Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як позбавитися від конденсату на пластикових вікнах?

Як позбавитися від конденсату на пластикових вікнах?

Додано: 21.11.14
Рубрика: Дім і затишок
Як позбавитися від конденсату на пластикових вікнах?

Поява конденсату на пластикових склопакетах - явище часте і, на жаль, небезобидное. У холодну пору на склі з'являються крапельки води, при морозі - утворюється шар льоду. І в тому, і в іншому випадку можлива деформація склопакета і його пошкодження.

Джерелами вологи, що конденсується служать дихання людей, готується їжа, вода, що випаровується при прийнятті душу, - одним словом все, що може сприяти підвищенню вологості всередині будівлі. Оскільки вікна - це найхолодніші місця зіткнення приміщень із зовнішнім середовищем, конденсація вологи відбувається саме на них. Той же ефект можна спостерігати на сильно охолодженою пляшці, витягнутої з холодильника.
Причини утворення конденсату
Чому ж проблема вологи і намерзання виникає саме на нових пластикових вікнах? Чому старі дерев'яні вікна, які погано закривалися, потребували підфарбовування і, головне, не зберігали тепло в будинку, страждали від конденсату набагато рідше?
Як не смно, але саме низький рівень герметичності традиційних дерев'яних вікон дозволяв їм забезпечувати надходження більшої маси холодного повітря в приміщення. Інакше кажучи, температура повітря біля вікна також була низькою, що захищало скла від скупчення конденсату. Нові вікна - герметичні, і різниця температур повітря усередині склопакета і сприяє конденсації вологи на склі.
Величезний вплив на освіту вологи має відстань від зовнішньої стіни, на якому встановлена віконна рама. В оптимальному випадку воно повинно становити половину товщини стінки. Такий варіант установки дозволить дещо відсунути вікно від самої холодної зони зовні, не дасть відкосів сильно промерзати і тим самим підвищить температуру всередині вікна.
Широке підвіконня - мрія всіх господинь, а також домашніх тварин, теж може служити причиною «плачуть» вікон. Якщо підвіконня настільки широкий, що перешкоджає доступу до шибки теплого повітря від радіатора, він тим самим виключить можливість підігріву вікна і повітря біля нього, що в свою чергу, не може не викликати «сльози» біля вікна.
Спобличчя боротьби з конденсатом на вікнах


Перший спосіб, про який вже говорилося вище, - правильна установка віконної рами. Вона повинна бути відсунута від зовнішнього краю на половину ширини стіни.
Другий спосіб для тих, хто все-таки зробив широкий підвіконня, заважає обігріву вікна теплим повітрям радіатора. Можна встановити на радіатор екран, який перенаправляє повітряний потік на вікно. Оформлений зі смаком і фантазією, екран не тільки виконає корисну роботу, але і послужить цікавим доповненням до інтер'єру.
Всі наступні варіанти спрямовані на підігрів стекол різними способами.


  • Можна нагріти вікно вентилятором з подачею теплого повітря. Спосіб, напевно, трохи шумний, але досить ефективний.


  • Зігріти повітря поруч з вікном допоможуть і запалені свічки. Але при виборі цього способу слід дотримуватися особливої обережності.


  • В автомагазині можна придбати засіб від запотівання стекол. Вікно слід попередньо вимити і ретельно висушити. Мінус цього способу - токсичність подібних засобів.


  • Ще одна автомобільна «хитрість» - підігрів скла за допомогою ніхромового нитки або струмопровідного плівки, наклеєних по периметру скла. Для подачі живлення 12-14 V підійде зарядний пристрій для мобільного телефону.


  • І, звичайно ж, не потрібно забувати про регулярне провітрювання, яке захистить вікна від конденсату і наповнить приміщення свіжим повітрям.


  • На закінчення слід зазначити, що важливим фактором успіху в будь-якій справі, в тому числі і в захисті пластикових вікон від утворення надлишкової вологи, є робота з професійними компаніями, досвід і знання яких збережуть і час, і гроші замовників.