якому продемонструвати свої характеристики, мети, досвід тощо. Крім цього, знадобляться рекомендаційні листи від педагогів. При прийомі на навчання в Стенфорд велика увага приділяється обличчястісним характеристикам абітурієнта.

Стенфордський університет: факультети та адреса


Для вступу на бакалаврат і магістратуру пред'являються різні вимоги. У першому випадку буде потрібно пред'явити:

 • диплом про середню освіту, в якому середній бал не менше 48;
 • два рекомендаційні листи від вчителів;
 • результати тестів (ACT Plus Writing або SAT);
 • есе.

Для вступу на магістратуру необхідні:

 • результати тестів GRE або GMAT;
 • диплом бакалавра;
 • тест на знання англійської мови (TOEFL);
 • есе;
 • рекомендаційні листи.

Вартість навчання

Стенфордський університет має бюджет у кілька мільярдів доларів, який поповнюється за рахунок грошових надходжень від надання медичних послуг, наукових досліджень та благодійних пожертвувань. Лише сімнадцять відсотків бюджету становить плата за навчання. Тим не менш вартість освіти в Стенфорді дуже висока - більше п'ятдесяти тисяч доларів в рік. Причому ця сума не включає витрати на підручники, проживання, страхування та інше.

Стенфордський університет: факультети та адреса

Стенфордський університет, факультети

Навчальний заклад ділиться на сім факультетів, в кожному з яких є кілька напрямків. Всі факультети представлені як окремі школи, і вони відомі не тільки в Штатах, але і у всьому світі. розповімо про них докладніше.

 • Graduate School of Business (MBA). Це одна з найбільш популярних світових бізнес-шкіл, де навчають ділового адміністрування та підприємництва. Пропонується отримання освіти за дворічною програмою MBA і річної програми з менеджменту, щоб отримати ступінь магістра. У школі є аспірантура.
 • School of Earth Sciences (факультет землезнавства). Готує фахівців з геології, геофізики і т. п.
 • Graduate School of Education (педагогічна школа). Підготовка викладачів, учителів.
 • School of Engineering (факультет інженерії). Ця школа найбільша за кількістю студентів. Випускниками цього факультету є власники Google, Yahoo і інших великих компаній. Школа налічує 84 лабораторії.
 • School of Humanities and Sciences (факультет природничих наук). Найчастіше сюди вступають для здобуття диплома бакалавра, оскільки факультет пропонує широкий вибір предметів.
 • Law School (юридична школа). Готує юристів різних типів.
 • School of Medicine (медичний факультет). Є відомим і престижним, вважається найбільш старим підрозділом Стенфорда. При школі працюють лікарні, де студенти проходять практику.
 • Крім цього, Стенфордський університет має центр безперервної освіти, де всі бажаючі можуть пройти ті чи інші курси.

  Стенфордський університет: факультети та адреса


  Відомі випускники

  Багато впливових людей, які відомі по всьому світу, є випускниками Стенфорда. Наприклад, засновник компанії Google Сергій Брін або власник Nike Філіп Найт. В цьому внз навчалися великі політичні діячі, наприклад президент Сполучених Штатів Герберт Гувер, спортсмени: гравці НБА брати Лопес, гольфіст Тайгер Вудс.

  На випускному в університеті виступають різні світові знаменитості. Приміром, у 2005 році перед випускниками Стенфорда виголосив свою легендарну мова глава Apple Стів Джобс.