Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати інверторний зварювальний апарат?

Як вибрати інверторний зварювальний апарат?

Додано: 31.08.14
Як вибрати інверторний зварювальний апарат?
Велика різноманітність пристроїв, представлених на ринку зварювальних інверторів, ставить у глухий кут домашніх майстрів, які вирішили придбати першу в їхньому житті сучасне обладнання для зварювання металів. Але насправді немає нічого складного в тому, щоб вибрати підходящий зварювальний апарат. Необхідно лише врахувати радий параметрів і деякі нюанси при купівлі і тоді, придбана вами техніка, прослужить довгі роки, виконавши велику кількість корисної роботи. Відразу обмовимося, що в статті буде йти мова про вибір інверторного зварювального апарату для побутових цілей. Як вибрати надійний інверторний зварювальний апарат
Перед вибором зварювального інвертора корисно в загальних рисах ознайомитися з принципом його дії, основними перевагами і недоліками. Це дозволить більш усвідомлено підійти до його придбання на основі наступних параметрів.
 1. Напруга живлення. Переважна більшість інверторів для побутового використання розраховані на напругу живлення 220В і це цілком логічно, так як трифазним введенням і відповідної розеткою має невелику кількість людей. Двісті двадцять вольт - це номінальне значення, яке в ідеалі і має стабільно підтримуватися в мережі. Насправді реальне напруга завжди буде відрізнятися від номінального. Якщо відміну становить не більше ніж ±15-20%, то прийнято вважати, що така мережа стабільна. Великі відмінності говорять вже про нестабільність електричної мережі. Найчастіше подібні значні відхилення спостерігаються в сільській місцевості. При виборі обов'язково порівняйте гарантований виробником робочий діапазон напруги з параметрами мережі, в якій буде працювати інвертор, з урахуванням осідань і стрибків напруги.
  Зварювальний струм. Для вирішення переважної більшості побутових завдань досить зварювання діаметрами електродів 2 3 і 4 мм. Це дозволить зварювати металеві вироби товщиною до 4-5 мм. Враховуючи, що усереднене на розплавлення 1 мм електрода необхідний струм 35А, отримуємо що зварювальний інвертор має забезпечувати як мінімум 140А струму на виході. Додамо деякий запас на можливі пониження напруги в мережі і отримаємо необхідну величину струму в 160-170А.
  Тривалість включення. Зварювальні інверторного типу для побутових цілей на відміну від професійних аналогів, мають досить обмежений запас потужності і як наслідок нормований показник тривалості включення (ПВ), який позначає скільки часу апарат може працювати виконуючи зварювання безперервно. Як правило, ці дані вказані в технічних характеристиках виробу. Тривалість включення безпосередньо залежить від вибраної величини зварювального струму. На малих струмах інвертори можуть працювати безперервно, але з його зростанням перерви в роботі будуть також зростати.
  Вартість інвертора. Щоб не отримати розчарування від раптово вийшов з ладу зварювального апарату, не варто купувати відверто дешеві пристрої. Це китайські інвертори з низькою якістю комплектуючих, слабким якістю збірки і неремонтопридатних схемотехнікою. Якісний інвертор з потужністю 160-170А на момент написання статті коштував у середньому 10 тис. рублів.
  Як вибрати інверторний зварювальний апарат?
  Додаткові функції. «Джентельменський набір» опцій будь-якого поважаючого себе інвертора повинен включати форсаж дуги (Arc Force), гарячий старт (Hot Start) і антиприлипання (Antistick). Дані функції значно спрощують роботу з інверторами для людей, у яких відсутній досвід електрозварювальних робіт.
  Комплектація. Деякі моделі вітчизняних інверторів, з якоїсь причини випускаються без електричних кабелів. Обов'язково уточнюйте це питання у продавців-консультантів. Якщо ви вирішите купувати саме такий апарат, то для того щоб з ним повноцінно працювати потрібно буде докупити зварювальний кабель, тримач електрода, затиск маси і зібрати на основі даних комплектуючих плюсовий і мінусовий дроту для зварювання. Інвертори іноземного виробництва, як правило, вже мають в своєму комплекті все необхідне для здійснення процесу зварювання. Крім того, вони забезпечені зручних кейсом для зберігання і перенесення апарату та проводів до нього.
  Близькість сервісу. Обов'язково потонемо як далеко від вас розташовані сервісні майстерні, в які доведеться звертатися, якщо придбаний вами інвертор зламається.


  Досить часто вибір інверторів зводиться до обличчястих переваг до того чи іншого бренду та/або у країні виготовлення. За цією ознакою нішу якісних апаратів займають широко представлені на ринку торгові марки Сварог, Foxweld, Ресанта, Інтерскол. Дані апарати збирають в Китаї з якісних комплектуючих на сучасних заводах.

  Середню групу складають інвертори російського виробництва Фораж і Neon. Це якісні розробки вітчизняних фахівців зі сфери ВПК. Коштують трохи дорожче китайських аналогів. До даної групи можна віднести інвертори італійських компаній BlueWeld і Telwin.

  Особливо якісні інвертори таких брендів як Selco, EWM, Merkle, Fronius для побутових цілей купувати не має сенсу із-за їх високої вартості. Вони використовуються там, де пред'являються підвищені вимоги до зварювання відповідальних конструкцій і будь-які відмови або порушення в роботі просто неприпустимі.

  Ось і всі основні моменти на які варто звернути увагу при виборі інверторного зварювального апарату. Бажаємо вам вдалого вибору незамінного помічника в домашньому господарстві!