Корисні поради
на всі випадки життя
» » Відпочинок з дитиною на морі

Відпочинок з дитиною на морі

Додано: 28.08.14
Найсприятливіший час для відпочинку з дитиною на море - оксамитовий сезон, коли вже не так жарко, сонце лагідне, але температура води ще досить висока.

Куди поїхати з дитиною на море?


При виборі місця куди поїхати з дитиною на море краще орієнтуватися, по-перше, на середню кліматичну температуру повітря в цей період: бажано, щоб температура повітря не перевищувала +40 градусів, а температура води була більше +20 градусів. По-друге, необхідно звертати увагу на санитарногигиенические умови відпочинку, щоб уникнути інфекцій. Не рекомендується літати з дітьми до трьох місяців, оскільки в цьому віці ще недостатньо розвинені адаптаційні функції організму, а також під час перельоту відбувається надмірне перенапруження барабанних перетинок. Дітям дошкільного віку необхідний денний сон, щоб не було перезбудження нервової системи. Не обов'язково, щоб дитина спала кожен день по 2-3 години, інколи цілком достатньо і 15-30 хвилин для відновлення сил.
Відпочинок з дитиною на морі

Адаптація


Щоб дитячий організм повністю пристосувався до спеки, вологості, харчування, воді і способу життя в нових умовах, буде потрібно близько двох тижнів.
Вирушаючи на відпочинок, подумайте і про те, як дитина перенесе авіапереліт, зміну кліматичного і часових поясів, незвичне харчування. У малюків до трьох років більш вузькі слухові труби, а у діток постарше часто гіпертрофовані аденоїди, тому при різкій зміні тиску під час перельоту дитячий організм відчуває великі навантаження (наприклад, відчуття тиску в середньому вусі), ніж дорослий. Це дуже важливо знати при виборі варіанти, куди поїхати з дитиною на море відпочити .
Терморегуляторна функція у дітей недосконала. В умовах середньодобової температури, близької до температури тіла (а нерідко і вище), з одного боку, може швидко настати перегрів, а з іншого, на цьому тлі навіть тепла морська вода може спровокувати розвиток гострого респіраторного захворювання або загострення хронічної патології ЛОР-органів, легенів і нирок. Крім того, при зсуві часового поясу на 3 години і більше порушуються біологічні ритми сну і неспання, що може привезти до зриву адаптації і розвитку захворювань.
З урахуванням адаптаційного періоду планувати літній відпочинок на морі краще всього на 15-2 місяці. Коли такої можливості немає, варто вибрати відпочинок в середній смузі Росії.
Відпочинок з дитиною на морі

Тривалість адаптаційного періоду залежить від віку дитини: чим молодша дитина, тим він довше. Дітям складніше, ніж дорослим, адаптуватися до зміни клімату, вважають лікарі. Якщо у дорослої акліматизація триває 2-3 дні, то у малюка - 7-14 днів. А звикати до нового клімату потрібно двічі - приїхавши на море і після повернення додому».
Симптоми акліматизації у дітей:


- головний біль;
- швидка втомлюваність;
- постійне занепокоєння, нервозність;
- зниження апетиту;
- загальне відчуття дискомфорту.
Симптоми акліматизації у дітей при достатньому досвіді легко можна помітити.
1-2-тижневі поїздки вважаються не оздоровчими, а розважальними. Старші дітки там можуть зарядитися враженнями, а ось для малят до 5 років вони тільки тягарем.
Акліматизація дитячого організму обумовлена зміною кліматичних факторів (температура, вологість, атмосферний тиск, насиченість повітря киснем). Чим більше різниця з звичними умовами, тим важче акліматизація для дитини. Велику роль відіграє зміна часового поясу. Вважається, що кожен часовий пояс додає один зайвий день адаптації. Оптимально вивозити дитину на відпочинок за умови, що час перебування там буде хоча б три рази триваліший період адаптації. У разі поїздки на море це близько трьох тижнів для Чорного і Середземного морів та не менше шести - для тропічних.

Користь морського повітря для дітей


Користь морського повітря для дітей полягає в тому, що він багатий киснем і завжди містить велику кількість мінеральних солей, принесених вітром з моря. Всі ці фактори в комплексі благотворно діють на дихальну систему малюка. Високий вміст кисню у вдихуваному повітрі робить дихання глибшим, дозволяючи задіяти самі віддалені відділи легенів і дозволяючи їм «розправитися». В народі це називається «дихати на повні груди».
Відпочинок з дитиною на морі

Майже позбавлений пилу і мікроорганізмів морське повітря дозволяє слизовій оболонці дихальних шляхів очиститися від накопичених забруднень, а імунній системі - відпочити і відновитися. Містяться в морському повітрі дрібні кристали солі надають легке місцеве подразнюючу дію на дихальні шляхи, викликаючи активізацію кровотоку і стимуляцію місцевого імунітету. Для отримання помітного оздоровчого ефекту дитині необхідно перебувати в прибережній зоні не менше півтора-двох місяців. Коротке перебування (2-4 тижні) надасть сприятливий вплив на весь організм, в першу чергу, за рахунок імунітету, регулювання роботи нервової системи, кровоносних судин і серця, але система дихання повністю не встигне відреагувати. Тепер ви знаєте, чим корисний для дітей морське повітря.

Сприятливий вплив клімату і морської води прискорює лікування гострих застудних захворювань. У цьому також полягає користь морського повітря для дітей.

Куди не варто їхати відпочивати на море з дитиною


Екзотичні країни Азії та Африки для дитячого відпочинку не годяться. Відпочивати з дитиною в Сочі і на курортах Кавказу лікарі також не рекомендують через вологого і жаркого субтропічного клімату, до якого ніжний дитячий організм адаптується з великим трудом. Куди ж можна оговтатися?

Відпочинок з дитиною на Чорному морі


Анапа, Геленджик, Ялта, Євпаторія, Алушта - ідеальні місця для відпочинку з дитиною на Чорному морі . Клімат цих місць не сильно відрізняється від звичного малюкові, погода майже завжди сонячна, повітря в міру вологий, вода не дуже солона (17%), а піщаних пляжів з зручними спусками у воду набагато більше, ніж галькових. З неприємностей залишаються морські водорості і медузи (зустріч з ними небезпечна алергічною реакцією) і відносна чистота місцевих пляжів.
Відпочинок з дитиною на морі


Відпочинок з дитиною на морі в Болгарії


За більш якісним сервісом можна відправитися до Болгарії, всі курорти якої мають блакитний прапор за екологічну чистоту.
Пологі спуски в воду, сухий клімат, майже скрізь нові готелі, розвинена дитяча інфраструктура - все це створює ідеальні умови для відпочинку з дитиною на курортах Болгарії .

Відпочинок з дитиною на Азовському морі


(Єйськ, Бердянськ, Керч, Тамань) - хороший варіант для першої «південної» поїздки малюка. Помірний сухий клімат сприяє швидкій адаптації, а пологе піщане мілководді (глибина перших 30-40 метрів моря не перевищує 0.5 метрів) швидко прогрівається до 30 градусів. Велика кількість атракціонів, велика кількість свіжих фруктів і цілюще повітря зроблять відпочинок і цікавим, і корисним. Вода Азовського моря містить 92 хімічних елементу і насичує організм необхідними корисними речовинами. Головний мінус цього напряму - слабо розвинена туристична інфраструктура і низька якість сервісу.

Відпочинок з дитиною на Середземному морі


Середземне море дуже чисте, неймовірно красиве бірюзове море. Практично весь сезон на узбережжі варто спокійна сонячна погода. Відпочинок з дитиною на Середземному морі ви не забудете ніколи. Середня температура влітку +23-29 градусів, але спека майже не відчувається завдяки прохолодному бризу з узбережжя. Вода до середини сезону прогрівається до +30 градусів. Найбільш розвинені туристичні напрямки - Туреччина, Греція, Іспанія, Італія, Франція. Турецькі готелі та деякі грецькі мають власні пляжі і працюють по системі «все включено», що дуже зручно з маленькими діточками. Це прекрасний варіант, куди з'їздити на море з дитиною. Пляжі в інших європейських країнах переважно муніципальні. Один з істотних мінусів середземноморського узбережжя - солона вода (36-39%), яка може викликати подразнення ніжної дитячої шкіри.

Відпочинок з дитиною на Адріатичному морі


Адріатичне море - одне з найкрасивіших морів світу. Воно солоне (30-35%), в міру прохолодне (температура води +1926 градусів) і кристально чисте, майже прозоре (заборонено скидати в нього каналізаційні стоки і відходи). Клімат схожий з середземноморським, від спеки рятують свіжі морські бризи. Відпочинок з дитиною на Адріатичному морі не залишить байдужим жодного малюка, ні батьків. Пляжі є як піщані (Італія, Словенія, Чорногорія), так і галькові (Хорватія). Національні заповідники, тематичні парки розваг, анімаційний сервіс у готелях зроблять відпочинок насиченим і різноманітним. Плюс курортів Адріатики - демократичні ціни.
Тепер ви в курсі, куди з'їздити на море з дитиною, щоб потім не розчаруватися у своєму рішенні.