Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як стати врівноваженою і спокійною?

Як стати врівноваженою і спокійною?

Додано: 31.08.14
Як стати врівноваженою і спокійною?
Кажуть, що всі хвороби від нервів. Ми не будемо настільки ж категоричні: далеко не всі. Але деякі точно. Та й взагалі, без будь-яких явних недуг суєта і неврівноваженість можуть зіпсувати настрій, характер, життя Зрозуміло, деколи просто неможливо залишатися незворушною. Всі ми живі люди, а не роботи, запрограмовані на беземоційний виконання практичних завдань. Всіх нас можуть не влаштовувати, дратувати і навіть виводити з себе певні життєві обставини, неприємні люди, власні удачі. Але тільки від нас залежить, як ми висловимо своє ставлення до них. Особливо в тому випадку, коли наша реакція все одно не вплине на реалії. Цей факт обурює ще більше, і ось ви вже в обуренні. Замість подальшого розвитку конфлікту пропонуємо вам зробити глибокий вдих і спробувати стати більш врівноваженою та спокійною. Тим більше що це простіше, ніж здається.

Спокій, тільки спокій
Абсолютно холоднокровне сприйняття - далеко не кращий спосіб прожити яскраве, цікаве життя. Але й інша крайність - надмірна гарячковість - зводить нанівець всі задоволення, які ви могли б отримувати від навколишнього світу. А рішення, як правило, знаходиться приблизно посередині, на «нічийній» території. І полягає воно в рівновазі, в розумному застосуванні витримки і хвилювання, терпіння і опору, байдужості і пристрасті. Крім того, не менш важливо самостійно контролювати власні емоції і проявляти їх тільки в тій формі, тоді і там, де це доречно. Один з головних недоліків надмірно гарячої натури полягає в тому, що не ви керуєте емоціями, а емоції керують вами. Це автоматично робить будь-яку напружену ситуацію, що потребує врегулювання, не просто безконтрольною, а по-справжньому непередбачуваною. До того ж, у запалі є й інші негативні наслідки:


Коли ви перевозбуждени, ваш організм виробляє гормони стресу: адреналін і кортизол. Потрапляючи в кров, вони провокують велику швидкість кровообігу за рахунок прискореного серцевого ритму. Все це загрожує підвищенням артеріального тиску, аритмією, тахікардією і мігренню.
Психосоматика - зв'язок нервової системи зі всіма іншими органами і прояв психічних порушень у різних частинах тіла. Гастрити, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, алергії, випадання волосся та багато іншого можуть запросто стати результатом неврівноваженої психіки.
Близькі люди зовсім не завжди винні у вашому поганому настрої або раптової спалаху гніву. Тим не менш, виразно демонструючи своє невдоволення, ви повільно, але впевнено рушите фундамент довіри та психологічного комфорту, на якому побудовані і дружні, і сімейні відносини.
Навіть на незнайомих людей роздратованість справляє неприємне враження. Можливо, в запалі ви і заявіть, що вас не цікавить думка сторонніх. Але адже серед них можуть опинитися і ті, хто для вас важливий. Та й взагалі, навіщо вам репутація істерички?


Отже, вже ця інформація про небезпеку нервувань повинна спонукати вас попрацювати над своїм характером. Звичайно, відразу ж стати ідеально врівноваженою і спокійною навряд чи вийде, адже і темперамент, звички - речі вперті. Але спробувати варто, тим більше що мова йде про вашому власному здоров'ї.

Як стати спокійним людиною
Незворушно смитися на вируючий довкола світ, далекий від досконалості і енергетичного балансу? Чому б і ні! Зрештою, кожен з нас живе у своєму власному, суб'єктивному світі, і вам цілком під силу зробити його таким, як ви хочете. Комфортним, затишним і раціональним. Але почати доведеться з себе. Зумієте подолати власні недоліки - отримаєте лад, спокій і міцні нерви на додачу. План дій такий:
Як стати врівноваженою і спокійною?
 1. Сталість. Прийнято вважати, що точність - ввічливість королів. Додамо, що точність - це ще й запорука внутрішньої рівноваги, його причина і наслідок одночасно. Ви можете не бути до педантичності пунктуальною, але навести порядок у власному житті зобов'язані. Розуміння того, що, чому і коли відбувається з вами, дає ні з чим незрівняне задоволення і впевненість. А потрібно для цього всього лише упорядкувати режим дня, засинати і прокидатися приблизно в один і той же час, не виснажувати організм строгими голодними дієтами, надмірною кількістю роботи і повною відсутністю вихідних. Знайдіть час для спортивних навантажень і відпочинку в тиші. Все це привнесе у ваше життя стабільність (або хоча б таке відчуття) і усуне більшість причин для нервування.
  Харчування. Ваша нервова система потребує будівельному матеріалі не менше, ніж інші тканини та органи. Нервові клітини не відновлюються лише в тому випадку, якщо їм нічим «харчуватися». А для харчування їм потрібні вітаміни (головним чином групи В, Д, Е) і мінеральні речовини (магній, калій, сірка). Організм реагує на їх нестачу швидкою стомлюваністю, хронічною втомою, дратівливістю. Якщо ви помітили, що буквально немає сил стримувати негативні емоції, спробуйте є більше цельнозлакових каш, морепродуктів, фруктів і зелені, доповнивши їх комплексом вітамінів. Замість чорного чаю пийте зелений, а також відвари м'яти, меліси, ромашки. Алкоголь, кава і занадто гостра їжа збуджують нервові реакції, тому їх кількість слід скоротити, або зовсім відмовитися.
  Фізичне навантаження. Помічено, що після тренування спортсмени відчувають фізичну втому і емоційний підйом. Таким чином, акцент зміщується, і тіло приймає основне навантаження на себе, дозволяючи психіці відпочити і «перезавантажитися». Ті, хто регулярно викладаються в спортзалі, дійсно не схильні до спалахів гніву. А ще існує такий феномен, як «ейфорія бігуна»: після 30-40-хвилинної пробіжки настрій помітно поліпшується, а світ бачиться в світлих тонах. Нарешті, йога, бодіфлекс та інші практики, спрямовані на створення внутрішньої рівноваги, відмінно заспокоюють і вчать володіти собою в будь-яких ситуаціях. Загалом, виберіть той спосіб, який виявиться більше ефективним обличчясто для вас.
  Відпочинок. Важливість відпочинку як такого для нервової системи безперечна. На також очевидно, що різні спобличчя дозвілля по-різному впливають на психіку. Якщо ви помічаєте за собою надмірну дратівливість і схильність до спалахів гніву, то не варто зловживати банджі-джампінгом, сноубордингом та іншими екстремальними розвагами. Краще віддайте перевагу спокійним і розслаблюючим занять, частіше бувайте за містом, прогулюйтеся по лісі або на березі річки. По вихідним рідше сміться в екран телевізора і частіше - на водну гладь, горизонт і крони дерев. Зелений колір заспокоює, а свіже повітря налаштовує на добрий лад.
  Захоплення. Заведіть хобі, що вимагає розмірених, неспішних дій: живопис, вирощування квітів (в горщиках або на клумбі), рукоділля. Слухайте і читайте класику, сміться добрі, веселі та якісні фільми. Відмовтеся від похмурих і кричущих кольорів в одязі та інтер'єрі. Заведіть домашню тварину, яка буде викликати позитивні емоції і своєю присутністю примирить вас з недосконалостями оточуючих.
  Позитивний приклад. Оточення неминуче, хоч і не завжди явно, впливає на нашу поведінку. Щоб стати спокійніше, спілкуйтеся переважно з добродушними і позитивно налаштованими людьми. Коли відчуваєте, що ось-ось взорветесь, і не бачите іншого виходу з ситуації, уявіть, як би на вашому місці вчинив чоловік, який є для вас взірцем розсудливості. Скопіюйте його уявне поведінка раз, другий і так далі, поки осмислення та контроль над емоціями не увійде у вас в звичку. По можливості відвідуйте тренінги, майстер-класи та лекції психологів та інших, просто цікавих вам спеціалістів.
  Борги. Часом ми самі не знаємо, що за досада гризе нас зсередини. Сформулювати її і виявити джерело роздратування не вдається, але він накладає відбиток на усі слова і вчинки. Як правило, причиною виявляється вантаж накопичених і невиконаних обіцянок, запланованих і не зроблених справ, поставлених і не реалізованих завдань. Спробуйте нарешті роздати ці «борги» собі і оточуючим - не виключено, що думати і жити стане вільніше, простіше і спокійніше.
  Як стати врівноваженою і спокійною?
  Інформаційний фільтр. Засоби масової інформації давно прозвали четвертою владою за їх здатність впливати на думки, вчинки і емоційний стан реципієнтів. Щоб не бути бездумної сприймає масою, усвідомлено відсіювати завідомо неправсмі, негативні і необ'єктивні дані, що надходять у ваш внутрішній світ ззовні. Дізнавайтеся новини з перевірених джерел, а решта навіть не заглядайте, щоб зайвий раз не турбуватися. Замість цього орієнтуйтеся на конструктивні факти: навчальні книги і фільми, якісні літературні твори тощо
  Голос. Людський голос впливає на емоційні реакції набагато сильніше, ніж можна припустити. Його гучність, тембр, тональність викликають певні реакції і в навколишній, і в нас самих. Щоб скористатися цим природним інструментом, спеціально намагайтеся розмовляти тихіше і повільніше, ніж зазвичай. Ви помітите, що таким голосом не хочеться говорити різких, грубих слів, він спонукає до осмислення сказаного. До вас почнуть прислухатися, а самі ви почнете отримувати задоволення від того, що, як, коли і кому ви говорите.


  Змінити темперамент неможливо, але скоригувати характер - цілком. Перераховані методики дійсно допомагають стати спокійною і врівноваженою, але тільки в тому випадку, якщо ви щиро цього захочете. Інакше навіть такі правильні і заспокійливі вчинки не викличуть нічого, крім чергового сплеску роздратування. А на перевірку виявляється, що агресори таким чином намагаються домогтися від оточуючих уваги, розуміння, любові. Ось і полюбіть себе, щоб берегти себе, свої нерви і здоров'я. Випромінюйте в навколишній світ спокій і впевненість. Це набагато приємніше, ніж ображатися і злитися - ось побачите.