Корисні поради
на всі випадки життя
» » Віктор Єрофєєв: коротка біографія

Віктор Єрофєєв: коротка біографія

Додано: 30.10.15
Рубрика: Цікаве

Віктор Єрофєєв - сучасний російський письменник. Він також відомий як телеведучий. Іноді виступає на радіо.

Біографія

Віктор Єрофєєв: коротка біографія

Віктор Володимирович народився у вересні 1947 року в Москві. Його сім'я була близька до влади, оскільки батько (Володимир Іванович) мав найвищий дипломатичний ранг, а крім цього, був обличчястим перекладачем Сталіна.

Мати, Галина Миколаївна, спільно з чоловіком закінчила Московський інститут іноземних мов і працювала перекладачем.

З 1955 по 1959 рік жив разом з батьками у Франції, оскільки його батько був там радником посольства СРСР.

Після закінчення школи вступив в МДУ, на філологічний факультет (романо-германське відділення). В 1970 році з успіхом закінчив. Через три роки пішов вчитися в аспірантуру, вибравши для цього Інститут світової літератури. У 1975 році він захистив кандидатську дисертацію, яка була пізніше опублікована в США як книга "Достоєвський і французький екзистенціалізм".
Кар'єра

Віктор Єрофєєв: коротка біографія

Публікуватися Віктор Єрофєєв почав ще в 1967 році. Це були статті в періодичних виданнях. Популярність він отримав у 1973 році після виходу есе про творчої діяльності Маркіза де Саду в журналі "Питання літератури".

В кінці 1970-х років організував випуск літературного альманаху "Метрополь". Це самвидавівський журнал, з-за якого його вигнали з Спілки письменників. Крім того, кілька постраждала дипломатична кар'єра Володимира Івановича.

Це подія вплинула на літературну кар'єру письменника, оскільки Віктор Єрофєєв перестав видаватися на своїй батьківщині (заборона знятий в 1988 році).

У 1989 році в Радянському Союзі вийшла його перша книга під назвою "Тіло Анни, або Кінець російського авангарду". По суті, це розповідь, мова в якому йде про дівчину, то толстеющей, то різко втрачає вагу, яка ототожнює себе з поетом Ахматової, то з імператрицею Анною Іоаннівною.
Віктор Єрофєєв, розповіді якого видаються цілими збірниками в різних країнах світу, отримав величезну популярність завдяки своєму роману "Російська красуня". Це відбулося в 1990 році. Книга відразу стала популярною, вона була переведена на двадцять мов світу. Письменник показує в книзі протистояння двох абсолютно різних всесвітів - світу успішного чоловіка та світу красивою провінціалки. Ці люди не повинні були зустрітися, але доля поєднала їх життя, при цьому не давши надії на щастя.

По книзі знято фільм (сценаристи Віктор Єрофєєв і Чезаре Феррарио), ролі виконали як російські актори, так і західні (Італія).

Крім того, у 1990 році вийшла суперечлива стаття Єрофєєва "Поминки по радянській літературі".

Віктор Єрофєєв, книги, збірки оповідань та есе якого видаються великими тиражами не тільки в Росії, але і в країнах Європи і Америки, проводить багато часу за кордоном, проводячи цикли лекцій з літератури.

Письменник деякий час був ведучим на телеканалі "Культура". Його програма "Апокриф" висвітлювала різні питання сучасної літератури та її взаємодію з іншими сферами культури.

На радіо був ведучим програми "Енциклопедія російської душі".

Є головним редактором The Penguin Book of New Russian Writing.

Сім'я

Віктор Єрофєєв: коротка біографія

У Віктора Єрофєєва є молодший брат Андрій (1956 року народження). Він відомий мистецтвознавець, куратор художніх виставок.

Віктор Єрофєєв був тричі одружений. Першою дружиною стала полька Веслава Скура. Вони поєднувалися узами шлюбу на початку 1970-х років. У 1976-му у російського письменника і польського дизайнера народився син Олег. Зараз він успішний видавець, займається, крім іншого випуском книг свого батька.


Офіційно не розлучившись після двадцяти дев'яти років шлюбу, Єрофєєв став жити з українським фотографом, вісімнадцятирічної Євгенією Дюрер. У 2005 році у них народилася дочка Майя. Однак народження дитини не врятувало їх відносини. Євгенія прийняла рішення піти від цивільного чоловіка в 2008 році.

Віктор Єрофєєв - письменник, який двічі був в офіційному шлюбі. Останньою дружиною стала прихильниця письменника Катерина, яка молодша за нього на сорок років. Вони перебувають у шлюбі з 2010 року. Весілля відсвяткували в популярному ресторані "The Сад", яким володіють А. Цекало і В. Ургант.

Цікаві факти

Віктор Єрофєєв: коротка біографія

  • Альфред Шнітке написав оперу за оповіданням Єрофєєва "Життя з ідіотом", яка вперше була показана в Амстердамі в 1992 році.
  • У 1992 році отримав літературну премію ім. Набокова.
  • Віктор Володимирович брав участь у шоу "Останній герой" у 2008 році. Але навіть не зміг потрапити на острів, оскільки для цього потрібно було зіскочити з комфортабельною яхти і допливти до берега. Разом з ним відмовився це робити Микита Джигурда.