Корисні поради
на всі випадки життя
» » Клайв Льюїс - відомий англійський письменник, автор циклу "Хроніки Нарнії"

Клайв Льюїс - відомий англійський письменник, автор циклу "Хроніки Нарнії"

Додано: 02.11.15
Рубрика: Цікаве

У списку бестселерів дитячої фантастики гідне місце займає фентезійний роман "Хроніки Нарнії", який написав Клайв Льюїс. Вчений, викладач, богослов, насамперед англійський та ірландський письменник, він став автором багатьох творів, що вразили серця читачів.

Коротка біографія

Клайв Льюїс - відомий англійський письменник, автор циклу "Хроніки Нарнії"

Клайв Льюїс народився 29 листопада 1898 року в Ірландії в небагатій родині стряпчого. Юнаком поїхав в Англію і прожив там до кінця своїх днів.

Школу закінчив у 1917 році і відразу ж вступив у Оксфорд, Юніверсіті-коледжу. З-за призову на армійську службу був змушений перервати освіту. Брав участь у Першій світовій війні. Отримав поранення і демобілізувався в 1918 році в чині молодшого офіцера. Відразу повернувся до занять. 1924 року отримав ступінь магістра з правом викладання.
Писати Клайв Льюїс, біографія якого описується, почав рано. У 1919 році виходить перший збірник його віршів. Другий віршований збірник Dymer побачив світ у 1926 році. Друкується молодий автор під псевдонімом Клайв Гамільтон.

Одночасно з літературною діяльністю він веде уроки англійської в Оксфорді, коледжі Магдалени.

У 1931 році приймає християнство. На його рішення вплинули розмови з Джоном Толкином і Хьюго Дайсоном, які були ревними католиками і знайшли шлях до серця письменника. Своє рішення Клайв Льюїс душевно описує в творі "Наздоженуть радістю".

Під час Другої світової війни він був членом служби релігійного мовлення на каналі ВВС. Свої враження від військового часу він відобразив у книзі "Просто християнство".

У 1933 році талановитий автор разом з друзями-однодумцями створює літературно-дискусійний гурток "Инклинги".

Продовжує активно працювати на літературній ниві. У 1950 році починає дитячий фантастичний роман "Хроніки Нарнії", який приніс йому світову популярність.

У 1954 році переходить викладати англійську філологію в Кембриджі, а через рік був урочисто прийнятий у члени Британської академії.

У 1956 році одружується на смертельно хворий американці Джой Дэвидмен. Разом вони подорожують по Греції, милуючись старовинними краєвидами і природою Афін, Родосу, Мікен і Гераклеона. 13 липня 1960 року дружина Льюїса помирає від онкології.
У 1963 році письменник іде у відставку через серцевої хвороби і проблем з нирками. 22111963 року Клайв Льюїс помер. Похований він в Оксфорді біля церкви Святої Трійці.

Досягнення та нагороди

Клайв Льюїс - відомий англійський письменник, автор циклу "Хроніки Нарнії"

За свою працю на літературній ниві талановитий письменник був тричі номінований на престижну ретроспективну премію:

  • У 1939 році за фантастику "За межі безмовної планети". Цікаво, що герой роману професор Уестон каже, що його космічний корабель рухає незнане сонячне випромінювання. Через кілька десятиліть вчені відкрили особливу випромінювання Сонця і винайшли сонячне вітрило.
  • У 1946 році за твір "Мерзейшая міць".
  • У 1951 році за першу книгу бестселера "Хроніки Нарнії" - "Лев, Чаклунка і платтяна шафа".

В 19751976 та 1977 роках Клайв Льюїс, твори якого підкорили серця мільйонів читачів з усього світу, отримав нагороду "гранд-мастер фентезі".


У 2003 та 2008 роках організовувався Зал слави на честь роману "Мерзейшая міць".

Бібліографія

Клайв Льюїс - відомий англійський письменник, автор циклу "Хроніки Нарнії"

Починаючи з 1919 року метр англійської літератури працював без перерв і творчих криз. Кожна праця була високо оцінена в літературних колах і тепло зустрінутий читачем.

Роботи Клайва Льюїса:

  • збірки віршів "Пригноблений дух" і "Даймер";
  • у стилі фентезі написані "Поки ми осіб не знайшли" і цикл "Хроніки Нарнії" з семи книг: "Лев, Чаклунка і платтяна шафа", "Принц Каспіан", "Підкорювач зорі", "Срібне крісло", "Кінь і хлопчик", "Племінник чародія", "Остання битва";
  • наукова фантастика: "За межі безмовної планети", "Переландра", "Мерзейшая міць";
  • релігійні роботи: "Блукання паломника", "Страждання", "Листи Баламута", "Розірвання шлюбу", "Диво", "Тост Баламута", "Просто християнство", "Роздуми про псалмах", "Чотири любові", "Досліджуючи скорбота";
  • роботи з історії літератури: "Передмова до книги "Втрачений рай", "Англійська література 16 століття", "Століття";
  • праці з філології: "Алергія від любові: середньовічні традиції".

"Хроніки Нарнії"

Клайв Льюїс - відомий англійський письменник, автор циклу "Хроніки Нарнії"

Це найвідоміший твір Клайва Льюїса. Цикл написаний у жанрі фентезі і складається з семи книг. Всі вони тематично пов'язані між собою, але кожна логічно закінчена і може бути прочитана як самостійний твір.

Це, по суті, казка. Вона розповідає про трьох звичайних дітей, які потрапили в чарівний світ і зуміли подолати складні перешкоди. Клайв Льюїс, цитати якого стали крилатими виразами, вчить моралі, не пасувати перед труднощами, боротися зі злом.

Казка одразу була перекладена на 15 мов світу, на сьогоднішній день тираж книг перевищив 100 мільйонів примірників. Кілька разів роман був екранізований.