Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке прут? Значення і походження слова. Річка Прут, приток Дунаю

Що таке прут? Значення і походження слова. Річка Прут, приток Дунаю

Додано: 22.02.18
Рубрика: Цікаве
Що таке прут? Скільки значень у цього слова і яке його походження? На всі ці питання відповість наша стаття. Крім цього, ви дізнаєтеся про те, де починається, куди впадає і чим цікава річка під назвою Прут.

Що таке прут? Значення слова

Отже, що таке прут? У цього слова існує два значення:
 • Прут – тонка гнучка гілочка, очищена від листя. В даному контексті найчастіше вживається слово «прутик».
 • Прутом також називають тонкий металевий стрижень. Це один з основних видів продукції чорної металургії, одержуваний на прокатних верстатах. У розрізі металевий прут може мати круглу, квадратну або ж шестигранну форму. Діаметр прутів круглого перетину варіюється в широких межах – від 9 до 270 мм

 • Що таке прут? Значення і походження слова. Річка Прут, приток Дунаю

  Саме слово має старослов'янське походження. До речі, воно зустрічається у багатьох слов'янських мовах, наприклад в польською, чеською, українською. Найімовірніше, сучасне слово «прут» походить від стародавнього «продъ», що можна перевести як «протягом» або «відросток».
  Наведемо кілька прикладів вживання цього слова в сучасній мові:
 • Хлопчик підганяв гусей тонким прутиком.
 • Кошик з вербових прутів.
 • Огорожа маєтку була виконана з витончених залізних прутів.

 • Таким чином, ми з'ясували, що таке прут. Крім усього іншого, так називається ще і велика річка в Східній Європі, ліва притока Дунаю. Про неї і піде мова далі.

  Річка Прут

  Україна, Румунія і Молдова – ось перелік тих країн, по території яких протікає ця річка. Вона починається в українських Карпатах, витікаючи з підземного джерела. Загальна довжина водотоку – 967 кілометрів. При цьому більшу частину своєї довжини річка є прикордонній. Вона розділяє дві держави – Румунію і Республіку Молдову.
  Найбільші населені пункти на Пруті: Яремче, Коломия, Чернівці, Новоселиця, Липкань, Унгень, Леова. Поблизу молдавського села Джурджулешти річка впадає в Дунай.
  Що таке прут? Значення і походження слова. Річка Прут, приток Дунаю

  Річка неоднакова в різних ділянках свого русла. Так, у верхів'ях це типовий гірський потік – бурхливе і галасливий, з швидкою течією і кам'янистими берегами. Тут русло Пруту ускладнений численними порогами, перекатами і водоспадами. У пониззі річка, навпаки, тече дуже повільно і плавно, а береги її місцями сильно заболочені.

  5 цікавих фактів про річку

 • Мало хто знає, що Прут бере свій початок на схилах Говерли – найвищої гори України. Недалеко від витоку річки знаходиться так званий Прутський водоспад висотою 80 метрів.
 • Річка Прут згадується в «Повісті тимчасових років». Під ім'ям Pyretos вона також була відома древнім грекам.
 • У верхній течії русло Пруту знаходиться дуже близько до долині сусіднього Дністра. В деяких місцях відстань між обома ріками ледь перевищує 30 кілометрів.
 • Незважаючи на величезний гідроенергетичний потенціал річки, на ній працює всього одна крихітна (по потужності) електростанція – Снятынская.
 • На цій річці зберігся унікальний пам'ятник архітектури – залізний міст, споруджений французьким інженером Гюставом Ейфелем (автором знаменитої Ейфелевої вежі в Парижі). Міст з'єднує молдавський і румунський берега Пруту в районі міста Унгень.

 • Що таке прут? Значення і походження слова. Річка Прут, приток Дунаю

  Річка Прут досить активно використовується в туризмі. Зокрема, ділянка русла між Ворохтою Яремчею і користується великою популярністю у любителів екстремальних гірських сплавів. Крім цього, в долині річки зосереджена величезна кількість визначних пам'яток, як природних, так і історико-культурних. Це, насамперед, мальовничі водоспади, дерев'яні храми, старовинні садиби.