Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно користуватися ножем і виделкою?

Як правильно користуватися ножем і виделкою?

Додано: 27.01.16
Рубрика: Дім і затишок
Як правильно користуватися ножем і виделкою?

Приємно подивитися на людину, яка дотримується етикет за столом. Правильно тримати в руках вилку з ножем це не дуже так і просто як здається на перший погляд. Ми вам допоможемо розібратися, що до чого і навчимо правильно це робити, прочитавши нашу статтю.
Для початку, давайте усвідомимо собі, що ножем і виделкою потрібно користуватися в певних випадках. При розрізуванні м'яса, шинки, піци, овочів і котлети по-київськи, необхідно користуватися ножем і виделкою, притримуючи виделкою продукт на тарілці, а ножем розрізати.
Не можна різати ножем при вживанні в їжу такі продукти: рибу (використовується спеціальна лопатка), хліб (відламувати руками невеличкі частини), крабів або раків (використовується спеціальна вилка), листя зеленого салату, котлети і тефтелі.
Далі, нам потрібно навчитися правильно тримати виделку і ніж у руках. Вилку потрібно тримати не в правій руці, як завжди при їжі, а в лівій, що відповідає столового етикету. Закінчення ручки вилки повинна упиратися в долоню, а зубці її повинні бути спрямовані вниз.
Як правильно користуватися ножем і виделкою?
Саму вилку утримуйте в руці за допомогою великого і середнього пальців, а середнім пальцем притримувати її зверху і обережно натискати, якщо потрібно. Ніж візьміть у праву руку, і закінчення його ручки упріть в долоню.
Також за допомогою великого і середнього пальця правої руки утримуйте його рукоятку, а вказівним пальцем притримуйте ніж зверху. При розрізуванні шматочків їжі злегка натискайте цим пальцем на рукоятку ножа для полегшення користування ним. Інші пальці правої руки стисніть до долоні.
Іноді при прийомі їжі, зубчиками виделки неможливо наколоти їжу (пюре картоплі, овочеві пюре, каші, салати та інше). У таких випадках вилку використовують, як ложку. Вилку слід перевернути зубчиками вгору і нею отримати їжу знизу. Коли шматочки їжі неможливо взяти з тарілки за допомогою тільки вилки, слід їй допомогти ножем, який потрібно тримати в правій руці.
Як правильно користуватися ножем і виделкою?

І наостанок, нашим радою буде для вас те, що їсти за допомогою ножа і вилки необхідно починати вдома. Поступово ви навчитеся практично правильно це робити. Тоді в гостях і на прийомах вам не буде соромно за себе.
Ви будете відчувати себе в своїй тарілці, і насолоджуватися смачними стравами, поїдаючи їх. Приємного апетиту!
І пам'ятайте, будь культурним, і володіти столовими этикетами — завжди віталося в різні епохи життя.

Як правильно користуватися ножем і виделкою відео