Корисні поради
на всі випадки життя
» » Улюблений Афродіти, богині кохання

Улюблений Афродіти, богині кохання

Додано: 05.10.15
Рубрика: Цікаве

Грецька міфологія – це справжнє джерело інформації про світ, його закони і явища. Це не лише спроби пояснити все, що оточує людину. Це ціла система, в якій є свої герої, свої радощі й свої трагедії. Такою є історія богині любові і Адоніса: улюблений Афродіти трагічно загинув раніше часу, чим дуже засмутив прекрасну Киприду.

Улюблений Афродіти, богині кохання

Трохи про безсмертну богиню

Перш ніж розповісти про те, ким був улюблений Афродіти, приділимо увагу самої богині. Вона була дочкою Зевса (за найпоширенішою теорією) або ж з'явилася з морської піни. Місцем народження вічно юної і дивно красивою богині є острів Кіпр. Сьогодні на цьому дивовижному клаптику суші в Середземному морі вам покажуть пляж і лагуну, де, за легендою, вперше вийшла на берег сама Любов. Там же знаходиться і купальня, де любили проводити свій час улюблений Афродіти, Адоніс і вона сама.
Богиня входила в пантеон 12 богів, які жили на Олімпі. З цього факту можна зробити висновок, що любов грала в житті давніх греків дуже важливу роль. Чарам і силі Афродіти (або Венери) не міг чинити опір ніхто – ні смертний, ні бог. Але й вона сама була об'єктом бажання, персонажем багатьох любовних історій, які дійшли до нас з минулого.

Улюблений Афродіти, богині кохання

Любі Афродіти

Хто ж мав честь вважатися таким? Законним чоловіком Кіпріди вважався Гефест – бог-коваль, який більше часу проводив у своїй кузні, ніж в опочивальні дружини. Не дивно, що найпрекрасніша з найпрекрасніших сумувала і шукала втіхи на стороні. Венера (богиня любові у римлян) зійшлася з Ареєм, богом війни, і народила йому п'ятьох дітей. Але чоловік дізнався про зраду і створив золоту мережу, щоб зловити невірних на гарячому. Після викриття Афродіта пішла від Гефеста. У неї був зв'язок з Гермесом, Діонісом, а також зі смертними чоловіками. До останніх належать Анхиз, батько Енея, і Адоніс. Але ні безсмертні, ні смертні улюблені Афродіти не змогли зробити її абсолютно щасливою. З Ареєм у неї було вічне протистояння, бо війна і любов – стихії, які йдуть рука об руку, але суперечать один одному. Гермес і Діоніс були здивовані власними турботами, а смертні чоловіки, на жаль, мали дуже короткий вік.

Улюблений Афродіти, богині кохання
Адоніс і його смерть

Адоніс – це прекрасний юнак, улюблений Афродіти, який доводився сином кіпрського царя Киниру. Венера повністю віддалася пристрасті, забувши про все на світі. Дні й ночі вона проводила з коханим у купаннях, іграх і полюванні. Не раз і не два вона просила молодої людини бути обережним і хвилювалася за нього, коли їй потрібно було відлучитися.

Але не тільки пристрасним в любові був юнак. Улюблений Афродіти обожнював полювання і проводив у лісі зі своїми псами дуже багато часу. Одного разу, коли Венера змушена була залишити його одного, він забрався в гущавину, сподіваючись на здобич. Раптом на нього вискочив розлючений вепр (за однією з версій, ним міг бути Арей, сгоравший від ревнощів). Звір кинувся на людину і своїми іклами розірвав ніжне тіло Адоніса.

Улюблений Афродіти, богині кохання

Горе Венери

Дізнавшись про смерть коханого, Афродіта кинулася в ліс. Збиваючи ніжні ноги об гострі камені, продираючись крізь терня і інші чагарники, вона шукала тіло Адоніса. Богиня не відчувала, як з ран тече кров, але на місці, де вона падала, виростали червоні троянди дивовижної краси. Напевно, з тих пір вони і стали символом гарячої і пристрасної любові.


Коли богиня нарешті знайшла місце, де лежав бездиханний Адоніс, гіркі сльози полилися з її очей. З крові юнака вона виростила квітку, який відрізнявся рідкісною красою. Так улюблений Афродіти перетворився в рослину, яке стали називати його ім'ям, тобто адонісом.

Горі дочки зворушило Зевса, і він вирішив їй допомогти. Громовержець звернувся з обличчястим проханням до свого брата Аїда, щоб той хоч ненадовго відпускав Адоніса у світ живих. Похмурий володар підземного царства погодився. З тих пір кожен рік юнакові дозволено вирушити вгору, прямо в обійми Афродіти. І тоді на землі все розквітає, панує літо. У цій частині міф про Адонісі і богині кохання перегукується з іншого античною історією, що оповідає про Деметру і Персефону. Згідно їй, зміна пір року відбувається тому, що дочка богині родючості відправляється до свого чоловіка – Аїду. Деметра по ній дуже сумує, бо на землі все завмирає. А коли дівчина приїжджає до матері, природа торжествує і оживає.