Корисні поради
на всі випадки життя
» » Албанія: прапор і герб країни. Історія і значення символів

Албанія: прапор і герб країни. Історія і значення символів

Додано: 30.10.15
Рубрика: Цікаве

Албанія - невелика держава на Балканському півострові, біля берегів Адріатики і Іонічного моря. Це країна з багатовіковою історією, яка знайшла відображення в її національних символах. Прапор і герб Албанії - які вони? Що на них зображено?

Герб Албанії

Герб цієї балканської країни являє собою червоний щит традиційної форми, на якому присутній силует чорного двоголового орла. Над головами птиці зображений так званий шолом Скандербега в формі цапиною голови.

Албанія: прапор і герб країни. Історія і значення символів

Щоб зрозуміти значення цих символів, необхідно ознайомитися з історією країни Албанія. Прапор і герб держави містять у собі зображення орла зовсім не випадково. Згідно з народною легендою, нащадками саме цього птаха є сучасні албанці. Та й назва країни албанською мовою звучить як "Шкіперія". У перекладі на російську це означає "країна орлів".
В 1443 році країну очолив видатний полководець Геогргий Скандербег. Він зумів об'єднати державу і зберегти його незалежність. У це час двоголовий орел "оселився" на прапорі країни. Однак після смерті Скандербега Албанія потрапила під турецьке ярмо. Зображення орла на албанській гербі на 450 років пішло у підпілля. Символ був відновлений лише в 1912 році.

Албанія: прапор і герб країни. Історія і значення символів

У 1944 році Албанія зуміла самотужки звільнитися від німецької окупації. До влади в країні прийшли комуністи. Чорного орла на гербі держави вони не чіпали, однак оточили його пшеничним колоссям. Крім того, над головами орла засяяла червона п'ятикутна зірка - всесвітній символ комунізму.
Албанія: прапор і його опис

Що являє собою албанська державний прапор? Це червоне прямокутне полотно, співвідношення сторін якого становить 5:7. Що зображено на прапорі Албанії? Це той же двоголовий орел чорного кольору - багатовіковий символ держави.

Непроста історія у балканської країни під назвою Албанія. Прапор держави невипадково має яскраво-червоний колір. Це символ пролитої крові албанських патріотів, пролитої в боротьбі за незалежність, насамперед - з турецькими поневолювачами.

Чорний двоглавий орел був перенесений на прапор Албанії національного герба країни. Цей варіант прапора був затверджений у 1992 році. Іноді на прапорі Албанії можна також зустріти шолом Скандербега.

Албанія: прапор і його історія

На деяких полотнах албанського прапора і сьогодні можна побачити червону п'ятикутну зірку в жовтому обрамленні. Цей варіант прапора був затверджений у 1946 році, після приходу комуністів до влади в Албанії. У 1992 році був затверджений сучасний вигляд прапора балканської держави.

Албанія: прапор і герб країни. Історія і значення символів

У 1912 році Албанія здобула незалежність від Османської імперії. Саме тоді традиційний чорний орел повернувся на герб і прапор молодої республіки.

Історикам відомо, що червоний прапор з двоголовим силуетом орла служило символом війська Георгія Скандербега (Кастріота) ще в XV столітті. Під цим прапором албанські воїни успішно протистояли турецьким завойовникам. Легенда свідчить, що самі албанці є нащадками гірських орлів, тому тварина зображена на прапорі країни. Правда, існує й інша версія, згідно з якою, цей орел перекочував в Албанію з герба Візантійської імперії.


Інцидент з прапором на футбольному матчі "Сербія - Албанія"

14 жовтня 2014 року, в рамках відбіркового турніру на Чемпіонат Європи-2016 відбувся футбольний матч "Сербія - Албанія". Прапор-банер останнього держави став причиною зриву гри і грандіозного побоїща між уболівальниками і гравцями обох країн.

Албанія: прапор і герб країни. Історія і значення символів

Відразу варто згадати, що відносини між двома балканськими державами складно назвати дружніми. Вони особливо загострилися після Косовського конфлікту. Тим не менш збірні з футболу від цих країн виявилися в одній відбірковій групі (що досить дивно, так як УЄФА зазвичай не допускає зустрічі таких команд: Азербайджан ніколи не грає з Вірменією, російські клуби навмисне "розвели" з українськими і т. д.).

На 44-й хвилині матчу над стадіоном з'явився вертоліт на дистанційному управлінні. До нього був прикріплений величезний банер з гербом і картою так званої Великої Албанії, яка охоплювала території Сербії, Чорногорії, Болгарії та Македонії. Один з сербських футболістів, побачивши банер, підстрибнув і зірвав його. Гравці збірної Албанії відразу ж накинулися на нього. Незабаром до бійки приєдналися і фанати, активно використовуючи фаєри і відірвані крісла трибун.

Зрозуміло, матч був припинений.

На закінчення

Албанія - невелика держава на Балканах з багатовіковою історією. На прапорі і гербі країни зображений чорний двоголовий орел - символ, який відомий ще з XV століття.