Корисні поради
на всі випадки життя
» » Критерії вибору хостинг-компанії

Критерії вибору хостинг-компанії

Додано: 09.08.14
Критерії вибору хостинг-компанії
Якщо ви початківець веб-майстер , або у вас є власний блог, або ви розробляєте інтернет-представництво для своєї фірми, то рано чи пізно перед вами обов'язково постане питання, який хостинг вибрати для свого сайту або блога . Зазвичай людина в ситуації складного вибору звертається до знайомих, які розбираються в тому чи іншому питанні. Звичайно, у питанні вибору хостингу можна вчинити аналогічно. Зверніться за допомогою до людини, який методом проб і помилок для себе вже зробив вибір і може щось путнє порадити і вам. Але якщо такої людини немає і вам в цьому питанні принципово хочеться розібратися самостійно, то тоді наша стаття стане для вас посібником щодо вибору хостингу. Для початку необхідно з'ясувати деякі важливі питання.

По-перше , чи збираєтеся ви отримувати прибуток від свого сайту ? Чи це тільки для душі? Якщо ваш проект некомерційний, тоді вам варто звернутися до послуг безкоштовних хостингів. Умови на них для некомерційних сайтів з невеликою відвідуваністю цілком пристойні. Хоча деякі платні хостинги для благодійних, некомерційних освітніх або цікавих проектів можуть надати безкоштовний акаунт. Але подумайте і про те, що в один прекрасний момент ви раптом захочете перенести свій сайт на платний хостинг. Так от іноді це буває зробити дуже важко. Тому, продумуючи свої дії хоча б на один крок вперед, перш ніж розміщати сайт на безкоштовному хостингу, дізнайтеся у фахівців, чи можливо його потім перенести на платний.


По-друге подумайте про те, варто чи тимчасова економія проблем в майбутньому. Краще зараз платити за хостинг п'ять доларів в місяць. Зате якщо ваш сайт стане проблемою для сервера через велике навантаження, то ви просто перейти на інший тарифний пакет.

А тепер наступна глава нашої допомоги: "Вибір хостинг-провайдера".

Пункт перший. Збираємо інформацію у знайомих, які мають свої сайти. В даному випадку ви можете отримати дуже слушну пораду. Але тільки людина, що дає вам його, повинен дійсно добре розбиратися в обговорюваній проблемі. Якщо ж йому тільки здається, що він знавець питання, що цікавить вас, то результат буде нульовим.

Пункт другий. Шукаємо інформацію в інтернеті. Зверніться до будь-якої пошукової системи. На запит "хостинг" ви отримаєте достатню кількість відповідей. Тільки в даній ситуації дуже важко визначити, який хостинг дійсно вартий, адже будь-яка компанія буде звертати вашу увагу тільки на свої достоїнства.

Пункт третій. Можна ще пройтися по спеціалізованих сайтах і форумах. На них не тільки зустрінеш інформацію про різних хостинг-провайдерів, але й відомості про їх рейтингах, а також відгуки про них. Самий авторитетний сайт в цій сфері - Hostobzor.ru . В результаті цих дій ви не тільки отримаєте інформацію про провайдерів, але й відгуки справжніх клієнтів. Але дуже важливо, що б сайт, з якого ви черпаєте інформацію, був авторитетним. Не забудьте зайти на сайти вибраних вами хостинг-компаній, щоб познайомитися з їх тарифною політикою.

Глава друга: "Тестування хостинг-провайдера."

Пункт перший. На авторитетному сайті ви вибрали відповідного кандидата. Не поспішайте, а уважно почитайте відгуки.

Пункт другий. Якщо потрібного кандидата вам порадили знайомі, перевірте інформацію в інтернеті. Для цього в пошуковий рядок введіть назву потрібної вам хостинг-компанії зі словом "відгуки". Зайдіть на сторінку відгуків уважно прочитайте. Багато негативних або зовсім відсутні - це знак, що у цій хостинг-компанії не все благополучно.

Пункт третій. Спробуйте зайти на сайт хостера і вже на ньому знайти відгуки клієнтів. Якщо компанія солідна, що заслуговує довіри, то на своєму сайті, в розділі відгуків, розміщує відгуки своїх клієнтів. Але навіть, якщо відгуків немає, не варто робити поспішні висновки.

Пункт четвертий. Проведіть тестування облікового запису і швидкості роботи. Що для цього потрібно зробити? Серйозний хостинг-провайдер запропонує вам сам безкоштовно випробувати свою послугу. Зазвичай така послуга надається на тиждень, а потім потенційний клієнт приймає остаточне рішення: користуватися послугою, чи ні. Якщо такої послуги з надання тестового запису у цього провайдера ні, не соромтеся - зверніться в службу технічної підтримки і попросіть надати вам таку послугу. Зазвичай в такого прохання не відмовляють. Правда, можуть запитати, для чого вона вам потрібна. Ваша відповідь має бути таким: "Хочу перевірити швидкість з'єднання з хостинг-провайдером." Але будьте обережні: можуть запропонувати вам завантажити файл. Не приймайте таку пропозицію, тому що ви скачаєте файл з одного сервера, а ваш сайт виявиться на іншому.

Пункт п'ятий. Ви отримуєте тестовий запис. Наступне ваше дію: закачайте на хостинг файл розміром 10 Мб, а потім спробуйте його завантажити. І зробіть це не один раз, а декілька - протягом одного дня, але в різний час. Найголовніше в цій процедурі - саме час завантаження файлу, а не його закачування. Поганий результат - скачування файлу-10 Мб триває п'ять хвилин, хороший - скачування файлу відбувається протягом однієї хвилини.

Пункт шостий. Служба підтримки і ваше спілкування з нею. Це дуже важлива складова у виборі хостера. Представники цієї служби - це ті люди, з якими вам доведеться спілкуватися дуже часто, адже саме до них ви будете звертатися за допомогою в разі якоїсь неполадки, саме вони повинні відповідати на всі ваші запитання. Представники цієї служби повинні оперативно реагувати на всі виникаючі у вас проблеми і робити це повинні чемно, з бажанням вникнути в суть проблеми, і головне - вирішити її. Якщо до цього моменту ви не зверталися в службу технічної підтримки, то заходьте на сайт хостинг-компанії, шукайте електронну адресу служби технічної підтримки і задавайте їм будь-яке запитання.

Найбільш актуальне для вас питання - чи зможуть у разі необхідності фахівці цієї служби перенести ваш сайт з іншого хостингу. Поцікавтеся ціною на дану послугу. Зазвичай хостинг-компанії таку послугу надають безкоштовно. Можуть запропонувати оплатити послуги фахівця. Але ці питання ви задаєте не з метою з'ясувати ціну послуги - вас повинно цікавити, наскільки швидко і ґрунтовно ви отримаєте відповідь на свій запит. Загальноприйнятим у серйозних провайдерів вважається відповідь на запит або лист протягом кількох годин. Ви ж не клієнт компанії, тому вам дадуть відповідь, коли зможуть. Але якщо відповідь на ваш запит не надійшов протягом доби, то це нічого доброго не віщує. Звичайно, всяке буває: лист могло просто загубитися. Але може бути все набагато серйозніше: погано налагоджена робота служби технічної підтримки.

Глава третя і остання: "Робимо остаточний вибір."

Все вищесказане повинне привести вас до потрібних висновків. Значить, робимо правильний вибір. Якщо у вас кілька кандидатів після виконаної роботи, просто оцініть сайт хостинг-компанії: наскільки зручно їм користуватися. Підсумуйте, як проходило ваше спілкування зі службою технічної підтримки. І тепер зробіть остаточний вибір. Хостинг вибирається не на короткий проміжок часу, тому краще все зважити, тому що змінити хостинг буває досить проблематично.