Корисні поради
на всі випадки життя
» » Скільки країн в Африці? Найбільші держави материка: Алжир, ПАР.

Скільки країн в Африці? Найбільші держави материка: Алжир, ПАР.

Додано: 27.11.15
Рубрика: Цікаве

Найбільші країни Африки - що цікавого ми можемо про них згадати? Наші мізерні знання про Африку можна представити у вигляді досить обмеженого асоціативного ряду: пустеля, примітивні вірування, бідність і дефіцит води. Як правило, весь цей материк - це справжня terra incognita для багатьох жителів нашої планети. У даній статті ми спробуємо хоч трохи розбавити цей інформаційний вакуум.

А скільки країн в Африці в цілому? На це питання теж знають відповідь далеко не всі.

Політична карта Африки та історія її формування

Скільки країн в Африці? Щоб відповісти на це питання, слід уважно вивчити сучасну політичну карту материка, а також трохи заглибитися в історію її формування.
Вперше чобіт європейського завойовника ступив на африканський берег ще в 1415 році. Це були загарбники з Португалії. Через десять років вони вже досягли Зеленого мису - крайньої західної точки материка. В кінці XV століття до досліджень і освоєння африканських земель приступили і іспанці.

На початку XVII століття з'явилися і перші карти Африки з приблизно точними обрисами континенту. Жодного серйозного держави, яка змогла б протистояти зовнішнім завойовникам, європейці тут не знайшли. Тому ніщо не завадило їм колонізувати весь материк.

Скільки країн в Африці? Найбільші держави материка: Алжир, ПАР.

На початку ХХ століття майже вся територія Африки належала тим чи іншим європейським державам: Франції (близько 35% площі), Британії (30%), Португалії (не більш 10%), а також Німеччини, Італії, Іспанії та Бельгії. Мабуть, єдиною незалежною країною на той час в Африці була лише Ліберія, яка утворилася в 1847 році на землях, куди були виселені звільнені раби з США.
В середині ХХ століття колоніальна система "чорного" континенту почала валитися. І запустили цей процес сучасні країни Північної Африки: першим незалежність знайшов Єгипет, за ним - Лівія, Туніс і Марокко. 1960-й і зовсім увійшов у світову історію як рік Африки. В цей час відразу 17 колоній перетворилися на незалежні держави.

Останньою країною, яка стала суверенною на материку, стала Еритрея. Сталося це в 1993 році. Однак зовсім недавно, в 2011 році, Судан розпався на дві частини. В результаті на політичній карті Африки виникли дві нові країни: Республіка Судан і Південний Судан.

Скільки країн в Африці сьогодні? Всього - 60. З них 55 - це незалежні держави і ще п'ять - визнані світовим співтовариством. Нижче ви можете побачити усі країни і столиці Африки на карті:

Скільки країн в Африці? Найбільші держави материка: Алжир, ПАР.

Цікаво відзначити, що більшість сучасних держав - це республіки унітарного типу. Федерації і монархії тут можна перерахувати по пальцях.

Великі країни Африки та регіони

Африку, як правило, географи поділяють на п'ять регіонів:

 • Північну;
 • Центральну;
 • Південну;
 • Західну;
 • і Східну.

Країни Північної Африки мають одну дуже цікаву особливість: всі вони відрізняються порівняно великими розмірами. Так склалося історично. А ось Західна Африка є лідером на континенті за кількістю держав. Їх тут аж 16. У Південній Африці є своя родзинка - це так звані країни-анклави (Лесото та Свазіленд).


До найбільшим державам на материку можна віднести Алжир, Лівію, Малі, Судан, Демократичну Республіку Конго, Чад і ПАР.

Алжир: 7 цікавих фактів про країну

У 2011 році Алжир стала найбільшою країною Африки. Це сталося завдяки тому, що Судан розпався на дві республіки. Пропонуємо вашій увазі сім цікавих фактів про це державі:

 • в Алжирі ви не зустрінете жодної православної церкви і не одного Макдональдса;
 • автомобільні номери в цій країні двокольорові: спереду - білі, ззаду - жовті;
 • алкогольні напої тут можна придбати лише у спеціальних магазинах;
 • близько 80 % території Алжиру зайнята пустелею Сахарою;
 • в межах країни розташовано сім пам'яток ЮНЕСКО - солідний показник!
 • клімат Алжиру досить суворий: влітку температура часто досягає +50 0 , а взимку може падати сніг;
 • назва держави перекладається досить дивно: "острова".

Скільки країн в Африці? Найбільші держави материка: Алжир, ПАР.

ПАР: 7 цікавих фактів про країну

Південно-Африканська Республіка (або ПАР) розташована на крайньому півдні материка. Ось декілька цікавих фактів про цю державу:

 • у республіці тільки офіційних мов - 11;
 • серед них поширений африкаанс - це мова, який дуже схожий з фламандським;
 • у ПАР ідеальні дороги, але дуже смачна горілка;
 • жителі цієї країни буквально схиблені на м'ясі і можуть їсти його три рази в день;
 • у ПАР зберігся найбільший на Землі кратер від метеорита;
 • такі імена, як Андрій, Ліда або Надя - в ПАР вельми популярні;
 • бензин в цій країні дуже дешевий (близько 1-15 долара за літр).

Скільки країн в Африці? Найбільші держави материка: Алжир, ПАР.

Основні проблеми країн Африки

Практично всі африканські країни страждають від цілого комплексу невирішених проблем. Головна з них - це загальна політична нестабільність і постійні прикордонні конфлікти. Справа в тому, що кордони держав тут провели ще в колоніальний період. При цьому абсолютно не враховувалися ареали розселення місцевих племен. Грубо кажучи, метрополії просто розтрощили для себе африканські землі як недільний пиріг. Більше половини кордонів в Африці проходять або природними рубежами (озерах, річках), або по лініям координатної сітки.


Інша серйозна проблема Африки - це бідність. Вона обтяжується корупцією і неповороткістю бюрократичного апарату. На цьому тлі дуже слабкий розвиток науки, освіти і медицини здається цілком очевидною.

Скільки країн в Африці? Найбільші держави материка: Алжир, ПАР.

Висновок

Тепер ви знаєте, скільки країн в Африці. Всього їх 55 (а разом з невизнаними державами - 60). До найбільших країн "чорного" континенту відносяться Алжир, Лівія, Судан, Демократична Республіка Конго, Чад, ПАР.

Велика частина африканських держав стикається з одними і тими ж проблемами. Серед них - бідність, політична нестабільність, катастрофічне поширення вірусних захворювань (в тому числі ВІЛ), нелегальний видобуток мінеральних ресурсів та інші.