Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як стерилізувати банки, стерилізація банок в духовці

Як стерилізувати банки, стерилізація банок в духовці

Додано: 13.10.14
Рубрика: Дім і затишок
Як стерилізувати банки, стерилізація банок в духовці

Як стерилізувати банки в духовці знають багато господинь. Сьогодні ми розповімо вам всі можливі спобличчя сучасної стерелізації банок. Банки з консервацією повинні простояти всю зиму, а іноді й не одну. Тому банки повинні бути ідеально чистими. Для цього і потрібна стерилізація банок . Спочатку уважно огляньте всі банки. Вони повинні бути цілими, без тріщин та сколів. Кришки, які ви використовуєте для консервації, теж повинні бути без пошкоджень.
Після огляду банки треба добре вимити. Мийте або в мильному розчині, або з харчовою содою. Не забудьте добре промити банки в проточній воді. Банки готові до стерилізації. Існує кілька способів, як стерилізувати банки в духовці і не тільки.

Стерилізація банок на пару


Як стерилізувати банки, стерилізація банок в духовці


Як стерилізувати банки на пару? На пару стерилізували банки ще наші бабусі. Для цього ставили на газ каструлю з водою, а зверху накривали її сіткою. Підійде для цього розсікач або спеціальний екран від бризок при смаженні. Банки ставили зверху вгору денцем. Вода в каструлі кипить і банки стерилізують парою. Стерилізація банок на пару є досить простим способом оброблення банок.
У магазинах продаються спеціальні кришки для каструль з виїмками для банок. Дуже зручне пристосування.

Час стерилізації банок


Час стерилізації банок на пару залежить від обсягу банок. Півлітрові Банки стерилізують 10 хвилин, літрові - 15 дволітрові - 20 трилітрові - 30 хвилин.

Стерилізація банок кип'ятінням


Як стерилізувати банки кип'ятінням? Для цього банки ставимо в каструлю. Наливаємо воду і банки в каструлю, так, щоб вона доходила банкам до шийок. Воду доводимо до кипіння. Час стерилізації банок кип'ятінням таке ж, як і при стерилізації на пару. В цю ж каструлю можна покласти і кришки від банок для стерилізації.

Стерилізація банок в мікрохвильовці


Зараз ми навчимо Вас, як стерилізувати банки в мікрохвильовці. У попередньо вимиті банки наливаємо воду. В літрові банки наливаємо приблизно 2 см води, банки більшого обсягу - трохи більше, банки меншого - відповідно, трохи менше. Ставимо банки в мікрохвильовку, включаємо потужність 900-1000 Ват на 5 хвилин. Слідкуйте, щоб в банках була вода, інакше банки можуть лопнути. Це основи стерилізації банок в мікрохвильовці.

Стерилізація банок в духовці


Як стерилізувати банки, стерилізація банок в духовці

Як стерилізувати банки в духовці? Банки ставимо в холодну духовку на аркуш або на решітку денцем вгору. Духовку розігріваємо до 150 градусів і стерилізуємо банки. Час стерилізації банок в духовці таке ж, як і при стерилізації паром. Тобто півлітрові банки стерилізують в духовці за часом 10 хвилин, літрові - 15 дволітрові - 20 трилітрові - 30 хвилин в духовці. Разом з банками можна стерилізувати і залізні кришки.

Як стерилізувати банки в духовці відео


Після перегляду цього відео ви зрозумієте, як стерилізувати банки в духовці самостійно.


Стерилізація банок в посудомийній машині


Немає нічого простіше, як стерилізувати банки в посудомийній машині. Для стерилізації банок в посудомийній машині їх просто треба помити без порошку при високій температурі.