Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке блат? Значення, походження й тлумачення

Що таке блат? Значення, походження й тлумачення

Додано: 18.02.18
Рубрика: Цікаве
Законослухняні громадяни, як правило, недолюблюють тих, у кого за плечима злочинне минуле. Але все одно цікаво, що таке блат. Зазвичай люди знають тільки одне значення цього поняття, ми розкриємо обидва сенсу і розповімо про походження.

Історія

У нашій країні існує романтизація злочинного світу. Складно сказати, чому так сталося, напевно, вся справа в історії – репресії, чистки. У результаті так вийшло, що майже у кожного в роду хтось із далеких чи близьких родичів обов'язково відбував термін в місцях не настільки віддалених.
Що-то можна списати на спосіб життя тих, хто не бере в розрахунок закон. Пересічному громадянину видається спокусливою думка не жити від зарплати до зарплати, а, як казали у «Джентльменах удачі», вкрав – випив – у в'язницю. Іншими словами, цей світ вабить. Хоча, якщо поглянути на нього тверезими очима, то наші виправні установи нікого не перевиховують, а тільки спотворюють. Але залишимо це.
Що таке блат? Значення, походження й тлумачення

Це все до того, що походження і значення слова «блат» зацікавлять величезна кількість людей. Почнемо з першого. Коріння у об'єкта дослідження цікаві. В повсякденний мову це слово потрапило з злодійського жаргону. Кримінальний сленг зобов'язаний цим визначенням польської мови, в якому blat – це «шахрай, вкриває по знайомству». Але і польська мова в цьому сенсі неоригінальний: він запозичив слівце з ідишу, де воно означає «близький».
Ось що таке блат насправді.

Думка тлумачного словника

Трапляється і так, що 2 словника – етимологічний і тлумачний не знаходять розуміння. Але не в цей раз. Щоб переконається в справжньому їх згодою, давайте звернемося до тлумачного словника. Отже, останній стверджує, що у об'єкта дослідження два значення:
 • Умовний мова злодіїв.
 • Знайомство, зв'язку, які можна використовувати в особистих, корисливих інтересах.

 • Перше значення в тлумачному словнику не зовсім точно передає зміст поняття. Під блатом, коли мова йде про кримінальному світі, розуміють взагалі все те, що відноситься до підпільного, тіньового світу. Тому існують в мові такі словосполучення, як:
 • блатний мова;
 • блатна музика;
 • блатні друзі.

 • До речі, останнє словосполучення можна трактувати двояко: з одного боку, друзі могутні і впливові, а з іншого – ті, хто не з чуток знає, що таке позбавлення волі.
  Що таке блат? Значення, походження й тлумачення

  Як тлумачить іменник «блат» пересічний громадянин?

  Так як ми всі перебуваємо в нашій культурі, то прекрасно розуміємо обидва сенсу слова. Але під «блатними» людина, що не має зв'язків з кримінальним світом, передбачає, в першу чергу тих, у кого могутні друзі або родичі. Звичайно, наріжним каменем, як правило, виступає робоче місце.
  «Блатний» в повсякденній мові – це той, кого влаштували на хорошу роботу в престижну школу або дитячий садок не за особистими здібностями, якостями, а завдяки зв'язкам. Дивимося трохи вище і розуміємо, що подібне тлумачення цілком узгоджується з другим значенням об'єкта дослідження.