Корисні поради
на всі випадки життя
» » Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?

Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?

Додано: 10.12.15
Рубрика: Цікаве
Повітряні маси постійно циркулюють в атмосфері. Їх назви соответственни того місця на карті, де вони були утворені. Повітряні маси бувають континентальні (утворюються над сушею) і морські (утворюються над водною поверхнею). Вони чинять тиск на поверхню землі та на всіх населяють її істот. Це вплив має різну силу. Область зниженого тиску в атмосфері - це шторм або циклон. Однак це стосується вимірювань на поверхні, що співвідносить з рівнем моря. В горах областю зниженого тиску характеризується нормальний стан атмосфери. Це звичайне явище тут.


Атмосферний тиск

Область зниженого тиску в атмосфері - це відносний показник.
Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?
Його слід розглядати як параметр, що вимірюється над рівнем моря. Нормальним вважається в цьому випадку величина 765 мм ртутного стовпа. Чим більше висота вироблених вимірів, тим що формуються галузі охорони атмосферного тиску стають нижче. На кордоні снігових шапок в горах цей показник вважається нормальним при значенні 350 мм ртутного стовпа. Завдяки цьому поняття областей зниженого атмосферного тиску розглядається з точки зору показника і оточуючих повітряних мас. Для кожної місцевості, де вони були сформовані, визначають характерні особливості, що впливають на циркуляцію. Визначення погоди у тому чи іншому регіоні завжди співвідноситься з дослідженнями всіх природних явищ, що виникають у регіоні.

Циркуляція повітря

Освіта областей зниженого атмосферного тиску повітря пов'язано з процесом його циркуляції.
Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?
Вона відбувається з-за нахилу земної осі і неоднорідності прогріву планети на екваторі і полюсах.
Область зниженого атмосферного тиску повітря формується завдяки високим температурам на екваторі. Він при нагріванні розширюється і піднімається вгору. А враховуючи той факт, що на полюсах відбувається зворотне дію і виникає підвищений тиск, відбувається циркуляція повітряних мас.


Причому, якщо в одній області утворюється низький тиск, то в інший обов'язково буде формуватися підвищений.

Визначення циклону

Область зниженого тиску в атмосфері - це циклон. Він проявляється у вигляді шторму або навіть смерчу. У центрі циклону тиск значно нижчий, ніж по краях.
Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?
Якщо він утворився в північній півкулі, рух повітряних мас буде відбуватися проти циркуляції годинникової стрілки. У південній стороні планети - навпаки. Сила Коріоліса рухає циклон вправо, а в південній - вліво. Область зниженого атмосферного тиску, де формується смерч або шторм, розташовується спочатку над водною поверхнею. Тому таке явище природи приносить з собою дощову, хмарну погоду. Часті пориви вітру викликані різницею тиску в центрі і периферії циклону. Область зниженого атмосферного тиску повітря формується з літніми дощами і похолоданням, а взимку - відлигами і снігопадами. Повітря при цьому рухається від краю циклона до його центру, де він піднімається і охолоджується.

Механізм утворення

Вихор циклону прийнято називати «кільцем змії». Його діаметр часом досягає декількох тисяч кілометрів.
Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?
Область зниженого тиску повітря формується в помірних широтах. Це відбувається при зіткненні теплих вологих повітряних потоків з боку екватора з сухими холодними потоками з полюсів. Між цими протилежностями з'являється кордон, називається фронтом. Холодне повітря трохи відтісняє теплий шар. Його маси стикаються між собою. Починається эллипсоидное рух. Захоплюючи прилеглі шари повітря, циклон рухається зі швидкістю до 50 км/год. Периферія обертається швидше, ніж центр. В залежності від розташування виникнення, трапляються деколи дуже сильні шторму. Вони несуть руйнування часом неймовірних масштабів. Область зниженого тиску в атмосфері - це смерч. У його центрі спостерігається нестача повітря. Холодні вітру заповнюють його. Теплі повітряні потоки витісняється вгору, остигає, а волога конденсується у вигляді опадів. Тривалість життя шторму різна і залежить від географії місцевості.

Тропічний вихор

Вихори тропічних широт набагато сильніше утворюються помірних широтах циклонів.
Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?
В районі 5-20 градусів південної і північної широти над поверхнею океану виникають подібні природні явища. Там, де формується область зниженого атмосферного тиску, відбувається рух повітряних мас. Однак у тропічних циклонах воно деколи дуже велике. Досягає 10-30 м/с. Центр його називають «око бурі». Тут спостерігається тиха погода. Чим він ширший, тим більш руйнівними буря. Зазвичай «око бурі» становить 30 км, але буває, доходить до 70 км. Глобальне потепління призводить до збільшення потужності циклонів тропічних широт. Звичайно, зустрічаються і незначні по силі подібні погодні явища. Однак потужні шторми і урагани часом доходять до Європейських країн, Америки, де залишають колосальні руйнування з численними жертвами.

Види циклонів

Область зниженого атмосферного тиску повітря буває різної сили. Розрізняють 4 типи циклонів:
Область зниженого тиску в атмосфері - це що таке? Як і де формується область зниженого тиску?
 • Обурення, яке характеризується рухом повітря зі швидкістю не більше 17 м/с.
 • Депресія - швидкість знаходиться в діапазоні 17-20 м/с.
 • Штормом називаю циклон, центр якого рухається до 38 м/с.
 • Якщо рух «ока бурі» перевищує 39 м/с, це вже ураган.
 • Це загальноприйнята класифікація. Природа часом підкидає людству «сюрпризи» у вигляді непередбачених по силі нехарактерних широтах бур. Наприклад, у 1999 р. Пастку Європу потряс потужний ураган «Лотар». Метеорологи його не змогли передбачити, так як його жахлива сила привела до зашкаливанию датчиків. Деякі з них навіть не спрацювали.
  Більше 70 людей загинули через стихію.

  Найменування вихорів

  Щоб уникнути плутанини у визначенні метеорологами циклонів, область зниженого атмосферного тиску почали називати кожен своїм ім'ям. Вони відображали всі його параметри, координати і швидкість пересування. Було запропоновано іменувати їх цифрами і літерами, назвами птахів і тварин. Дуже популярним було називати циклони жіночими іменами. Це було зручно і ефективно. Однак наприкінці 70-х і чоловічі імена стали застосовуватися для таких цілей. Подібна система дозволила уникнути помилок і плутанини при обміні інформацією про наближення шторму. Ознайомившись з наведеною вище інформацією, можна прийти до висновку, що область зниженого тиску - це циклон. Він приносить з собою вологу, похмуру погоду. По силі розрізняють як незначні збурення, так і жахливі урагани. Вони можуть принести як незначні погіршення погоди, так і вкрай великі руйнування. Розібравшись в механізмі їх виникнення, можна зрозуміти, чому з кожним роком спостерігається зростання сильних бур і смерчів, які інколи з'являються в абсолютно непередбачених для них областях. До цього призводить глобальне потепління, викликане діяльністю людини на планеті.