Корисні поради
на всі випадки життя
» » Список найкращих університетів в Україні

Список найкращих університетів в Україні

Додано: 26.09.16
Рубрика: Цікаве
Вища освіта необхідна для отримання безцінного досвіду і престижною професією. І щоб добитися всього цього, проходити навчання потрібно в хорошому університеті. А якщо вам складно визначитися, вивчіть запропонований нижче список.
Список найкращих університетів в Україні

Отже, які університети в Україні найкращі? У список увійшли наступні:

 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка – один з найкращих університетів України і всього світу, який, до того ж, є найстарішим. Він розташований в столиці держави, а в 2008 році отримав два престижних статусу, ставши автономним і дослідницьким. Факультетів тут тринадцять, серед них історичний, фізичний, соціологічний, економічний, географічний, психологічний, кібернетичний, філософський, інформаційний, механіко-математичний, юридичний, економічний та інші. Також на базі цього Вузу є вісім навчальних інститутів: філології, високих технологій, геології, військової справи, журналістики, біології, міжнародних відносин, післядипломної освіти.

 • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна . З'явився в далекому 1805 році і є другим найстарішим навчальним закладом після Львівської. Але він продовжує існувати, успішно працювати і готувати відмінних фахівців і донині. У складі університету 20 різних факультетів, серед яких такі як філософський, радіофізичний, медичний, соціологічний, фізико-технічний, філологічний, механіко-математичний, комп'ютерних наук та інші. Також до складу структури входять науково-дослідні установи, наприклад, ботанічний сад, наукова бібліотека, музеї археології, історії університету, археології і етнографії, природи, а також НДІ біології, астрономії і хімії. Доступна і денна форма навчання, заочна, випускаються магістри, бакалаври і спеціалісти.

 • Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» був створений в 1898 році, спочатку йому було присвоєно ім'я Олександра другого. Сьогодні ВУЗ повністю автономний, має статус дослідницького, а також акредитацію 4-ого рівня. Структура включає не тільки різні факультети (всього їх 19), але й навчально-наукові інститути (дев'ять), а також НДІ і центри науки. Заклад здійснює підготовку не лише магістрів, спеціалістів та бакалаврів, але і докторів і кандидатів наук. Навчання проходять понад 35 тисяч студентів, в штаті 3 тисячі викладачів.

 • НТУ «Харківський політехнічний інститут» . Історія почалася в 1885 році і спочатку був технологічним. Доступні денна та заочна форми навчання, що важливо для працюючих студентів. Рівень акредитації – IV. Випускники набувають кваліфікаційні рівні бакалаврів, магістрів та спеціалістів. Є двадцять два окремих факультету, понад 90 кафедр. Одночасно проходити навчання можуть приблизно 22 тисяч студентів, в штаті близько 1700 викладачів, серед них багато кандидатів наук. Можна отримати професійну освіту в таких галузях, як приладобудування, комп'ютерні технології, бізнес і фінанси, автоматика, машинобудування, соціологія, фізика і так далі.

 • Львівський національний університет імені Івана Франка – найстаріший університет, заснований у другій половині XVII століття після указу Яна другого Казимира (він був польським королем). ВУЗ має четвертий рівень акредитації, пропонує заочну та денну форми навчання, готує фахівців, магістрів і бакалаврів. Є підготовче відділення та бюджетні місця. Надається гуртожиток, також в структуру входить військова кафедра та підготовче відділення. Факультетів багато, серед них філософський, журналістики, електроніки, міжнародних відносин.

 • Національний університет «Львівська політехніка» заснований в 1884 році. Кількість учнів сягає тридцяти тисяч, причому готуються молодші спеціалісти, магістри, спеціалісти та бакалаври. Доступні заочна і денна форми навчання екстернат. Є докторантура, аспірантура, гуртожиток, підготовче відділення, військова кафедра, загалом, все те, що може знадобитися для комфортного і повноцінного отримання якісної освіти та знань.

 • Національний медичний університет імені А. А. Богомольця заснований в 1841 році, пропонує безкоштовне навчання, так і платне. Військова кафедра, гуртожиток, підготовче відділення є, освіту можна отримувати на денному відділенні або заочно, ведеться підготовка магістрів і спеціалістів. Кількість студентів сягає 135 тисяч, викладачів у штаті понад 1600. В структуру входять факультети фармації, стоматології, медицини, психології, а також медичний коледж стоматології.

 • Одеський національний університет імені Мечникова . Спочатку він був Рішельєвським ліцеєм, потім Новоросійським університетом, а в 1933 році його відновили, давши назву Одеського (ім'я Мечникова було присвоєно через 12 років). До речі, це єдиний заклад, який продовжував функціонувати навіть під час Великої Вітчизняної Війни. В структуру входять окремі факультети, навчально-наукові інститути та підрозділи інших форматів. Тут можна отримати освіту в таких областях, як історія, фізика, журналістика, філологія, економіка і право, філософія, хімія, біологія, реклама, геологія і географія, видавнича справа, романо-германська філологія. Також ОНУ має ботанічний сад, наукову бібліотеку, кілька музеїв і НДІ.

 • Сумський державний університет знаходиться в місті Суми і має четвертий рівень акредитації. Доступні заочна і денна форми навчання, здійснюється якісна підготовка магістрів, бакалаврів і спеціалістів. Надаються підготовче відділення, гуртожитки, військова кафедра, докторантура та аспірантура, післядипломна освіта. Напрямів навчання безліч, серед них право, електротехніка, філологія, машинобудування, медицина, будівництво, торгівля, енергетика, хімія, металургія, прикладна математика, охорона природних ресурсів, менеджмент і так далі. Кількість студентів складає близько 22 тисяч, викладачів – приблизно 600. Також в складі є технікум, інститути, коледжі і навіть навчальні консультаційні пункти.

 • НУ «Києво-Могилянська академія» — це один з трьох найстаріших Вузів України, який позиціонується як наступник існувала з 1659 по 1817 роки Києво-Могилянської академії. Заклад має четвертий рівень акредитації, передбачається денна форма навчання. В академії є кілька факультетів: правових наук, інформатики, природних наук, гуманітарних, економічних, а також соціальних наук і соціальних технологій. Доступні кваліфікаційні рівні – це спеціаліст, магістр та бакалавр. Одночасно проходити навчання у цьому Вузі можуть близько 35 тисяч студентів, викладачів тут понад 500 причому серед них чимало професорів, кандидатів і докторів наук, так що професійна підготовка.


 • Залишається зробити правильний вибір і почати готуватися до вступу.