Корисні поради
на всі випадки життя
» » У якому напрямку тече ріка Волга? Опис великої річки

У якому напрямку тече ріка Волга? Опис великої річки

Додано: 29.10.15
Рубрика: Цікаве

У якому напрямку тече річка Волга і чому їй немає рівних в Європі? Куди вона впадає і де русло стає найбільш повноводним? Про все це і піде мова в статті.

Початок шляху

Витік річки витікає з болота поблизу села Волговерховье в Тверській області. Звідси Волга потрапляє в невеликі озера (Верхити, Стерж, Вселуг, Піно, Волго). Перше місто, яке можна зустріти, якщо рухатися по річці від її витоку, — це Ржев. На території Тверській області в Волгу впадає близько ста п'ятдесяти приток.
Річку прийнято ділити на три ділянки:

  • Верхня Волга — від витоку до впадіння Оки.

  • Середня Волга — від гирла Оки до впадіння річки Ками.

  • Нижня Волга — від гирла Ками до Каспійського моря.

На кожному наступному ділянці річка стає все більш повноводною.

Перша серед рівних

У якому напрямку тече ріка Волга? Опис великої річки

Опис річки Волга часто починається з вказівки її величі. Дійсно, рівних їй немає у всій Європі. Її довжина перевищує 35 тисячі кілометрів, а площа басейну займає більше мільйона квадратних кілометрів. Дельта річки найбільша в Європі. Вона включає близько 500 рукавів і займає площу 19 тисяч м 2 .

Басейн Волги — це третина території нашої країни. Він простягається від Валдайської височини до Уралу. Тече Волга через мальовничу місцевість: спочатку через лісову зону, потім через лісостеп і, нарешті, по степу.

Багатство ріки не тільки у величезному ресурсі прісної води і електроенергії. Волга — джерело великої кількості видів промислових риб. Серед них сазан, осетрові, сом, стерлядь, щука. У дельті річки, недалеко від Астрахані, розміщується заповідник. Тут можна зустріти фламінго і пеліканів, побачити білих журавлів, стерхів і єгипетських чапель, помилуватися лотосом.
У якому напрямку тече ріка Волга?

У якому напрямку тече ріка Волга? Опис великої річки

По мірі свого руху до дельті річка кілька разів міняє напрям. Після джерела вона рухається на південний схід. Перший поворот відбувається в районі міста Зубцова (приблизно 371 км від витоку). Тепер Волга тече на північний схід. До свого початкового напрямку річка повертається в районі Твері.

Знову вона повертає на північний схід у міста Дубни і тече так через Тверську і Ярославську області. Лише на ділянці від Рибінська до селища Туношна водний потік рухається на південний схід. Потім вона повертається до раніше напрямку. Трохи пізніше річка починає рухатися на схід. Досить крутий поворот Волга робить в районі міста Юрьевця Івановської області — тут вона змінює свій напрямок на південний. Після Городця річка знову рухається на південний схід.

В середньому протягом Волга кілька разів змінює напрямок, але в основному тече на південний схід. Наступний досить різкий поворот русла відбувається вже в Самарській області, недалеко від Жигулівських гір. Тут річка починає рухатися на захід, плавно змінюючи напрям в районі села Печерського на південно-західне. Новий поворот відбувається вже недалеко від Волгограда. Тут течія річки Волга повертається до південно-східного напрямку. Таким залишається її рух аж до гирла. Власне, короткий відповідь на питання про те, в якому напрямі тече річка Волга, звучить просто: в південно-східному.


Волга сьогодні

У якому напрямку тече ріка Волга? Опис великої річки

Річка впродовж усієї історії становлення й розвитку нашої країни відігравала велику роль. І сьогодні вона не втратила свого значення. У Поволжі з початку нашого століття будуються і функціонують промислові підприємства, нарощує обороти сільське господарство.

Один із значущих показників економічного значення річки — розвиток туризму. Круїзи по Волзі з кожним роком набирають популярність. Все більше число відпочиваючих задаються питанням про те, в якому напрямі тече річка Волга і куди по ній можна дістатися. З середини 2000-х приріст потоку туристів склав 20 %. Цей показник ясно свідчить про те, що Волга і надалі буде залишатися великою.