Корисні поради
на всі випадки життя
» » Яблучне вино в домашніх умовах

Яблучне вино в домашніх умовах

Додано: 01.09.14
Рубрика: Дім і затишок
Яблучне вино в домашніх умовах

Серед численних дарів природи, якими може скористатися людина, на особливому місці знаходяться яблука, так як уявити собі більш доступний і універсальний фрукт навряд чи можливо.
Вони не тільки чудово зберігаються в свіжому вигляді, але і використовуються для різних заготовок, але при цьому далеко не всі знають, що однаково легко можна приготувати компот або повидло з яблук, так і яблучне вино в домашніх умовах.

В чому особливість яблучного вина


Воно не таке популярне, як виноградне, що багато в чому обумовлено смакової легкістю одержуваного напою і не занадто вираженим кольором. Більш того, багато хто вважає, що з яблук можна отримати лише сидр і він то і є тим самим вином, що абсолютно не вірно.
Насправді сидр - це продукт бродіння, тоді як у вина повинна бути певна витримка і чим вона більше, тим вино якісніше.
Смакові відмінності у даних напоїв також присутні, але принадність роботи з яблуками полягає в безпрограшності результату: якщо яблучне вино в домашніх умовах з якихось причин не вдасться, то легкий сидр з даної сировини вийде гарантовано.
Смак вина безпосередньо пов'язаний з сортом яблук. Чим вони солодше, тим менше шансів отримати столове вино, для якого в плодах повинна бути дубильна кислота в достатніх кількостях. Тому для такого вина використовують тільки кисло-солодкі сорти.

Рецепт приготування яблучного вина в домашніх уловиях


Існує безліч способів приготувати яблучне вино в домашніх умовах і один з найбільш простих рецептів наведено нижче.
Почати слід з віджимання соку, при чому використовувати для цього обов'язково яблука зі шкіркою, так як на її поверхні знаходяться компоненти, які будуть сприяти бродінню. Отриманий сік залишають у відкритій тарі на пару діб для активізації процесу бродіння. Щоб він захопив усі частини продукту, кілька разів сік необхідно перемішати.
Через 2-3 дні з поверхні соку потрібно акуратно зняти відстояну м'якоть, після чого додати цукор з розрахунку 200 г для напівсухого і 300 м для напівсолодкого вина на 1 літр сировини.
Далі провину дають перебродити, не забуваючи накрити банку або банку зверху гумовою рукавичкою з маленьким отвором, через який будуть виходити пари бродіння.
Цей процес займає не менше місяця, після чого вино в принципі готове, але для поліпшення смаку бажано акуратно перелити його в чисту тару, уникаючи потрапляння всередину осаду з дна, і витримати в темному місці при прохолодних температурах ще пару місяців.