Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати хороший змішувач для ванної кімнати?

Як вибрати хороший змішувач для ванної кімнати?

Додано: 04.01.16
Рубрика: Дім і затишок
Якщо ви затіяли масштабний ремонт, що передбачає заміну сантехніки, то напевно перед вами постало питання вибору змішувача. І зі статті ви дізнаєтесь, який варто придбати, щоб не помилитися і забезпечити максимальний комфорт.

Призначення


Як вибрати хороший змішувач для ванної кімнати?

Насамперед, варто визначитися з тим, куди ви будете ставити кран, так як змішувачі діляться на кілька видів:

 • Для раковини. Зазвичай вони кріпляться на раковину або на стіну і призначені, в основному, для миття рук, тобто мають один єдиний кран. У дану категорію можна включити змішувачі для кухонних мийок, але вони мають деякі відмінності від тих, які встановлюються у ванній.

 • Для ванни. Цей змішувач кріпиться до стіни, або безпосередньо до самої ванні і зазвичай має шланг і насадку для душу (все це може входити в комплект).

 • Змішувач для душу зазвичай встановлюють душові кабіни. Як правило, така модель кріпиться до стіни, і має тільки душову насадку, так як кран просто не потрібен.

 • Не так давно з'явилися спеціальні змішувачі для біде.

 • Універсальні змішувачі можна зустріти в багатьох суміщених санвузлах старих «хрущовок». Така модель має як кран (найчастіше довгий), який можна повертати на встановлені поруч ванну і раковину, так і шланг з душовою насадкою. Цей варіант досить зручний і економічний.


 • Метод управління


  Як вибрати хороший змішувач для ванної кімнати або кухні? Дуже важливим критерієм вибору є метод управління, так як саме від нього буде залежати зручність використання змішувача. Сьогодні в магазинах можна зустріти моделі декількох типів:

 • Двохвентильний змішувач має два вентилі: окремо для холодної води та для гарячої. Такий варіант більш звичний для більшості людей і чудово впишеться в класичний або ретро-інтер'єр. Але є деякі недоліки. По-перше, такий тип управління не дозволяє відрегулювати температуру або задати необхідну. По-друге, слабкою стороною є ущільнювальні прокладки, які зазвичай досить швидко виходять з ладу, що призводить до протікання. Якщо ви хочете усунути такий недолік, то краще придбати модель з обертальним механізмом і керамічним клапаном.

 • Одинважільний змішувач має лише один важіль, переміщається на 180 градусів з однієї сторони в іншу. Така модель сучасна і зручна, тому стає все більш і більш популярною. Управління здійснюється за допомогою всього лише одного важеля, який переміщується в різні сторони, а також вгору і вниз. Таким чином, ви отримуєте можливість регулювати не тільки натиск струменя, але і навіть температуру води. Одноважільні змішувачі можна розділити на картриджні і кульові. Останні не дуже надійні, тому сучасними виробниками вони практично не випускаються. Картриджні більш зручні. Крім того, якщо картридж вийде з ладу, його легко замінити.

 • Термостатичні змішувачі з'явилися в магазинах відносно недавно, але вони стають все більш і більш популярними. Основна перевага таких моделей – це можливість регулювання натиску води, а також контролю температури. Тобто, задавши певне значення один раз, ви будете впевнені в тому, що вода буде мати саме таку температуру, а це знижує ризик обпектися. Вам же залишиться міняти лише напір. Цей змішувач буде мати дві обертові ручки, одна з яких відповідає за напір, інша – за температуру.

 • Безконтактні змішувачі найсучасніші, і сьогодні їх можна зустріти в торгових центрах або ж дорогих ресторанах. Принцип роботи даної моделі полягає в тому, що кран відкривається тоді, коли користувач підносить до нього руки. Включення забезпечується спеціальним сенсорним пристроєм, що реагує на тепло людського тіла і руху. Такі змішувачі можуть працювати від електромережі або від батарейок.

 • Порційні є рідкісними і не дуже зручними. Зміст полягає в тому, що користувач натискає на кнопку, вода якийсь час ллється, потім її подача автоматично припиняється.


 • Як же вибрати серед такого розмаїття змішувачів, який краще? Все буде залежати від ваших звичок і переваг, а також від стилю, в якому виконана приміщення. Так, якщо ви вибрали класичне і традиційний напрямок, то ідеальним варіантом буде звичайний двохвентильний кран. А якщо ваша ванна ніби б з майбутнього, тоді оберіть сучасну і високотехнологічну модель.

  Вилив


  Як вибрати хороший змішувач для ванної кімнати?

  Излив – це безпосередньо сам кран, і він може мати різні форми і практично будь-який розмір. Висота крана визначається його призначенням. Так, якщо ви вибираєте змішувач для кухні, то він повинен бути досить високим, щоб під нього містилися великі предмети посуду і начиння. Для ванної кімнати бажано придбати модель з невисоким, але довгим виливом. Форма крана визначається зручністю використання і обличчястими уподобаннями.
  До речі, сьогодні у продажу можна зустріти изливи, що міняють форму, або висувні, що часом дуже зручно і навіть необхідно.

  Спосіб кріплення


  Є кілька способів кріплення змішувачів:

 • Безпосередньо на ванну або раковину. Деякі раковини і ванни мають готовий отвір, що використовується для монтажу, але зробити його можна самостійно.

 • На стіну. Можливо два варіанти: просто зафіксувати змішувач на стіні і прокласти всі необхідні комунікації від нього або ж практично врізати його в стіну і всі шланги замаскувати.

 • Підлогові змішувачі зустрічаються нечасто, і їх зазвичай вибирають любителі сучасних стилів і технологій. Така модель являє собою стійку (іноді дві) з кранами.


 • Матеріали виготовлення


  Матеріал, з якого виготовлений змішувач, теж має дуже важливе значення. Сьогодні доступно кілька варіантів:

 • Метали або їх сплави. Вони найбільш міцні і довговічні, якщо, звичайно, є нержавіючими чи хоча б захищені від корозії. Зазвичай використовуються бронза, сталь, латунь, нікель. Найбільш надійна і практична латунь. Також зустрічаються моделі з комбінованим корпусом або покриттям. Ідеальним покриттям буде хром.

 • Кераміка. Зазвичай з неї виготовляють внутрішні деталі, і вони міцні і не іржавіють. Але керамічним може бути і корпус виливу.

 • Пластик. Цей матеріал самий дешевий і легкий, але вкрай ненадійний.


 • Литий змішувач або збірний?


  У збірному змішувачі корпус складається з декількох з'єднаних між собою частин, а в литому він єдиний і не має швів і з'єднань. Другий варіант більш надійний.

  Додаткові функції


  Як вибрати хороший змішувач для ванної кімнати?

  Всі прагнуть до максимального комфорту, і виробники сантехніки це чудово розуміють, тому пропонують своїм клієнтам найрізноманітніші додаткові функції. Серед них зустрічаються такі, як:

 • Байонетне кріплення. Змішувач при бажанні можна витягти і покласти на будь-яку поверхню.

 • Складаний вилив.

 • Вбудоване підсвічування.

 • Вбудований перемикач для приладів, наприклад, для пральної машини, пароварки, кавоварки, посудомийної машини.

 • Вбудований фільтр.


 • А тепер можна відправлятися в магазин сантехніки, адже ви добре обізнані і зможете зробити правильний вибір.