Корисні поради
на всі випадки життя
» » Має Далекий Схід корисні копалини?

Має Далекий Схід корисні копалини?

Додано: 02.11.15
Рубрика: Цікаве

Амурським, Камчатським, Корякським, Магаданським, Сахалінським і Чукотським регіонами, Єврейської автономної областю і Республікою Саха відзначений на карті Далекий Схід. Корисні копалини цього величезного району східній частині Росії мають запаси, яким по багатству немає рівних у світі.

Має Далекий Схід корисні копалини?

Рельєфи місцевості

Три чверті далекосхідної території - це гори, нагір'я і плоскогір'я. Рівнинами відзначені тільки долини річок і узбережжя морів. Родовища корисних копалин Далекого Сходу розташовані практично повсюдно, оскільки присутні характерні для підземних коморах особливості. Однак точно визначити тип залеганий, кількість, якість їх змісту повсюдно поки неможливо з багатьох причин. Умови видобутку корисних копалин на Далекому Сході досить складні з наступних причин.
1. Величезна територія геологічно недостатньо вивчена.

2. Відсутня необхідна для розробки родовищ інфраструктура.

3. Разведиваемая місцевість вкрай важкодоступна.

4. Транспортування переробникам непосильно дорога.

5. Глибина для видобування сировини недостатня.

6. Безліч не менш вагомих причин.

Тим не менш, Далекий Схід корисні копалини розвідує. Ось приблизний перелік покладів, які вже визначені. Багаті родовища поліметалічних руд, марганцевих, титаномагнетитових, мідних, залізних вже занесені в список розробок найближчого часу.

Має Далекий Схід корисні копалини?

Перспективи

В наявності, тобто розвідані, також родовища таких корисних копалин, як нафта і газ, апатити, рідкісні та рідкісноземельні метали, срібло та багато інших. Дуже скоро почнуться розробки покладів вугілля, олова, бокситів. Причому фізико-хімічні властивості та характеристики цілком відповідають чинним світовим стандартам.
Вирішить транспортні проблеми Далекий Схід - корисні копалини будуть розроблятися дуже швидко, оскільки багато таких родовищ, які не потребують великих затрат: можлива видобуток відкритим способом, тобто на поверхні. Крім того, тут повинні застосовуватися новітні технології як в геологорозвідці, так і в гірничодобувній галузі.

Експорт

Багатство надр нашої країни відомо всьому світу і служить предметом і причиною для налагодження відносин між Росією і іншими країнами. Основні експортери, яких цікавлять родовища корисних копалин Далекого Сходу, це, зрозуміло, країни Південної та Південно-східної Азії, розташовані в сусідніх регіонах. Японія, Корея, Китай вже в числі покупців наших природних багатств, налагоджується торгівля з Індією, Пакистаном та іншими країнами Південної Азії.

Китайці вже давно інвестують у Дальній Схід, корисні копалини якого не порівняти з мінерально-сировинною базою Піднебесної, так і будь-якої іншої країни. На китайські фінанси зводяться Кімкано-Сутарский Гірничо-збагачувальний комплекси. А коли Китай інвестує в будівництво, Китай сам і будує. Значить, незабаром комплекс буде готовий, оскільки китайська організація праці вище всяких похвал. Потрібно відзначити, що китайських проектів поки небагато, тому що навіть у них не завжди виходить швидко почати видобуток: дуже складний процес усіляких погоджень для відведених для надрокористування земель.


Має Далекий Схід корисні копалини?

Крім вугілля і залізних руд

Території Далекого Сходу зберігають у надрах унікальні запаси золота, платини й алмазів. Ці родовища в основному вже давно розробляються і по більшій частині розробки функціонують. Якутські алмази цілком конкурують за величиною і якістю з Південно-Африканськими - найкращими. Правда, самі родовища не так великі, як в Африці. Розвідуються надра Чукотки, Камчатки і Сахаліну, де нашу країну напевно теж чекають приємні сюрпризи у плані дорогоцінних металів і каменів.

Далекосхідний регіон - лідер в країні по природним запасам: дорогоцінні метали, вольфрам, олово, молібден, мідь, ніобій Запаси вольфраму, наприклад, тут близько мільйона тонн - 60 % загальноросійського запасу. А молібдену на Далекому Сході 67 % від усіх запасів Росії. Половина всієї видобутку виробляється тут, понад 70 % йде на експорт.

Ресурси поліметалів теж значні - сорок відсотків від загальноросійських запасів. Свинцю - 45 %, цинку - 55 %. Так само багато міді (Чукотка, родовище не розробляється), ніобію (Далекий Схід - основний постачальник), що є у великих кількостях всі чорні метали, крім хрому. Причому тутешні руди так багаті, що практично не вимагають збагачення. На сьогоднішній день вже експлуатується 827 багатих родовищ 25 видів корисних копалин.

Має Далекий Схід корисні копалини?

Першочергові завдання

Оцінка умов видобутку корисних копалин Далекого Сходу, природно, не від'ємна. Просто потрібно насамперед налагодити транспортне сполучення. Східно-Сибірська і Байкало-Амурська магістраль не зможуть витягнути таку кількість сировини, яку здатний поставити Далекий Схід. Корисні копалини цього регіону вимагають доріг!

Така ж проблема існує тут і з енергетичними ресурсами. Без доступності електроенергії видобуток, а тим більше - переробка корисних копалин, неможлива. Багато списів зламано у спробах подолати бюрократичні та нормативно-правові норми, які гальмують роботу гірничодобувної галузі в регіоні. Потрібні так само відчайдушно кадри, пільги для них, нові технології, грошові вкладення. При відсутності будь-якого з цих умов загинуть всі плани побудови будь-якого нового гірничо-добувного комплексу на Далекому Сході.


"Золота" Колима

Які рудні родовища з тих, що має Далекий Схід, корисні копалини постачають для золотого запасу країни? Звичайно, Колима. І тепер з'явилося нове словосполучення - "золота" Чукотка. Також розробляються родовища у верхів'ях Селемджи, в низов'ях Амура, на східному схилі хребта Сіхоте-Аліня, на правому березі Зеї. Знайдено золото, запаси якого гідні видобутку, на Сахаліні і Камчатці.

Має Далекий Схід корисні копалини?

Перспективи, які має Далекий Схід, видобуток корисних копалин, дорогоцінних металів зокрема, у розробці технологій, які витягують з графітових порід наночастинки платинової групи, золота. Зміст цих благородних металів цілком відповідає і часто перевищує такі ж показники найбагатших платиноносних родовищ у світі. Такі запаси вже розвідані відкриті в Хабаровському і Приморському краях, а також в Єврейській автономній області.