Корисні поради
на всі випадки життя
» » Які риби водяться у Волзі. Основні види

Які риби водяться у Волзі. Основні види

Додано: 29.10.15
Рубрика: Цікаве

Найдовшою і повноводною річкою на території Європи є Волга-матінка. Про неї пишуть романи і складають пісні, але самими фанатичними прихильниками цієї унікальної річки можна вважати рибалок. Ще б, адже Волгу населяють більше ста видів і підвидів риб.

«Зальотні» гості

Ви здивуєтеся тому, які риби водяться у Волзі. Але не всі живуть тут постійно. Багато риби називають прохідними, бо ростуть і нагулюють жирок вони в Каспійському морі, а в Волгу заходять тільки на нерест.

Які риби водяться у Волзі. Основні види

До таких видів відносять севрюгу, міногу, осетра, білорибицю, білугу, оселедець і багатьох інших. Крім того, є ще й напівпрохідні риби, які живуть і годуються в самому гирлі або в опріснених водах Каспію, але на нерест піднімаються вгору проти течії Волги. До них відносять судака, воблу, сазана, ляща та інших.
Постійні жителі

Хочете знати, які риби водяться в Волзі постійно? Їх перерахування теж вражає. Це сом, стерлядь, судак, лящ і сазан. А також щука, окунь, минь, язь, йорж. Можна було б перераховувати ще довго, але, здається, рибалки вже схопили снасті і втекли.

До особливостей місцевої риболовлі можна віднести той факт, що риба в річці Волга дуже численна і різноманітна, і ловити її можна майже круглий рік у будь-який час доби.

Сазан – сильний і гідний супротивник

Ловля сазана у Волзі приносить рибалкам море позитивних емоцій. Сазан любить тишу, спокій і зарості очеретів. Вид досить швидко зростає і на другому році життя може досягати 600 грам ваги.

Які риби водяться у Волзі. Основні види

Це сильна і хитра риба, але людина все одно хитріше. При лові рибалки часто використовують звичку сазана пропускати захоплені неїстівні предмети через зябра. До великої галушки прикріплюють невеликий латунний гачок, який лоскоче голову рибі при спробі дотягнутися до наживки. Сазан заковтує його і пропускає через зябра назовні. Таким чином він сам себе ловить, допомагаючи рибаку.
Хорошою приманкою вважаються черв'яки, круто зварені каші, галушки, макуха, горох. Снасті повинні бути міцними, з досить товстою волосінню, оскільки риба буде боротися, намагаючись її обірвати чи перерізати спинним плавцем.

Сом – кришталева мрія рибалки

Унікальна риба сом наочно представляє таке поняття, як великі риби Волги. Відомі випадки вилову окремих представників виду завдовжки близько 5 м, вага яких був близько 300 кг. Однак останній такий представник був виловлений в 30-х роках минулого століття. Хоча, мріяти заборонити неможливо. А значить, кожен рік все нові і нові рибалки готують снасті на річкового велетня.

Які риби водяться у Волзі. Основні види

Знаючи, які риби водяться в Волзі, по характерному плескіт на мілководді можна здогадатися, що там знаходиться сом. Взагалі-то це донна риба, яка любить глибину, корчі і ями. Але плескатися в мілких місцях, обтираючи про гальку і пісок, її змушує потреба звільнити своє велике тіло від п'явок і різних паразитів.

Хорошою приманкою служать жаби, п'явки та ракові шийки. Ловити краще всього на донку або «квок», який наслідує жаб'ячої кваканью. Клює сом влітку, а оскільки годується в темний час доби, то і снасті закидають з настанням сутінків.


Окунь – ненажерливий красень

Жоден рибалка не відмовиться від ненажерливого хижака – окуня. Це один з найпоширеніших на Волзі рибальських трофеїв. Риба дуже красива, з яскравою характерною забарвленням і забавними звичками.

Клює окунь починаючи з квітня, добре підходить для любителів ранковою і денною риболовлі. Наживкою може бути дрібна риба, черв'як, рачки і п'явки. Зовсім не бере окунь рослинні насадки.

Які риби водяться у Волзі. Основні види

Багатьом рибалкам, які риби водяться в Волзі, показували ще прадіди. Головне, щоб бажання легкої наживи не пересилювало здоровий глузд, примушуючи використовувати заборонені види лову. Будьте розсудливі, і тоді солона вобла і чехоня, смажені окуньки, копчений сазан і фарширований минь не переведуться на ваших столах. Волга – дуже щедра річка, але навіть таку щедрість треба шанувати і берегти.