Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як поділена Україна? Список регіонів України

Як поділена Україна? Список регіонів України

Додано: 21.09.15
Рубрика: Цікаве

Кордон України має досить велику протяжність – 7700 км. З них 1960 км вона тягнеться по морях і 5740 км по суші. Територія держави захоплює Чорне і Азовське моря. Серед європейських країн по своїй протяжності вона займає почесне перше місце.

Кордони України розташовані таким чином, що вона межує з сімома державами: Російською Федерацією, Республікою Білорусь, Молдовою, Румунією, Польщею, Угорщиною і Словацькою Республікою. Найбільш довгими з них прийнято вважати кордони з Росією, Молдовою і Білоруссю. Завдяки морської території Україна також має спільні точки дотику" з Туреччиною, Грузією та Болгарією.
З деякими країнами кордони проходять через рівнини і гори. Карпати – умовна лінія поділу Румунії, Польщі та Словаччини з Україною.

Як поділена Україна? Список регіонів України

Столиця України – Київ

Столиця України, місто-герой і просто населений пункт, яким може пишатися вся Україна – Київ. Крім цього, він вважається найбільшим на території держави. Є адміністративно-територіальною одиницею, а також центром культури, політики, економіки, транспорту, науки і релігії. Місто має особливий статус, не відноситься до Київської області та Києво-Святошинського району, однак за документами числиться їх центром.

По географічному положенню Київ розташований у північній частині України, а саме в її центрі. В Європі за чисельністю населення столиця займає почесне сьоме місце, поступаючись Стамбулу, Москві, Лондону, Пітеру, Берліну і Мадриду. Історія цього міста настільки багата, що про неї можна говорити годинами. За весь час існування Києва побував столицею польської раси, Київської Русі і князівства, УНР, УНРС, Української держави та УСРР. І тільки в 1991 році Україна була визнана незалежною, а місто-герой - її центром. У нього, як і у всіх інших обласних центрів, є свій герб і прапор. З-за того, що в минулому цей населений пункт мав величезне значення для русичів, його досі неофіційно називають «матір'ю міст руських».

Як поділена Україна? Список регіонів України
Кордони України

На півночі і північному-заході кордону України з деякими державами (Росія, Білорусь, Польща) проходять через низовини і заболочені ділянки. Східна частина всієї прикордонної лінії з Російською Федерацією проходить через суцільні рівнини, на яких відсутні рубежі. Через Закарпатську низовину проходить лінія розмежування з Угорщиною і зі Словаччиною. На заході через гори і передгірні райони сформувалася кордон з Молдовою, Словаччиною, Польщею та Румунією.

Територія України так добре зміцнилася в центрі так званого європейського кордону, що поступово вона збільшує своє військове значення і вплив як на власне населення, так і на сусідні країни, так як актуальним залишається питання про збереження державних кордонів, у вирішенні якого бере участь весь Євросоюз. Із-за того що природні рубежі деяких районах вважаються мрією, то і країні доводиться витрачати достатню кількість бюджетних коштів на будівництво і зміцнення оборонних колон і т. д.

Як поділена Україна? Список регіонів України

Регіони України

Вчені та історики розділяють Україну на 15 регіонів. Якісь з них живуть заможно, якісь бідно. Але вони всі - частина великої і могутньої держави. Територія України умовно розколота на дві частини: Східну і Західну. Кожна з них поділяється ще на кілька територій:


1. Чернігівщина.

2. Київщина.

3. Придніпров'я.

4. Приазов'я.

5. Донбас.

6. Слобожанина.

7. Причорномор'я (сюди ж відноситься і Кримський півострів).

8. Поділля.

9. Полтавщина.

10. Бессарабія.

11. Буковина.

12. Галичина (до цього регіону також приписують Лемківщину, Бойківщину та Гуцульщину).

13. Закарпаття.

14. Волинь.

15. Полісся.

Перераховані регіони України об'єднуються завдяки офіційному поділу на області, яких в країні 24.

Як поділена Україна? Список регіонів України

Чернігівщина

Чернігівщина знаходиться в північній частині держави. Включає в себе Чернігівську область, частина Сумської та Славутич. Громадяни України, які проживають тут, можуть помітити, що рельєф даної місцевості досить простий, так як практично весь регіон лежить на Східно-Європейській рівнині.

Тут тече близько 1100 річок. Їх загальна протяжність становить 8 тис. км. Крім них, туристів приваблюють цікаві тварини, занесені в Червону Книгу: зубри, тушканчики, летючі миші, ховрашки, лелеки, сови і т. д. Такі регіони України, як Чернігівщина, володіють достатньою кількістю заповідників. На території зустрічається три парки (один ландшафтний, два природних). Саме ці показники підвищують туристичний потенціал.

За даними на 2015 рік в області проживає близько мільйона чоловік. З них українці становлять понад 90% жителів, також можна зустріти білорусів і росіян.

Як поділена Україна? Список регіонів України

Київщина

Другий за важливістю район – Київщина. Його відмінність полягає в тому, що одне місто, нібито входить до складу цієї області, не є резидентом, а виступає самостійною окремою адміністративно-територіальною одиницею. Це могутнє місто такої держави, як Україна – Київ.

Населення району становить більше половини мільйона чоловік (за станом на 2013 рік). Клімат м'який, зима трохи прохолодна, літо тепле. Північ Київщини розташована на Поліській низовині, східна частина – на Придніпровській, південь і центр району – на Придніпровській височині. Вона має постійні долини річок, яри та урвища.


Як і багато інших районів, які виникають в голові після питання «як поділена Україна» і які належать Дніпру, частина Київщини лежить на його березі.

Як поділена Україна? Список регіонів України

Придніпров'я

Район розташований в центрі України, біля Дніпра та Бугу. Придніпров'я займає понад 24 тис. км 2 . Якщо скористатися картою, то можна сміливо сказати, що він межує з 6 містами: Київ, Дніпропетровськ, Миколаїв, Вінниця. Займає третю позицію в питанні «як поділена Україна».

Археологи, провівши одне дуже цікаве і важливе дослідження, встановили, що перше життя на цій території виникло в X столітті до нашої ери. В історичній сфері практично нічого цікавого не відбувалося. У XIII столітті Кіровоградська область перебувала під владою Литви, а вже з 1569 – Польщі.

Нинішня територія Наддніпрянщини розташовується саме в тому місці, де зародилася Козацька Січ і перші козаки.

Приазов'я

Приазов'я займає четверте місце в списку «Як поділена Україна» по своїй протяжності. До його складу входять деякі частини Донецької, Запорізької, Херсонської області, а також кілька міст, що мають обласне значення (Маріуполь, Мелітополь і Бердянськ).

Є центром металургії України. Завдяки Маріуполю, в якому побудовані кілька комбінатів, саме в Приазов'ї випускається більше однієї третини від усього українського виробництва сталі, чавуна, коксу, труб і т. д.

Достатньо розвинутим у цьому районі можна назвати і транспорт. Є три морські порти: Маріупольський, Таганрозький, Бердянський. Добре розвивається і підтримується урядом аграрна сфера, харчова промисловість і вилов риби.

Донбас

Донбас – регіон, який виник досить давно і до цих пір залишає свої традиції, звичаї і побут незмінними. П'ятий у рейтингу «Як поділена Україна» по своїй площі. До його складу входять Донецька область і південь Луганської.

Донбас спочатку представляв собою технічно розвинену частину держави. Донецький кам'яновугільний басейн був відкритий вченими в 1720 році, і з тих пір його освоюють. Він займає близько 60 тис. км. Запаси вугілля тут досить великі. На глибині до 1700 м знайдені поклади загальною масою 140 млн. тонн.

Із-за того що Луганська область Донецька тісно спілкувалися між собою, йшли на компроміси, шукали спільні інтереси, вони і були неофіційно об'єднані в регіон під назвою Донбас. Громадяни України помітили, що крім цілей, ці дві області мають приблизно однакову економічну сферу, історичну і культурну.

Вже кілька десятиліть є найбільшим центром вугільної промисловості і металургії (як кольорового, так і чорної).

Кордон між Росією та Україною. Взаємовідносини країн

У Європі небагато країн-сусідів, які можуть похвалитися довгою спільною історією, націями, а також взаємними інтересами, економічними особливостями та іншими питаннями, які об'єднують ці дві країни – Україну і Росію. Карта України з містами відмінно показує, наскільки сильно, щільно «доповнюють один одного» ці країни.

До військового конфлікту шляхом голосування у респондентів були з'ясовані наступні дані: велика частина (44%) схиляється до того, що держави продовжать створювати ідеальні умови для існування. Адже протягом багатьох років їх називали сестрами. Можна навіть спостерігати, що багато галузей і сфери мають однакову будову і налаштовані на тісну співпрацю. Друга частина респондентів (28%) висловилася за те, що регіони України, як і уряд всієї країни, будуть мати хороші взаємини з Федерацією. Решта (9%) проголосували за погіршення всіх зв'язків між двома державами. В цьому опитуванні брало участь трохи більше шестисот чоловік, найбільш віруючим у світле майбутнє здавалося, що хороші відносини будуть підтримуватися ще протягом хоча б століття. Люди, яким було менше 45 років, озвучували прогноз, більше побудований на обережності.

Зараз існує великий конфлікт України з Російською Федерацією, але необхідно вірити в те, що незабаром всі непорозуміння зникнуть.

Російський кордон з Україною існує з 1991 року. Суперечка між країнами через Кримський півострів вважається незавершеною. По всьому периметру вибудувана охорона, встановлені загородження і штучні колони.