Корисні поради
на всі випадки життя
» » Особливості прання весільного плаття

Особливості прання весільного плаття

Додано: 15.02.16
Рубрика: Дім і затишок
На святкових заходах ніколи немає гарантії, що ошатна одяг не забрудниться. Тому часто після весільних урочистостей постає питання, як випрати весільну сукню в домашніх умовах, щоб воно не деформувалося і не втратила своєї привабливості. Що слід врахувати і як діяти?

Важливі поради перед домашньою пранням вінчального плаття


Коли святкування весілля залишається позаду, питання, як випрати весільну сукню в домашніх і комфортних, звичних умовах, необхідно вирішувати, як можна швидше. Якщо на одязі є різного роду забруднення, ліквідувати їх буде простіше протягом пари днів, до того моменту, як бруд занадто сильно в'їсться в волокна тканин. Але перед початком екстреної прання слід врахувати ряд важливих деталей, без яких така домашня операція може зазнати фіаско.

Свадебноеплатье
Прання весільного плаття в домашніх умовах: попередні поради та рекомендації


 • Перед початком прання важливо розібратися, з яких матеріалів створено сукню. Найчастіше вбрання нареченої виготовляється з мережив і гіпюру, синтетичних тканин, шовку та атласу. Такі матеріали не терплять «агресивного» впливу, тому застосовувати для прання сильнодіючі хімічні засоби забороняється, щоб весільну сукню не постраждало, не втратило свою білосніжність і форму.
  Дуже часто забруднення знаходяться лише в певних місцях одягу, наприклад, на корсеті в області ліфа або під пахвами, вздовж подолу, включаючи нижні спідниці. Якщо на іншому плаття не помічено слідів від їжі, косметики або іншого бруду, то достатньо буде випрати його частинами, не замачівая повністю. Атласні сукні навіть при мінімальному забрудненні стираються повністю, включаючи нижні спідниці, щоб уникнути розлучень на тканини.


  Підбір миючого засобу повинен здійснюватися дуже ретельно, виходячи з матеріалу одягу та типу забруднення. Навіть у випадку абсолютно білих вінчальних суконь краще відмовитися від застосування відбілювача, який може «травмувати» тендітні волокна дорогої тканини. А якщо використовувати засоби на основі хлору, після прання на сукні можуть з'явитися жовті розводи.
  Оптимальними варіантами засобів для прання плаття після урочистого дня стають:


  м'яке мило, мило господарське і з додатковими компонентами в складі, які борються зі складними забрудненнями («мило проти плям»);
  рідкі гелі;
  м'який пральний порошок для ручного або машинного прання;
  сольовий розчин для виведення плям від поту.


  Нерідко можна зустріти поради про те, що перед пранням краще відпороти всі прикраси від сукні, якщо таке можливо. Однак пришити їх може бути важко. Тому перед приведенням сукні до ладу будинки, ділянки зі стразами, камінчиками, іншими прикрасами краще зашити бинтом або марлею. Це запобіжить пошкодження декоративного візерунка.
  Після проведення всіх маніпуляцій не можна вичавлювати, викручувати весільний наряд, а сохнути він повинен в лежачому положенні, в добре провітрюваному приміщенні і не поруч з батареями, обігрівачами. Якщо недбало залишити сукню на невідповідних плічках у ванній, спідниця і корсет можуть розтягнутися, деформуватися.


  Важливо не забувати і про температуру води, при якій відбувається прання. Шлюбна сукня вимагає вкрай обережного ставлення. Тому вода не повинна бути гаряче 30-40 градусів, у іншому випадку матеріал може постраждати: дати значну усадку або, навпаки, розтягнутися.  Однак перед проведенням домашнього прання завжди цікавить ще одне важливе питання: чи можна прати урочистий наряд нареченої з використанням пральної машинки? Подібна маніпуляція здатна негативно позначитися на стані сукні, тому прання краще проводити вручну. Якщо вбрання має на подолі спідниці металеві обручі, то в машинці прання неприпустима. В інших випадках ризикнути можна, але результат передбачити вкрай складно.

  Чотири спобличчя прати плаття в домашніх умовах
  Спосіб перший


  Коли питання, як почистити весільну сукню в домашніх умовах, поширюється лише на окремі ділянки вбрання, і немає «протипоказань» до часткової пранні, то варто уникнути повного занурення одягу у воду. Достатньо буде лише обробити окремі ділянки, позбавляючись від бруду.

  Стирка отдельних участков свадебного платья

 • Якщо постраждав поділ спідниць, то тканина слід гарненько замочити в теплій воді, акуратно підвісивши плаття над ванною. І залишити на 40-60 хвилин, щоб бруд розм'якшилася. Потім, використовуючи м'яку зубну щітку і миючий засіб на основі гелю або теплий мильний розчин, слід обробити подоли, не забуваючи про нижні спідниці і виворітну сторону. М'яти і терти тканина не потрібно. Після прополоскати у проточній воді.


  Коли постраждав ліф сукні і область під пахвами, одяг необхідно вивернути навиворіт. Змочити теплим мильним розчином забруднені ділянки, використовуючи м'яку губку або зубну щітку, акуратно потерти постраждалі області. Після промити проточною водою 2-3 рази, щоб пішло все мило.
  Окремі плями на спідниці або корсеті варто змочити теплою водою, нанести на них трохи мильної стружки, залишаючи для впливу на 30-40 хвилин. Якщо є плями від жиру, то слід використовувати миючий засіб для посуду. У ситуації плям від алкоголю, особливо червоного вина, область забруднення потрібно змочити, добре намилити господарським милом і підставити матеріал під струмінь теплої проточної води, витримуючи так до тих пір, поки не зійде пляма.


  Народний рада для усунення слідів від поту під пахвами і в області вивороту корсета: приготувати міцний розчин звичайної солі (на склянку теплої води взяти 15-2 великі ложки солі). Гарненько розчинити гранули. Потім змочити (або замочити в цьому розчині) постраждалі ділянки сукні. Залишити на 2-3 години, потім протерти мильною губкою і добре прополоскати.  Спосіб другий


  Коли урочистий наряд постраждав неабияк, і є пряма необхідність випрати його цілком, подібна домашня операція повинна проводитися у ванні, а не в тазу або об'ємної каструлі. Якщо в процесі прання плаття буде стискатися або скручуватися, то на ньому можуть залишитися некрасиві заломи. До того ж збільшується ризик того, що майстерний декор постраждає, а корсет просто деформується.

  Стирка свадебного платья в ванне
  Як прати весільну сукню у ванні? Необхідно набрати теплої води трохи менше половини обсягу ванни. Розчинити в ній мильну стружку або відповідний пральний порошок. Потім опустити в ванну сукню, акуратно розправити і залишити в замоченому вигляді на пару годин. Після, застосовуючи м'яку губку, обережно потерти місця сильних забруднень.

  Якщо бруд на урочистому сукня дуже істотна, можна вдатися до використання засобів типу «Vanish», але в мінімальному кількості. І попередньо протестувавши їх вплив на матеріал, на невеликому відрозі аналогічної з сукнею тканини. У ситуації наявності кольорових вставок додавати при пранні плямовивідники або розчинники забороняється.

  Коли основний етап прання завершено, весільний наряд необхідно ретельно прополоскати, не влаштовуючи сильних перепадів температури води, які можуть негативно позначитися на тканини. Процес полоскання повинен здійснюватися не менше 3-х разів, щоб напевно вимити все мило з волокон тканини.  Спосіб третій


  Коли немає можливості прати у ванні з урахуванням замочування наряду, можна здійснити прання у вертикальному положенні. Головне, після завершення даної маніпуляції дати можливість сукні висохнути не в підвішеному вигляді, а розстеливши його на горизонтальній поверхні, причому після потрібно відпарити його.

  Влаштувавши весільну сукню на плічках, його слід рясно змочити за допомогою душа або поливаючи теплою водою з ковшика. Коли одяг повністю просочиться вологою, використовуючи губку, на неї наноситься мильний розчин (у воді розчиняється порошок або мильна стружка) або інше вибраний засіб для чищення сукні. Залишається для розм'якшення бруду на 20-30 хвилин, потім урочистий наряд ретельно полощеться (миється душем).  Спосіб четвертий


  Ризикуючи прати весільну сукню в пральній машині, потрібно врахувати наступні моменти:  режим повинен бути делікатним або «ручне прання», з невисокою температурою води;
  потрібно відключити віджим, по можливості знизити кількість і швидкість обертів, але залишити функцію полоскання;
  виймати сукню з барабана слід в мокрому вигляді не викручуючи і не віджимаючи його;
  сам наряд стирається, запакований у спеціальний сітчастий пакет для прання делікатних виробів в машинці;
  попередньо необхідно перевірити, наскільки міцно зшиті всі шви, пришитий декор, який слід закрити марлею або бинтом; гіпюр, мереживо, сітки можна акуратно пришити до основного матеріалу, якщо деталі з такої тканини «вільні» і «повітряні», це допоможе запобігти можливі пошкодження оздоблення;
  додатково до чистячих засобів можна додати трохи крохмалю, якщо спідниці або інші частини сукні були раніше накрахмалени;
  прати весільний наряд слід окремо від усіх інших речей.


  Сам процес прання плаття в машинці-автоматі не відрізняється від стирання іншого одягу.


  Відео-інструкція


  Для отримання додаткової інформації можна ознайомитися з наведеному нижче тематичними відео про прання весільних суконь:


  Прання вінчального вбрання в домашніх умовах не представляє собою надмірної складності, якщо уважно підійти до цього процесу, враховуючи всі рекомендації та правила. А подальше зберігання сукні в чохлі дозволить йому залишатися ошатним і привабливим довгий час.