Корисні поради
на всі випадки життя
» » Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?

Додано: 23.09.15
Рубрика: Цікаве

Середовище проживання - це безпосередня середовище, в якому існує живий організм (тварина чи рослина). Вона може містити як живі організми, так предмети неживої природи і яке завгодно кількість різновидів організмів від кількох до кількох тисяч, які співіснують в певному життєвому просторі. Повітряно-наземна середовище включає в себе такі ділянки земної поверхні, як гори, савани, ліси, тундру, полярні льоди і інші.

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?

Середовище проживання – планета Земля

Різні ділянки планети Земля є домом для величезної біологічного різноманіття видів живих організмів. Існують певні типи середовища перебування тварин. Гарячі, посушливі області часто покриті жаркими пустелями. В теплих, вологих регіонах розташовуються вологі тропічні ліси.
Існує 10 основних типів земельних ділянок існування на Землі. Кожен з них має безліч різновидів, залежно від того, де в світі він знаходиться. Тварини і рослини, які є типовими для певного середовища проживання, пристосовуються до умовами, в яких вони живуть.

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?

Африканські савани

Ця тропічна трав'яниста повітряно-наземна середовище існування спільноти зустрічається в Африці. Для неї характерні тривалі посушливі періоди, наступні за вологими сезонами з рясними опадами. Африканські савани є домом для величезної кількості травоїдних тварин, а також сильних хижаків, які ними харчуються.

Гори

На вершинах високих гірських хребтів дуже холодно, і лише деякі рослини там ростуть. Тварини, що мешкають в цих високих місцях, пристосовані справлятися з низькими температурами, недоліком їжі і крутій кам'янистій місцевістю.
Вічнозелені ліси

Хвойні ліси часто зустрічаються в прохолодних областях Північного півкулі земної кулі: Канада, Аляска, Скандинавія та регіони Росії. У них переважають вічнозелені ялини, і ці області є домом для таких тварин, як лось, бобер і вовк.

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?

Листяні дерева

У холодних вологих районах багато дерев, що швидко ростуть у літній час, але втрачають листя взимку. Кількість диких тварин в цих районах змінюється в залежності від сезону, так як багато мігрують в інші райони або впадають в сплячку взимку.

Помірна зона

Для неї характерні сухі трав'янисті прерії і степу, лукопасовищні угіддя, жарке літо і холодна зима. Ця наземно-повітряне середовище проживання організмів є домом для таких стадних травоїдних тварин, як антилопи і бізони.

Средиземная зона

Землі навколо Середземного моря відрізняються жарким кліматом, але опадів тут випадає більше, ніж в пустельних районах. Ці області є домом для чагарників і рослин, які можуть вижити тільки у випадку доступу до води і часто заповнені безліччю різних видів комах.

Тундра

Така повітряно наземна середовище проживання, як тундра, велику частину року покрита льодами. Природа оживає тільки навесні і влітку. Тут мешкають олені і кубляться птахи.

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?

Тропічні ліси

Ці густі зелені ліси ростуть поблизу екватора і розташовують значним біологічним різноманіттям видів живих організмів. Жодна інша середовище проживання не може похвалитися такою кількістю жителів, як територія, покрита тропічними лісами.


Полярні льоди

Холодні регіони поблизу Північного і Південного полюсів покриті льодом і снігом. Тут можна зустріти пінгвінів, тюленів і полярних ведмедів, які добувають собі їжу в крижаних водах океану.

Тварини наземно-повітряного середовища проживання

Місця проживання розкидані по величезній території планети Земля. Кожна характеризується певною біологічною різноманітністю тваринного і рослинного світу, представники якого нерівномірно заселяють нашу планету. У більш холодних частинах світу, таких, як полярні регіони, є не так багато видів фауни, що населяють ці території і спеціально адаптованих до проживання в умовах низьких температур. Деякі тварини поширені по всьому світу залежно від рослин, які вони вживають в їжу, наприклад, гігантська панда населяє ті райони, де росте бамбук.

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?

Повітряно-наземна середовище проживання

Кожному живому організмові потрібен будинок, притулок або середовище, яка може забезпечити безпеку, ідеальну температуру, харчування та розмноження - все те, що необхідно для виживання. Одна з важливих функцій середовища існування є забезпечення ідеальної температури, так як екстремальні зміни можуть знищити цілу екосистему. Важливою умовою є також наявність води, повітря, грунту та сонячного світла.

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?
Температура на Землі не скрізь однакова, в деяких куточках планети (Північний і Південний полюси) стовпчик термометра може опускатися до - 88°С. В інших місцях, особливо в тропіках, дуже тепло і навіть жарко (до +50°C). Температурний режим відіграє важливу роль у процесах пристосування наземно-повітряного середовища проживання, наприклад, тварини, адаптованих до низьких температур, не можуть вижити в теплі.

Біологічне різноманіття. Що включає в себе повітряно-наземне середовище проживання?
Середовище проживання є природною середовищем, в якій живе організм. Тварини потребують різної кількості простору. Місце проживання може бути великим і займати цілий ліс або маленьким, як норка. Деяким мешканцям доводиться захищати і відстоювати величезну територію, в той час як інші потребують невеликій ділянці простору, де вони можуть відносно мирно співіснувати з сусідами, які мешкають поруч.