Корисні поради
на всі випадки життя
» » Марія Метлицька. Біографія, творчість

Марія Метлицька. Біографія, творчість

Додано: 11.10.15
Рубрика: Цікаве

Дуже важливо, щоб читач бачив у книгах відображення власних думок. Це характеризує твори Марії Метлицкой. Але, крім того що ці праці допомагають публіці зрозуміти власне «я», її роботи ще й легкі й іронічні.

Любов з дитинства

Марія народилася і проживає в Москві. Батьки письменниці належали до інтелігенції і брали участь в русі шістдесятників. Отже, дитина зростав у творчій атмосфері. У будинку завжди було повно книг. Прищеплювали любов до літератури дитині бабуся і мама. Слід зазначити, що сама Маша впевнено читала вже з чотирьох років. Коли маленькій дівчинці не вистачало нових книг, вона поспішала в бібліотеку.
Марія Метлицька. Біографія, творчість
Симпатія до речі не пройшла марно. Твори, які пише Марія Метлицька, приємно виділяються серед інших. У них простий і водночас виразний і багата мова. Повага до книг супроводжує письменницю протягом усього життя. Навіть сьогодні улюблене хобі жінки – прочитати гарну історію.

Перші вірші Марія написала ще в школі. Але майбутня професія була далека від літератури. Майстер слова вчилася на медика і певний час працювала лікарем. Тим не менш жінка ніколи не покидала творчість. У 2003 році вийшов перший збірник віршів. Але справжню популярність автор Метлицька Марія отримала завдяки своїм розповідям.

Другий шанс на щастя

Перший шлюб жінки був невдалий. На людину, з яким вона жила під одним дахом, сподіватися було ризиковано. Тому талановитий прозаїк спробувала побудувати щастя з іншим чоловіком. З цим обранцем письменниця прожила 20 років у цивільному шлюбі. Офіційна реєстрація сімейного союзу співпала з святкуванням виходу першої книги. Її супутник, з яким вона вже зустріла срібний ювілей, гідний поваги. Він став її твердим плечем, близьким, який ніколи не зрадить.
Слід зазначити, що тему вірності Марія Метлицька дуже часто піднімає у своїх працях. Про зраду і її наслідки розповідає «Помилка молодості». Твір про чоловіка, який пішов від дружини і хворої дитини. Він планує почати життя з нової сторінки, але доля - дуже примхлива пані, і вона не прощає підлості.

Марія Метлицька. Біографія, творчість

Старт роботи

Як тільки читачі дізнаються історію того, як автор початку кар'єру письменника, починають вірити в долю. Єдиний син жінки виріс і віддалився від сім'ї. Фактично головна місія її життя - виховання дитини, підійшла до кінця. Ще одним поштовхом до написання стала обличчяста драма. Марія Метлицька певний час хворіла.

Жінка намагалася зайняти себе різноманітними курсами і гуртками, але жодна із справ не міг наситити її творчу натуру. Одного разу вона вирішила написати розповідь. Коли твір було закінчено, прочитала роботу чоловікові. Той схвально відгукнувся і заохотив дружину творити далі.

Писала свої перші оповідання жінка від руки, оскільки навіть поняття не мала, як працювати за комп'ютером. Тільки на 52-му році життя вона освоїла цю техніку.

Далі письменниця відвідувала всі можливі книжкові ярмарки і пропонувала диск зі своєю творчістю редакторам. Але як тільки видавці чули, що автор пише у формі розповіді, відмовлялися від матеріалів. Інші ігнорували творчість Марії з-за відсутності досвіду.


Ще один крок до слави

Тим не менш твори, які написала Марія Метлицька, побачили світ.

Жанр, в якому пише письменниця - розповідь. Вона вже десятки років залишається вірна цій короткій формі художньої прози. Вона з дитинства обожнювала читати Антона Чехова і О. Генрі. Подобаються їй малі оповідання вже хоча б тим, що на них не потрібно витрачати багато часу. Але чим глибше письменниця поринала у світ літератури, тим частіше замислювалася про те, що слід починати роботу над великим романом.

Витвір у цьому жанрі - «І кулька повернеться». Книга далася їй дуже важко, заявляє Марія Метлицька. Біографія та обличчястий досвід прозаїка частково відбилися в образі персонажа Тані. Сюжет розповідає про чотирьох подруг, знайомих ще зі школи. Зовсім скоро у них випускний вечір. Дівчата сповнені надій і сподівань. Але трагедія змінює їх ставлення до життя і один до одного. Однак попереду у героїнь ще багато злетів і падінь.

Зараз по книзі зняли однойменний серіал. Режисером виступив Валерій Девятилов, а головні ролі виконують кращі акторки країни.

Марія Метлицька. Біографія, творчість

Найкращі історії

До своїх робіт автор ставиться дуже критично. З бібліографії вона виділяє роботу «Наша маленька життя». Твір входить в серію «За чужими вікнами». І дійсно, кожна розповідь описує простих, пересічних людей, велич і трагізм яких у їхніх вчинках. Незважаючи на те, що історії - вигадка, читач, гортаючи книги Марії Метлицкой, у кожному образі бачить себе. До цієї історії у майстри найменше претензій.

Навпаки, публіці більше подобається «Щоденник свекрухи». Сама письменниця не покладала великих надій на цю роботу. Але просте і іронічне оповідання підкорило серця аудиторії. Сюжет розповідає про маму, яка все життя присвятила улюбленому синові. Але хлопчик виріс і починає свою, незалежну життя. Фактично дитини у героїні відбирає не тільки час, але й інша жінка. Тепер головна героїня повинна звикати до ролі свекрухи. Обраниця синочка стає суперницею і претендує на місце головного людини в його житті. З цією ситуацією енергійна і невгамовна мама справляється по-своєму.


Кожен, хто читав це оповідання, бачив у вчинках свекрухи і невістки свої дії в подібних обставинах.

Марія Метлицька. Біографія, творчість

Зоряний Олімп

Позитивно про роботах Метлицкой висловлюється Вікторія Токарєва. Ця письменниця вже давно створює талановиті книги. Часто критики стверджують, що стиль, в якому пише Марія, частково схожий на манеру її колеги.

Кожного персонажа, неважливо, позитивного чи негативного, вона любить однаково. Головні образи дуже детальні. Це дозволяє публіці максимально зануритися в світ книги. Часто її твори залишають місце для загадки. І на фінальній сторінці автор дає героєві вибір: залишатися на місці або рухатися до добра і світла.

Книги Марії Метлицкой народилися з власного досвіду. Автор зазначає, що хоча практично всі ситуації і герої вигадані, все ж велика частина її творів заснована на тому, що бачила вона сама.

Марія Метлицька. Біографія, творчість

Стає більше аудиторія цього письменника. Не тільки жінки, а й чоловіки захоплюються її прозою. Сьогодні твори дуже популярні. Зараз майстер слова обмірковує написання нового грандіозного роману.